KAWAMOTO: '15 Citroen Grand C4 Picasso Exclusive, 1,6 bluehdi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KAWAMOTO: '15 Citroen Grand C4 Picasso Exclusive, 1,6 bluehdi

    A venit si vremea prezentarii noului autoturism:
    Astazi am finalizat actele pt masina din semnatura si sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa intru in posesia ei. Oricum va mai dura un pic, doarece am de asteptat sa imi intre in cont banii din Olanda pe fostul Tourer. Pana atunci reprezentanta Citroen are de facut revizia, umplerea cu aditiv fap a rezervorului dedicat pt asta, achizitia unei noi baterii, bineinteles inspectia TUV noua si de schimbat semnalizarea din oglinda dreapta doarece este crapata si cu condens.
    Adevarul este ca de ceva timp cochetez cu ideea achizitiei modelului in cauza, si sa nu uitam ca am mai avut Citroen si chiar imi place ce fac si ce au facut cu modelul asta. Impresii nu pot impartasii doarece nu este acasa dar pana atunci voi pune cateva poze cu ea:
    Attached Files
    kawamoto
    Senior Member
    Last edited by kawamoto; 18-05-17, 00:17.

  • #2
    Arata foarte bine..!
    S-o folosesti cu placere..!
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      S-o stapanesti sanatos!
      E suspensie normala sau hydractiv?
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • #4
        Sa o folositi sanatosi, la cat mai multe iesiri la sfarsit de saptamana si 0 probleme!

        Comment


        • #5
          Interesanta !Oricum Citroen stie partea asta de interioare, pentru exterior nu ma pot pronunta caci masinile mari gen van-uri,suv-uri si alte masinarii de familie nu imi zic momentan nimic .Poate peste vreo 10 ani dar cine stie .
          Sa o conduci fara probleme multi ani de aici incolo !

          Comment


          • #6
            Manuala pe Picasso... rara avis! Sa ai noroc de ea!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Multa bafta Kawa Foarte frumoasa masinuta si motorizarea.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Sindrom View Post
                S-o stapanesti sanatos!
                E suspensie normala sau hydractiv?
                Este suspensie normala si daca era altfel nu o cumparam. Din ce stiu eu si confirmat de la reprezentantul de vanzari pe modelul acesta au scos suspensia pneumatica. Atentie: nu are nici o legatura cu sistemul hydractiv 3+ de pe C5 si C6 la care suspensia este hidraulica. Singurul lucru in comun fiind autoreglarea garzii la sol. Din ce am inteles si studiat au cam fost cu probleme aceste perne pneumatice puse pe vechiul C4 grand picasso de unde si teama mea de ele.
                Am avut pe C5 superba suspensie hidraulica si pot spune ca este de vis dar un pic piperat pretul la intretinere.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ticker View Post
                  Manuala pe Picasso... rara avis! Sa ai noroc de ea!
                  Nu e chiar asa rara, in momentul asta pe mobile.de la nivelul asta de echipare sunt 77 automate si 49 manuale.
                  Multumesc!!

                  Comment


                  • #10
                    S-o stapanesti cu placere si s-o alergi fara probleme!
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #11
                      Sa ai noroc de ea!

                      Ciudat segment, nu as putea sa spun nimic despre ea. Sper sa nu ajung sa am si eu nevoie

                      Comment


                      • #12
                        S-o folosești cu plăcere!
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by kawamoto View Post
                          Nu e chiar asa rara, in momentul asta pe mobile.de la nivelul asta de echipare sunt 77 automate si 49 manuale.
                          Multumesc!!
                          La noi in tara samsarii aduc preponderent automate, de asta zic
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Aduc masini pe baza cererii: dizal ful-opshon!

                            Frumoasa masina, nici nu stiam de acest model pana acum. Zici ca e un OZN. Foloseste-o cu sanatate!

                            Comment


                            • #15
                              Arata foarte bine jucaria!
                              Enjoy it!!!

                              Comment

                              Working...
                              X