LUCIMOS: '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by lucimos View Post
    Cum luimineaza fata de cele OEM?
    Fata de ce am avut eu pe masina, a fost o imbunatatire sesizabila, insa nu stiu daca erau OEM.

    Comment


    • #32
      @lucimos daca vrei ceva sa faca lumina nighbreaker unlimited laser (stiu ca are si phillips asemanator) Au viata mai lunga decat cool blue si lumina super ok. Recomand sa le imperechezi si cu niste pozitii pe aceeasi culoare ca altfel o sa arate cam ciudat. Costa mai mult tin relativ putin(unlimited normal m-au tinut aprope un an, astea cica au viata mai lunga) , dar parerea mea e ca merita

      Comment


      • #33
        Ai cumva un link ? Nu gasesc exact .

        Comment


        • #34
          Maine rezolv și cu becul de faza scurta. Vin la voi cu o întrebare : merita schimbate cele de le faza lunga? Am văzut la Philips multe becuri laudate. Ce soclu au cele pe faza lunga?

          Comment


          • #35
            Mai am încă doua întrebări : se poate face upgrade la discurile de frână?
            2. Ideei pentru nuca de schimbător(alt model, sau tot OEM)? Cea pe care o am acum e puțin uzata.

            Comment


            • #36
              Intre timp , a primit numerele de TM , si o nuca de schimbator noua . Curand ii voi lua si un manson , ca la Type-R

              Comment


              • #37
                Ma apropii incet de 74k km , am programat pentru saptamana viitoare o vizita la revizie ( ulei si filtre )
                Am auzit recent , un zgomot de fier pe fier , din partea din spate . Mecanicii la care am fost , mi-au spus ca discul de frana nu e uzat uniform , si din cauza asta sunetul . Ar trebuii sa schimb discurile spate , sa scap de orice grija ? Recomandari de producator , pentru discuri ?

                Comment


                • #38
                  Te poti uita putin la discuri, daca prezinta uzura mare (linii dungi etc), recomandat ar fi sa le schimbi, si eu am avut la fel + foarte ruginte. Eu am pus ATE.
                  Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                  Comment


                  • #39
                    Salut. Stiu ca la urmatorul schimb de placute urmau si discurile. Nu mai tin minte daca fata sau spate. Oricum mergi pe ATE fara dubii.
                    '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                    ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                    ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                    Comment


                    • #40
                      Sigur spatele, dar cred ca le schimb pe toate odată, sa știu de o treaba. Mulțumesc de pareri, voi lua ATE!

                      Comment


                      • #41
                        Am facut astazi schimbul de ulei si filtre ( pus Motul 0W30 si filtre Mann ) , parca e mai silentioasa decat inainte

                        Comment


                        • #42
                          Din pacate , acest jurnal de bord se incheie mai repede decat trebuie .. Am fost putin cam ocupat in ultima perioada , si nu am apucat sa postez .
                          In iulie , Civic-ul meu a fost implicat intr-un accident urat , am intrat in plin , cu 40 - 50 km/h , intr-o doamna cu un Suzuki Ignis , care nu stia sa acorde prioritate , intr-o intersectie . Masina e dauna totala , si a ajuns la dezmembrari . Imi pare foarte rau de masina , si sunt sigur ca alta care sa imi ofere aceeasi senzatie, nu voi mai prinde ..



                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Ne pare rau de patania ta. Ma bucr totusi ca Civicul si-a dat sfarsitul obstesc protejandu-te pe tine.

                            Ce masina urmeaza?
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Sincer ... nu stiu . Astept sa imi primesc banii din asigurarea doamnei ,si apoi voi vedea la ce ma pot incadra . Si per total ,da , Civic e o masina sigura ! Am avut o singura zgarietura pe mana . Atat ! In schimb , doamna din Suzuki a fost mult mai "sifonata" .

                              Comment

                              Working...
                              X