Octavian Adrian: '16 Honda Civic Type R GT, Championship White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am folosit eu pe cateva embleme (Seat, Megane RS) si alte cateva elemente mici si a iesit super ok. Eu am facut cu negru mat, pus hartie din aia de protectie in jur si apoi cateva straturi de plastidip, Megane-ul inca cred ca le are asa si au trecut aproape 2 ani.
    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
    https://www.instagram.com/iamrusu/

    Comment


    • #47
      Originally posted by Adrian Octavian View Post
      deci, sa inteleg ca nu prea, spre deloc, a fost folosit plastidip pe aici ...
      au as merge pe vinil
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • #48
        Originally posted by iAmRuSu View Post
        Am folosit eu pe cateva embleme (Seat, Megane RS) si alte cateva elemente mici si a iesit super ok. Eu am facut cu negru mat, pus hartie din aia de protectie in jur si apoi cateva straturi de plastidip, Megane-ul inca cred ca le are asa si au trecut aproape 2 ani.
        Am vz si eu pareri bune dar e altceva cand isi face cineva si poate spune mai multe decat unul care vrea sa vanda si la spray e o pb ca am gasit doar rosu mat si nu ma atrage deloc.

        Originally posted by InjectoR View Post
        au as merge pe vinil
        O sa ma interesez sa vad daca doreste cineva sa faca doar laterelale eleronului.


        Mersi frumos.
        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

        The Power of Dreams

        Comment


        • #49
          Revin dupa ce m-am jucat cu plasti dip (btw, este cea mai tare inventie ).

          In weekend am zis sa adaug 20-30 caluti cu 2 spray-uri negru si rosu (marca Mibenco), 2 side stikere si rama numere de inmatriculare (ebay).

          Toate bune si frumoase pana la rosu care se pare ca are o alta nuanta si am decis sa il dau jos dupa ce am vb cu distribuitorul si au zis ca nu au alta nuanta.

          Pot spune ca este super usor de aplicat (in 4-5 straturi cu pauza 5 minute intre straturi), mai mult dureaza sa maschezi si sa protejezi imprejurimile si daca nu iti place il dai jos in 1-2 minute (depinde cat de mare este aria aplicata ) iar textura este ca de balon.

          Am pus si cateva poze:
          link: http://imgur.com/a/7hTKs

          Click image for larger version

Name:	IMG_6568.jpg
Views:	1
Size:	65.4 KB
ID:	725688Click image for larger version

Name:	IMG_6569.jpg
Views:	1
Size:	76.3 KB
ID:	725689Click image for larger version

Name:	IMG_6571.jpg
Views:	1
Size:	97.2 KB
ID:	725690Click image for larger version

Name:	IMG_6559.jpg
Views:	1
Size:	42.8 KB
ID:	725686Click image for larger version

Name:	IMG_6560.jpg
Views:	1
Size:	33.5 KB
ID:	725687Click image for larger version

Name:	IMG_6558.jpg
Views:	1
Size:	33.8 KB
ID:	725685
          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

          The Power of Dreams

          Comment


          • #50
            Iti place dustul ala asa mult incat si masina ai pozat-o in zona cu pamant ca pe harta.
            '01 Honda Civic Type R EP3

            Comment


            • #51
              Originally posted by vladtns View Post
              Iti place dustul ala asa mult incat si masina ai pozat-o in zona cu pamant ca pe harta.
              ))) eram la curte unde nu prea exista asfalt
              "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

              The Power of Dreams

              Comment


              • #52
                Am zis sa dau praful si ieri am fost la Asko pt revizia a 2-a si pot spune ca se pastreaza bine masina ma asteptam sa schimb si placute, acum ele fiind cele de fabrica, si se pare ca se tin mai bine decat credea si mecanicul (Virgil).

                O mica problema se pare ca au gasit si asta dupa lungi cautari si cu alaturarea lui Alin se pare ca se scurgea foarte putin ulei de la capac carter, problema care o sa se remedieze pe garantie.

                In rest toate bune si frumoase, montat si blow-off valve de la Forge iar acum se aude cum trebuia sa se auda.

                Ma sperie putin iarna (fiind masina daily) dar cred ca trec la un polo pe perioada iernii.

                In rest, drumuri bune sa aveti.
                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                The Power of Dreams

                Comment


                • #53
                  De ce ai montat blow-off??? Mie nu mi-a placut modul in care se monteaza aceasta supapa la masina si nici rolul ei. De cele mai multe ori acesta devine punctul slab la un motor turbo. As vrea sa ajung si eu Luni la Asko. Iarna nu voi circula cu ea si inainte sa o bag pana la primavara in garaj, vreau sa ii fac o verificare.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #54
                    Pai sunt 2 motive: 1. Voiam sa se auda putin mai tare si 2. Vorbind cu un prieten (Alex Mirea) mi-a spus ca e ok sa fac schimbul cu cel de la Forge pentru durabilitate, materialele celor de la Forge sunt mai bune si mai rezistente in timp decat ce a pus Honda pe acolo (asa mi-a spus si mecanicul de la skn).
                    Probleme nu prea au cum sa apara din moment ce totul e mai bun decat originalul .
                    Pe viitor ma gandesc sa pun si intake de la Eventuri: http://www.eventuri.net/products/hon...ic-fk2-type-r/
                    Legat de Asko, asteapta-te sa fie aglomerat, am fost programat dupa 2 saptamani.
                    "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                    The Power of Dreams

                    Comment


                    • #55
                      Nu contest calitatile de pilot ale lui Mirea, dar exista multe modele de blow off in piata. Unele mai bune, altele mai slabe chiar decat cel stoc cu recirculare interna. Intotdeauna blowoff-ul va fii punctul slab la un motor supraalimentat. Acolo unde exista presiune mare, acesta va fi punctul slab. Blowoff-ul vandut de Forge este unul universal adaptat la Honda, nu unul dedicat pentru motorul acesta. Se poate vedea din imaginea de prezentare:

                      https://goo.gl/images/49fqfB
                      https://goo.gl/images/49fqfB

                      De asemenea, daca sapi un pic pe forumurile sau grupul dedicat pentru FK2 o sa gasesti ceva probleme aparute de la acest blowoff.

                      Admisia de la Eventuri este interesanta, dar mie nu-mi place scoop-ul de la stergatoare. Puteau sa gaseasca alta solutie pentru a trage aer din afara. Dar nici alta varianta mai buna nu ai decat aceasta. Restul nu aduc aerul rece, cum o face acest model. Ma mir, cei de la Gruppe M nu au scos nimic serios pentru FK2, cu toate ca la FN2 au avut super admisie. Mi-a placut mult versiunea pentru FN2. Eu zic ca o combinatie de Injen cu un intercooler mai eficient in racire, ar fi la fel de buna la un cost mai mic.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • #56
                        Am mai vazut niste custom inteke-ul care trageau aer pe langa far ca asta: https://i.ytimg.com/vi/kww3GxFRy_Q/maxresdefault.jpg dar e urata tare

                        Am sapat pana sa il iau chiar pe un grup dedicat fk2, nu stiu daca esti pe el, e un baiat din anglia care face recenzia tuturor fk-urilor. Acolo, care mai de care cu cate ceva nebunie pe la masina si tot acolo am auzit numai de bine despre asta de la forge de la oameni care il au cam de cand a aparut. Sper sa fie ok si sa nu am probleme

                        Si da, e uratel acel scoop de la Eventuri
                        Noi sa fim sanatosi
                        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                        The Power of Dreams

                        Comment


                        • #57
                          Salutare,

                          Nu am mai scris de ceva vreme pe aici (doar am citit).

                          Mica intrebare pentru cei care se pricep la mecanica/electronica stuff, pot sa fac din soft ce face Fk8 legat de rev match? Mi se pare foarte tare si cred ca e ceva soft acolo dar nu stiu daca Fk2 are posibilitate.

                          Am tot cautat pe net si nu am gasit sa zica cineva ceva de partea asta.

                          Mersi frumos.
                          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                          The Power of Dreams

                          Comment


                          • #58
                            Pai e mai simplu sa inveti heel&toe.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #59
                              Aia clar da si mai ieftin. Ma gandeam ca poate a auzit/vazut careva ceva legat de chestia asta.
                              "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                              The Power of Dreams

                              Comment


                              • #60
                                Eu n-am apucat sa ma joc prea mult in software-ul masinii mele. De vreo 3 luni sta in garaj si nici capota nu am ridicat-o ca sa incarca bateria. Am avut altele pe cap si nu mi-a ars de masina mea. In plus, n-am inceput modificarile in software pana nu fac un upgrade de evacuare si admisie. Am vrut sa ma dau cat mai mult cu masina stoc ca sa o invat si apoi sa cresc in putere treptat. Am devenit dealer pentru produsele Wagner si prima comanda a fost pentru mine: intercooler si downpipe Wagner pentru TypeR.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X