Sindrom: '07 Mitsubishi Outlander, 2.0 DiD, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    S-o folosesti cu placere si fara probleme!
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

    Comment


    • #17
      S-o folosești sănătos!
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #18
        S-o folosesti sanatos! E o masina suficient de robusta ca sa nu iti dea dureri de cap (il citez pe un fost coleg cu un exemplar ca al tau - 2007, motor de VW, etc - cumparata de noua si cu mai mult de 200k km acum)
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

        Comment


        • #19
          Multumesc!

          Ieri s-au schimbat toate uleiurile si filtrele, un cap de bara si azi mai vedem ce mai e pe acolo si am inceput nebunia cu acte.
          Revin si cu niste poze imediat cum ma nimeresc cu ea ziua, pentru ca...in continuare smart-ul ramane un daily car foarte bun.
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • #20
            Ieri am dus-o la campie, cred prima si ultima oara. Se descurca ok, tractiunea integrala isi face treaba, dar ramane totusi o masina de asfalt.

            O mica problema la care nu m-am gandit pana acum este ca tre sa gasesc alta prindere pentru antena de la statie, pentru ca plafonul e din aluminiu, iar pe usa de la porbagaj daca o pun, numai pot s-o deschid

            In weekend o bag la o curatare interioara si detailing-ul o sa-l las dupa concediul din iulie. Overall, masina e curata inauntru, fara pete sau jeg.
            Attached Files
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • #21
              Gata si povestea inmatricularii. Ieri am pus numerele de Ro pe ea si acum asteapta sa prinda un drum mai lung.
              Azi am tot fost la cumparaturi cu ea si in afara faptului ca tre sa fiu muuuult mai calm si linistit in trafic, datorita dimensiunilor masinii, e ok. Comoda, pozitie buna la volan, vizibilitate buna, motorul docil, fara vreo veleitate sportiva, dar isi face treaba cand se cere mai mult de la el.
              Bineinteles ca n-am ajuns cu ea la spalat, dar incerc maine daca nu ma mai prinde ploaia si revin si cu poze.
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • #22
                Pentru statie ia un suport fix de ala mic pe care il montezi pe buza capotei spre parbriz intr-un colt incat sa nu iti afecteze vizibilitatea. Aaa si sa fii ok cu ideea ca ai sa ai 2 gaurele mici pe interior cat sa faca masa suportul.

                Comment


                • #23
                  Cu motorul se rezolva. Poate fi urcat la 170-175CP fara probleme.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #24
                    @Ando, spre aia ma indrept dar momentan raman o perioada cu antena mica(Midland Mini) iar ML145, cand oi avea timp s-o fixez pe lateralul capotei.

                    @Doc, stiu, dar am zis cand fac soft, le fac la pachet cu DPF off+EGR off ca sa stiu o treaba. Momentan, vine vacanta.

                    BTW, intre timp am schimbat si distributia, pompa de apa si restul curelelor plus role, asa sa am somnul dulce si contul gol.

                    Aparent am facut si un consum pentru extraurban si in bord am 8.5%. Ma asteptam la un 9.1-9.2 tinand cont ca am tras ceva de ea.
                    Urmeaza foliile pe geamuri si cam asta e tot pt anul acesta....sper.
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • #25
                      In offroad lejer o limiteaza mai degraba gumele decat sasiul. Eu am simtit o diferenta enorma la SX4 (pe mod 4x4 Auto) cand am trecut de la gume de vara vechi (Bridgestone Turanza) la Yokohama Geolandar AT/S. ENORMA! Cu astea si cu niste scurturi de metal am tras de masina aia pe unde am vazut cu ochii. Probabil Outlander e mai ok dpdv sasiu si garda la sol etc, deci cu atat mai mult ar ajuta.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #26
                        Nu zici rau, dar momentan ramane de sosea. Anvelopele sunt niste pirelli mixte care se tin bine si pe care am de gand sa le mai tin macar un an asta ma multumesc la iarna si nu vad de ce, ca par destul de laudate.

                        Anyway, am vazut ce fac rusii cu masina asta si nu imi vine sa cred. Pun niste MT-uri, kit inaltare 10cm, scuturi si se le baga unde vad cu ochii, in toate vagaunile.


                        Sindrom
                        Senior Member
                        Last edited by Sindrom; 06-06-17, 14:00.
                        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                        Comment


                        • #27
                          Sa vezi ce face Duster-ul fata de asta
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #28
                            Am vazut, nu face mare lucru, e ca pomu laudat. Sincer.

                            In fine n-as intra in versus-uri din astea ca nu sunt foarte in tema. pentru mine masina de offroad sunt toyota fj, land rover discovery, nissan patrol, toyota land cruiser si atele.

                            Astelalte d'aldi suv, au avantajul ca nu se opresc in prima piatra, dar in prima balta cu siguranta o vor face.
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • #29
                              doar anvelopele si fac toata diferenta din lume
                              cu un Patrol cu AT-uri a trebuit sa ne intoarcem din drum dupa 3 zile de ploaie, si am intors cu winch-ul din nshpe manevre
                              peste inca o sapt de ploi tot pe acelasi traseu cu Mud-uri am trecut fara probleme


                              https://www.youtube.com/watch?v=OfSOTLi6QCg
                              de vazut land cruiser-ul de la secunda 20
                              "Ethics. That's always so inconvenient."
                              Cal Lightman

                              Comment


                              • #30
                                Plutește frumos Patrol-ul, într-adevăr. L-ar fi ajutat ceva greutate pe spate să se distreze mai multă vreme prin apă.
                                Ce n-am înțeles din filmuleț, e ce căuta Volvo-ul acolo, nu găsea altcumva să-i facă o baie pe dedesubt?

                                @Sindrom
                                Multi km înainte cu mașina, fără nici un fel de griji.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X