Civic 2012 cu bot de Civic facelift?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Civic 2012 cu bot de Civic facelift?!

    Salutare tuturor,
    Nu stiu daca s.a mai gandit cineva pana acum, dar sunt si eu curios daca pot schimba farurile de la un Civic 2012 5d cu farurile de la modelul urmator (cele cu leduri).
    Probabil ar trebui sa schimb si bara fata + grila de la radiator!?
    Se poate face proiectul meu? Cat m.ar costa?!
    Va multumesc anticipat pentru sfaturi.

  • #2
    Vrei cumva sa dublezi valoarea masinii?
    O sa mearga facuta treaba asta dar in momentul cand vei gasii piese din dezmembrari, ca sa folosesti repere noi vei baga cateva mii plus timpul pierdut pt modificare.

    Comment


    • #3
      Cu siguranta nu va merge. Discutam de repere cu dimensiuni si forme total diferite : bara, grila radiator, capota motor, aripi fata... toate cu prinderi diferite pe caroserie.
      '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

      "Binele o duce rau in Romania"

      Comment


      • #4
        Nu cred ca au mers ei asa departe sa modifice si caroseria. Dar este adevarat ca nu trebuie schimbat doar ce vezi cu ochii la prima vedere. Eu cred ca trebuie mai multi bani bagati decat daca pune diferenta de la unul la altul plus ca la facelift are si backlift.
        Daca totusi vrei sa aduci o modificare ai putea achizitiona spoilerul original aerodinamic.Este foarte rar intalnit si ai sanse ca sa intoarca ceva priviri la cat de rar este. Costul lui este in jur de 600 euro si vine direct vopsit in culoarea caroseriei.

        Comment


        • #5
          Intrucat farurile au o oarecare pata de la un xenon aftermarket, in special dreptul, m-am gandit sa le schimb cu unele de la modelul facelift. Nu ma intereseaza si spatele ca-mi place asa cum e acum
          Am vorbit cu o firma de tuning si mi-a zis ca e posibil. Cred ca nu trebuie schimbata decat bara si grila radiator (pe langa faruri bineinteles). Uitati niste poze pentru comparatie.Click image for larger version

Name:	HONDA-Civic-5-Doors-4573_36.jpg
Views:	1
Size:	42.7 KB
ID:	724028Click image for larger version

Name:	a60dfa089c2b35b45b2e462da8457a8bb9d7441a.jpg
Views:	1
Size:	51.1 KB
ID:	724029

          Comment


          • #6
            Ah, dar stai ca tu te referi la acelasi model doar ca facelift vs non-facelift. Eu facusem confuzia ca vrei modificare de la generatia 8 la generatia 9... ceea ce e imposibil.
            Asa, da, n-ar trebui sa existe impedimente in afara celor deja enumerate de tine.
            '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

            "Binele o duce rau in Romania"

            Comment


            • #7
              Eu as vrea sa imi montez stopurile si eleronul de la facelift pe a mea, nu partea din fata. :-)

              Vezi ca este un civic facelift la dezmembrare undeva prin caracal, am vrut eu sa ii cumpar stopurile dar nu le mai avea... nu cred insa ca are farurile cu led, in romania nu s-a importat echiparea executive care avea farurile astea, doar de la un type r lovit ai putea gasi asa ceva...
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment

              Working...
              X