HEAVYPUNCHER: '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HEAVYPUNCHER: '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

    Salut,

    Sunt posesor al masini din titlu din decembrie 2016, am 6500 km parcursi pana acum.
    Este a 3-a masina pe care o detin si am sunt foarte multumit de masina pana in momentul de fata, sper ca pe viitor sa fiu tot mai multumit

    Cateva impresii despre masina pana acum:
    +(plusuri):
    1. flexibilitatea motorului, din punctul meu de vedere sunt 2 moduri (primul sub 3500 ture, celalat peste) ambele isi fac treaba excelent
    2. pretul de achizitie (cu tot cu rabla si discountul oferit am iesit la 12500 euro) mi-au dat cauciucurile de iarna (din oferta) si covorase din cauciuc + pachet legislativ
    3. comfortul oferit de masina, ma asteptam la ceva mai multe zdruncinaturi, cred ca mi-ar fi placut o suspensie ceva mai ferma (mai ales pe viraje) - poate punctul asta se incadreaza si la -(minusuri)

    -(minusuri):
    1. au lasat partea de sus a portbagajului neterminata, o sa incerc sa caut o solutie aici, daca ati gasit-o va rog sa impartasiti
    2. la inceput cutia de viteze agata la schimbarea din treapta a 2-a in a 3-a acuma vad ca nu mai exista problema asta
    3. la partea din spate pare ceva neterminat (am vazut ca exista o solutie - un ornament pentru teava de esapament) o sa il achizitionez si eu

    Desi sunt inregistrat pe site de ceva timp, asta e prima mea postare si as vrea sa va multumesc pentru ca m-ati ajutat in decizia de a achizitiona aceasta masina prin postarile voastre.
    Nu am adus imbunatatiri masini pana in acest moment dar pe viitor as fi interesat de:
    1. camera mansalier
    2. cruise control
    3. 2DIN
    etc.
    Din ce am citit pe forum, sunt utilizatori care au pus in reprezentanta camera mansalier, am incercat si eu sa vb cu cei de la reprezentanta din timisoara dar nu sunt prea comunicativi, nici pe mail nici la telefon. Parca nu ar vrea bani mei

    As vrea sa va cer o parere: ati gasit varianta decenta pentru aparatori noroi dedicate ? eu am cautat dar nu am gasit (adica am gasit pe aliexpress dar ma gandeam ca poate exista si alte alternative) - din nou o sa cumpar din reprezentanta daca se indura baieti sa raspunda ...

    Am facut si eu comanda de huse de la arad si astept sa ma cheme pentru montare.
    O sa mai imi pun folie pe luneta + geamurile spate.

    Nu am vrut sa scriu asa mult, am tot adaugat in timp ce scriam, sper sa fi iesit ceva "citibil"

    Merci frumos & multi km fara probleme sa aveti !

    Adaug si o poza
    Attached Files
    '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

  • #2
    Salut, bine ai venit!

    Frumoasa masina, sa te bucuri de ea fara probleme.
    Cat despre aparatorile de noroi din cate am inteles nu sunt foarte eficiente.

    Comment


    • #3
      Frumoasa Hondita ta, sa te bucuri mult de ea..!
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

      Comment


      • #4
        Sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut si bine si bine ai venit!
          Frumoasa jucaria ta!!!

          Comment


          • #6
            Bine ai venit ! Sa o folosesti cu placere si fara probleme ! Schimba si semnatura .
            Mai asteptam impresii si poze .Vad ca una din masini ai pus-o in semnatura a 3-a care a fost ? Comparative ?

            Comment


            • #7
              Multumesc de urari si bine v-am gasit !
              si voi sa va bucurati de hondele voastre cati mai mult km fara probleme !

              @botz:
              primele 2 masini au fost marca dacia si nu cred ca exista termen de comparatie (cel putin pentru mine nu exista)
              cu masinile pe care le-am mai condus pe termen scurt nu as putea sa fac comparatie tinand cont ca nu le-am condus zilnic.
              am schimbat si semnatura acum

              @crsN:
              logica mea imi zicea ca ar ajuta, dar o sa ma mai interesez tinand cont ca la reprezentanta au pret 66 euro fara tva ...

              edit:typo
              '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

              Comment


              • #8
                Bine ai venit si sa o stapanesti cu mare placere si fara probleme!
                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                The Power of Dreams

                Comment


                • #9
                  Sa o conduci sănătos!

                  Comment


                  • #10
                    Sa o conduci cu multa placere. E identica cu a mea
                    Cruise Control nu se poate pune pe LS, am confirmarea de la dealer.
                    Singura imbunatatire pe care am vrut-o neaparat a fost volanul imbracat in piele, care se rezolva chiar astazi. In rest, am mai vrut senzori de parcare plus camera marsarier, dar cand am auzit pretul, am hotarat ca mai bine bipai eu pana ma ia dracu' decat sa arunc atatia bani... Bine, eu sunt si zgarcit
                    Portbagajul il deschid atat de rar, incat nu ma deranjeaza finisajele de acolo. Ma enerveaza altceva la portbagaj: nu are nici un carlig de prindere pentru o plasa, ceva, asa ca orice pui acolo pleaca la plimbare in primul viraj.

                    Comment


                    • #11
                      Daca ma luam dupa dealer nici eu nu puneam comenzi radio OEM pe Jazz. Se putea pune inclusiv Cruise Control.

                      Doar trebuie sa cauti in US pe forum pe cibneva care a facut upgrade-ul sa iti faci o idee de costuri si sa vezi ce modificari trebuie facute.
                      Eu de ex n-am dus cu instructiunile de pe forum la Asko si s-a descurcat electricianul lor.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Bine ai venit în comunitate. Eu am camera senzori si volan în piele pe LS. Se pot monta, încearcă la ASKO, chiar dacă sunt în București, poate prețul dat de ei, calitatea și seriozitatea pot compensa distanta, o discuție telefonică poate fi relevantă.

                        Comment


                        • #13
                          o sa merg la reprezentanta (in timisoara) pentru o discutie fata in fata (la telefon nu ii prind nici cum cred ca au cel putin 10-15 alpeluri de la mine in ultimele 2 saptamani si nu se chinuie sa raspunda)
                          daca nu o sa am un raspuns favorabil o sa apelez la Asko, nu e atat de mare deranjul daca baieti imi confirma ca se poate

                          merci de info, o zi buna in continuare !
                          '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

                          Comment


                          • #14
                            Tu uita-te pe http://9thcivic.com/forum/ si vezi daca exista un topic dedicat (dyi), astfel incat sa fii "pregatit" cu informatiile necesare cand ajungi la service!

                            Comment


                            • #15
                              Salutare!

                              un mic update: am luat huse din arad (sper sa nu se considere publicitate) parerea mea e ca sunt foarte de treaba oameni si husele sunt calitative.
                              adaug si cateva poze cu husele montate.
                              Attached Files
                              '16 Honda Civic 4D 1.8 LS MT, Polished Metal Metallic

                              Comment

                              Working...
                              X