Condens in faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Condens in faruri

    Salutare tuturor,
    Sunt un membru nou inscris pe acest site/forum. De cateva luni sunt posesorul unui autoturism Honda CR-V 1.6 A/T si in perioada rece am observat ca atunci cand ma deplasez cu masina avand farurile aprinse iar temperatura de afara este sub 10 grade, in interiorul farurilor apare condens.Farurile sunt cu xenon iar autoturismul mai are garantie pana in anul 2020. Vreau sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema, din ce cauza apare acest condens si daca aceasta problema face obiectul garantiei. Chiar si atunci cand vin cu masina de la spalatorie apare acest condens.Farurile nu au fost lovite si nu prezinta nici o crapatura. La autoturismul anterior, CR-V 2.2 M/T nu aparea acest condens.

  • #2
    Eu cred ca condensul apare pentru ca ai apa in faruri..a intrat pe undeva.
    DE la caldura becurilor, apa se evapora si da de sticla rece, si face condens.
    Ciudat e ca vorbesti la plural, inteleg ca ai in ambele faruri.
    Posibil ca ai schimbat becuri si nu ti-au pus bine inapoi capacele/garniturile de protectie.
    Daca e inca in garantie, mergi la Honda sa vada.

    Comment


    • #3
      Da, condensul apare la ambele faruri.Apa nu are pe unde sa intre, la becuri si capace nu am umblat niciodata pentru ca nu a fost nevoie.

      Comment

      Working...
      X