SHAGG: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Elegance Tech Edition, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Xander View Post
    Eu sunt de acord cu KMR aici. Nu inteleg de ce au fost aduse in discutie cauciucurile in prima faza daca voiai bani pe ele. La fel de ilogic mi se pare si ca cealalta parte (cumparatorul) nu a lamurit situatia cand tu ai zis "probabil o sa iti dau cauciucurile". Adica da sau ba, mi se pare greu de crezut ca a lasat-o asa in aer. De aia zic ca o cam dai cotita (Adrian O). Daca atunci cand ati semnat actele i-ai zis ca ii dai gumele ziua urmatoare, apoi ai tot evitat (de chestiile astea nu ai zis nimic), mi se pare clar ca i-ai dat o teapa. Ma rog, nu ma bag, e o umila parere personala si inainte sa te arunci la gatul meu sau al lui KMR, vezi ca am incercat sa te ajut cu una-alta cand ai avut nevoi ede sfaturi (tuning etc), fii mai cumpatat in cuvinte, daca tot ti se pare ok comunitatea asta.
    De sarit la gat nu am sa sar ca nu am de ce, de fiecare data cand am fost ajutat am zis un simplu Multumesc!

    Si de cand sunt in comunitate nu m-am certat cu careva si am avut cuvinte de lauda peste tot despre ce oameni dai aici... cum si acest pesonaj a spus ce am zis eu.

    Treaba cu anvelopele a fost ca dupa ce a fost ok la bani, DAR DOAR DUPA CE A FOST OK LA BANI, TEHNIC SI OPTIC, i-am zis de cauciucurile de pe masina ca sunt cele cu care am cumparat masina, deci probabil noi, din vorba in vorba, m-a intrebat daca am de iarna si i-am raspuns ca da si probabil o sa i le dau ca nu am ce sa fac cu ele pe TypeR, asta o faceam pentru ca eram eu bun samaritean cu un om caruia i-am vandut o HONDA si nu aveam ce sa fac cu ele....am ajuns acasa am vb cu bossul si a aparut un "nu se poate"...factorul "cauciuc" nu a fost determinant in cumpararea masinii sau in pretul masinii (scazand destul de mult, atunci cand a si acceptat ca este ok la 17k).
    Logic, doar intreb acum, cum putea sa fie un factor in pretul masinii daca el a acceptat cu mult inainte (dupa toate verificarile) pretul dat de mine neavand nicio treaba cu anvelopele? Asta a fost o discutie pur si simplu intre 2 oameni normali inainte de ziua semnarii. (trecuse vreo saptamana pana sa vb despre asta).

    Multumesc inca odata pentru implicare si scz de deranj, va las sa scrieti eu nu ma mai bag.
    "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

    The Power of Dreams

    Comment


    • #17
      Hmmm...
      În primul rând, Mihai (Shagg), bun venit printre noi! Şi să te poarte sănătos maşina!
      Sper să rămâi pe aici, chiar e o comunitate valoroasă. Dacă vei reuşi să-ţi găseşti periodic timp pentru a citi p-aci (şi a scrie, evident!), vei constata că oamenii sunt de diverse facturi dar, over-all, chiar ai cu cine schimba o vorbă inteligentă şi cui cere un sfat pertinent.

      Din toată povestea tranzacţiei trebuie să recunosc că şi eu aş fi rămas cu un gust amar. Mai ales că acum mai puţin de două luni şi eu am vândut un Civic. Cu istoric perfect transparent, fără jumătăţi de adevăruri (adică, de ex., eu am scris clar că e fabricată 2008 şi achiziţionată şi înmatriculată 2009), cu lista clară de dotări, modificări şi accesorii (inclusiv roţi de iarnă). Poate că şi tu ai fost un pic exagerat pe alocuri sau poate că ai avut "ghinionul" să nimereşti un vânzător diferit de tine. Cu mine te-ai fi înţeles perfect. Să ştii că şi cumpărătorul maşinii mele a fost ca tine şi nu m-a deranjat asta. "Norocul" lui a fost că sunt suficient de atent şi organizat ca lucrurile să iasă ok din prima, fără "uitat acasă", fără "să vedem" şi altele. Anunţul meu a fost corect şi complet, ne-am întâlnit, a văzut-o şi a condus-o, am negociat un pic preţul, după 2 zile am fost la Honda Carpaţi, cu toate actele, pentru verificarea tehnică (plătită de el, evident), apoi la Direcţia de Taxe şi Impozite de la mine, m-am ocupat eu de contractul de înstrăinare-dobândire, a transferant banii on-line în faţa mea, i-am dat cheile şi actele, apoi am mers la mine şi i-am dat roţile de iarnă şi cu asta am încheiat.
      Şi am finalizat tranzacţia fără să fiu nevoit să deconspir dacă la mine în casă sunt cocoş doar când ies de sub pat sau şi în restul timpului. Dacă am discutat sau nu cu soţia detaliile tranzacţiei, am făcut-o înainte de a posta anunţul şi înainte de a face o înţelegere cu viitorul cumpărător. Sau dacă am vorbit ceva cu el de capul meu, nu m-am ascuns ulterior după fustele nevestei.

      În fine, una peste alta, important e că te-ai ales cu maşina dorită. Fie şi fără anvelope de iarnă. De-acum... benzină, anvelope şi impresii! Aici.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • #18
        devine interesant
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Pai na...urmeaza sa vedem cat de bucuros va fi Shagg cu noua achizitie. Poate cine stie, se va trezi repede in postura de vanzator.
          BV26CAT
          Senior Member
          Last edited by BV26CAT; 27-04-17, 22:28.

          Comment


          • #20
            @Adrian Octavian: eu n-aș fi cumpărat mașina de la tine pe baza atitudinii tale. Așa cum ziceam, nu te cunosc dar nu ești pe lista mea de favoriți, ca să zic așa. Bine că ai vândut-o și sper să-ți iei alt brand de mașină sau, dacă îți iei Honda, să postezi mai rar sau chiar deloc. Vorbesc în numele meu, nu al comunității
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #21
              Originally posted by dacliber View Post
              mi se pare corect sa o plateasca cumparatorul in cazul in care masina este 100% conform spuselor vanzatorului. Minciuna se plateste; daca masina nu e ok si vanzatorul a mintit, ai plecat si gata.,,
              Asta cu ai plecat si gata mi se pare total deplasat. Pai nu tu esti ala care vrea sa se asigure si verifice, eu ti-am dat cheile fa ce vrei pentru asta, de ca sa platesc eu, poate sunt afon la masini si habar nu am ca are ceva. Cum ar fi sa platesc 10 verificari pentru 10 posibili clienti, sa mai si negociez 1-2 mii de euro. O dau gratis pana la urma. Eu pot spune orice despre masina mea, ca e ozn, tu verifici si platesti, e un serviciu cerut de tine.
              Mi-am expus parerea, nu mi se pare deplasat deloc. Este datoria ta ca vanzator sa stii ce vinzi. Nu poti spune ce vrei despre masina ta, daca spui ceva si nu este adevarat inseamna ca minti, simplu.
              Si aici nu ma refer la nimicuri , placute de frana uzate, un joc la roate etc. ma refer la accidente, reparatii de mantuiala, chestii mai grave.

              Mie mi se pare deplasata ideea de "Cum ar fi sa platesc 10 verificari pentru 10 posibili clienti, sa mai si negociez 1-2 mii de euro.". Platesti o singura verificare, prima si stii ce vinzi. Asta daca nu iti minti toti potentialii cumparatori cu speranta ca unuia o sa ii tragi o teapa.

              Iar ca vanzator ai toata libertatea din lume sa-ti alegi clientul. Printr-o situatie similara am trecut si eu cand un domn cariua i-am explicat de 3 ori sa vina pe bulevardul Timisoara la intrarea in mall, iar el a venit fix pe strada adiacenta mi-a spus 'sunt o persoana usor de enervat, iar dvs aveti un mod foarte feminin de a indica locatia'. Cand am auzit asta l-am salutat frumos si i-am zis ca nu doresc sa fac nici o tranzactie cu dansul. Poate nu am procedat cum trebuie, dar macar am evitat nervi mai tarziu. Sunt oameni si oameni, nu toata lumea trebuie sa se inteleaga bine.

              Iar ca sa nu fiu suta la suta off-topic, Adrian vrea sa-si ia type-r, dar se lacomeste la niste cauciucuri. Sa fim seriosi, daca nu vroia sa le dea ar fi zis din prima ca nu are si gata. Cumparatorul a intrebat, vanzatorul a zis da si dupa s-a razgandit. Urat, dar asta e...
              mihainstef
              Senior Member
              Last edited by mihainstef; 27-04-17, 23:33.

              Comment


              • #22
                Shagg iti doresc un Bine ai venit ! si incearca sa uiti de problemele avute . E o masina foarte ok si sper sa te bucuri de ea mult timp de aici incolo. Legat de contracte vanzare -cumparare B2B de obicei sunt P2P din propria experienta iar prima impresie intotdeauna a contat la mine .Cum zice cineva mai sus ,ar fi trebuit si la tine .
                Valoarea contractului este total neimportanta chiar daca vorbim de 10,100,1000k euro ,etc .Evident nu vorbim doar de banii proprii caci acolo se pare ca lucrurile devin mult mai personale .
                Adrian fara suparare (caci evident nu ne cunoastem) daca doar din intamplare si fara voia ta ai facut orice fel de promisiune referitoare la ceva gume trebuia sa le dai fara majuscule.
                Dacliber : "Eu pot spune orice despre masina mea, ca e ozn, tu verifici si platesti, e un serviciu cerut de tine."Really ?Incearca te rog sa extrapolezi acum ce spui intr-un serviciu public -spre exemplu intr-un spital,ANAF, invatamant .De lucrurile de mai sus nu discutam ca nu facem analiza pe text
                Mihai : Iar ca vanzator ai toata libertatea din lume sa-ti alegi clientul... e valabil si invers nu ? Am fost in ambele impostaze de multe ori de aia intreb .Cu atitudinea asta nu vinzi elefantul niciodata zic eu
                botz
                Senior Member
                Last edited by botz; 28-04-17, 00:49.

                Comment


                • #23
                  Strict din punctul meu de vedere, cand ceva nu iti place, cand comportamentul vanzatorului nu iti place.... pleaca. Punct.
                  Ca dai pe masina 1000, 2000, 10.000.... si cu atat mai mult cand dai 17.000€ ... daca ceva iti ridica suspiciuni... pleci.

                  Acum... ca al nostru cumparator o fi sau nu mai "paranoia" cand vine vorba de ce verificari face.. si ce vrea sa vada ca si documente... este fix problema lui. Cu 17.000€ in buzunar este dreptul lui sa fie cum vrea.
                  La fel cum este si dreptul meu ca vanzator, sa imi selectez clientii, iar daca unul imi pare ca ma freaca inutil la cap... sa-l trimit la plimbare.

                  Ca dai o masina curata sau nu... ca accepti sau nu sa platesti tu o verificare... etc... cred ca sunt conditii la care orice vanzator si cumparator pot ajunge foarte usor la un consens. Iar daca accepti sa faci ceva... o faci pentru ca ajungi la un consens cu viitorul cumparator... nu sa spui dupa aceea ca "ti-am facut si dres si toate celea".Daca nu vrei sa accepti o conditie (sa dai o masina curata, sa mergi/platesti sau mai stiu eu ce... la un service)... nu te obliga nimeni... se spune pur si simplu "nu", iar masina se cumpara "cum se vede". Iar cumparatorul este la fel de liber sa plece daca nu ii convin conditiile.

                  Trecand peste toate acestea, este pentru prima data cand aud de o vanzare in care "probabil" ca se da ceva. Numai cei 2 stiu adevarul (care foarte posibil sa fie undeva la mijloc, asa cum se intampla de cele mai multe ori)... dar acest "probabil" imi ridica multe semne de intrebare. Ca trebuie sa "vorbesc cu familia", pentru mine personal nu tine apa, pentru ca daca asta ar fi cazul as spune clar "nu stiu/nu am discutat... sau chiar "trebuie sa vorbesc si cu <sefu>" (ca nu este nimic rusinos ca vrei sa te pui de accord cu consoarta). Dar nah... poate ca asa sunt eu... si imi place sa fiu mai clar/precis in afirmatii. La fel cum daca a existat acest "probabil"... imi pare extrem de neclar cum de cumparatorul, care pana atunci a fost atat de "zelos" in a verifica orice virgula din acte, nu i-a trecut prin cap sa intrebe ce inseamna acest "probabil".

                  Tot legat de cauciucuri... nu inteleg partea asta "Doar ca n-are rost sa aduca cauciucurile cu el, ca pot sa trec in urmatoarele zile pe la el sa le iau." Pai daca doar "probabil" se dau cauciucurile, de ce nu are rost sa fie aduse?! Dar si aici, probabil fiecare parte are propria versiune/explicatie.

                  Mai departe... nu inteleg de ce la un vanzator serios, apar neconcordante cu privire la an (2015 vs 2016), de ce apar neconcordante cu privire la numarul de proprietari (primul proprietar vs defapt cumparata de la Autoklass), sau de ce masina a fost luata cu 4000-6000-10.000km, sau de ce data garantiei variaza fata de realitate (poate sunt eu mai atent la detalii, dar personal stiu foarte bine de cand pana cand am garantie la masinile din parcare).

                  Chiar daca masina este poate una corecta, si pret corect, si fara hibe ascunse sau mai stiu eu ce... vanzarea nu imi pare ca a fost facuta tocmai in spiritul corectitudinii si onestitatii.
                  Dozer
                  Senior Member
                  Last edited by Dozer; 28-04-17, 01:02.
                  BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                  Comment


                  • #24
                    Salutare tuturor,

                    Va multumesc mult pentru raspunsuri si apreciez toate parerile, fie ele pro sau contra.

                    Pentru ca am vazut ca cineva se intreba care este utilitatea acestei postari, as indrazni sa spun ca ea poate fi utila oricarei persoane care este interesata de procesul de vanzare-cumparare al unui autoturism second-hand, la ce lucruri sa fie atenta, la ce sa se astepte, de ce sa se fereasca. Am expus o experienta personala din care (cred eu) unii ar putea avea ceva de invatat. Mie personal mi-ar fi prins bine sa citesc asa ceva inainte.
                    Am vrut de asemenea sa vad care este opinia unor persoane neutre fata de aceasta intamplare. Pentru ca am vrut sa vad cum judeca si altii o asemenea situatie, daca s-au mai lovit de asemenea cazuri, ce sfat as putea primi.
                    Desigur, pe langa astea a trebuit sa arat tuturor ce fel de caracter este acest membru al forumului Adrian Octavian, ca sa nu-si mai ia si altii tepe.

                    Adrian Octavian, ma bucur pentru postarile pe care le-ai scris.
                    Eu nu am sa mai adaug foarte multe pentru ca am vazut ca te descurci bine si de unul singur, prin tot ceea ce ai scris, sa demonstrezi in continuare ca minti si ca esti lipsit de caracter.
                    Cred ca iti faci singur un deserviciu, iar cine are cap sa inteleaga, pricepe foarte bine ideea din felul cum te exprimi si cum incerci sa te scoti.
                    Poate intr-o zi o sa-ti dai seama ca te-ai comportat ca un om de nimic si te-ai calicit la niste cauciucuri. Vorba cuiva de mai sus, vrei TypeR dar te-ai calicit la atat.
                    Iar cand vad ca sustii in continuare ca ai zis ca "probabil" mi le dai, sincer nu te inteleg. Adica practic te acuzi singur si recunosti public ca mi-ai zis ca mi le dai, doar ca acum incerci sa te scoti adaugand cuvantul "probabil".

                    Eu cred ca am povestit cu lux de amanunte si nu ma ascund de nimic.
                    Pentru cei care se intreaba daca eu, ca si cumparator, am stabilit la vreun moment daca sunt si cauciucurile incluse sau m-am multumit doar cu lucruri incerte, va asigur ca da, am stabilit.
                    Am vorbit despre acele cauciucuri de mai multe ori in zilele dinainte de a bate palma. Am vorbit si in ziua cand am fost la Honda Nord si eram in parcare dupa verificarea service.
                    Dar cel mai concludent exemplu este din ziua dinainte de a semna contractul, cand practic "am batut palma".
                    Octavian stie foarte bine ca in ziua cand am avut discutia finala (eram amandoi in masina la eroilor dupa ce ne-am intors de la Asko cu garantia) am stabilit toate detaliile, cum m-am si exprimat ca vreau sa stabilim foarte clar totul.
                    Atunci am stabilit si pretul final la care facem tranzactia, cel in lei la cursul bnr, si tot atunci mi-a confirmat ca sunt si cauciucurile incluse in pretul final.

                    Ce zice el ca s-a consultat cu prietena lui "care nu i-a dat voie" se intampla in ziua de DUPA ce am facut contractul si deci dupa ce ii dadusem banii, mai precis la doua zile de cand am batut palma pe pretul final si toate detaliile.
                    Deci stabilim o treaba, facem contractul, ii dau banii de buna credinta si apoi el decide sa fie neserios. Nu stiu, spuneti voi cum se numeste asta.
                    Ce pot sa mai zic, nu am intentia sa continui disputa pentru ca am inteles ca nu mai obtin nimic, faptul e consumat, o lasam asa. Nu te poti pune la mintea lui.

                    Iar legat de cat timp a pierdut colegul Adrian Octavian pe drumuri la verificarile pe care le-am cerut eu, vreau sa clarific.
                    Intalnirile au fost in numar total de 4:
                    - prima, cand am vazut masina pentru prima oara, fara niciun act (doar talonul)
                    - a doua, la Honda Nord verificare service, unde a venit fara cartea service
                    - a treia, la Asko pentru verificare garantie si carte service (drumul asta poate nu ar mai fi fost necesar daca era serios si venea de la pasul 2 cu toate actele), tot atunci am stabilit si detaliile finale, inclusiv despre cauciucuri si pretul final
                    - a patra, cand am semnat contractul si am facut plata
                    Nu stiu daca i se pare cuiva ceva anormal aici. Consider ca am facut lucruri de bun simt.

                    Eu personal recomand cu tarie oricui isi doreste sa cumpere o masina, sa faca verificarea service si a actelor vanzatorului in mod riguros.
                    Acum e tardiv, dar e bine de stiut pe viitor ca un vanzator de buna credinta nu are de ce sa se supere cand i se cer aceste verificari si nici nu are pretentia ca cineva sa il creada doar din vorbe.

                    In rest, mergem inainte, este o experienta in plus din care am avut de invatat.

                    Legat de masina, pana acum sunt foarte incantat, sper sa nu am vreo surpriza neplacuta.
                    Incerc sa nu ma mai gandesc la episodul asta si sa ma bucur de masina.
                    Am sa incerc sa mai postez impresii despre ea cand o sa fac si un drum mai lung.

                    Multumesc inca o data tuturor!

                    Toate bune!
                    shagg
                    Junior Member
                    Last edited by shagg; 28-04-17, 02:30.

                    Comment


                    • #25
                      Ca sa clarific ceva ce e multora neclar - confuzia cu anul.

                      Producatorii fac masini incepand cu a doua jumatate a anului ca fiind MY (model year) anunul utmator. De ex in august vor fi MY 2018.

                      Pe talon vei gasi trecut cel mai probabil 2016 din cauza asta.

                      De ex a mea e facuta in 11 dec 2007 si e in talon 2018. Aici nu are legatura cu data inmatricularii.

                      Si la Jazz era similar, doar ca era cu un an mai nou.

                      Revenind la garantie, e e de la data vanzarii care inteleg ca e in 2016, deci e irelevanta data fabricatiei.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Din cate s-au povestit si din cate ai scris situ, Adrian Octavian, tu esti un tepar. Orice cumparator poate fi oricat de suspicios, nu vad o problema aici, mai ales a altora ci, eventual a lui. In plus, tu ca si vanzator, poti foarte bine sa-ti alegi cumparatorul (am fost si eu recemt in postura asta acum o luna si am dat "reject" catorva clienti doar vorbind cu ei la telefon si vazand cum pun problema). Aa, te grabeai s-o vinzi? Pai cu atat mai mult trebuia sa pui la dispozitie toate cele necesare, sa dai dovada de transparenta si seriozitate. Si din ce ai scris si tu, mi-e clar ca esti genul care a mirosit un client aproape sa incheie dealul si pe care l-ai convins promitandu-i gumele.
                        Intr-o lume in care comertul digital devine preponderent, fie pe site-uri magazine online, fie pe cele de tip olx, vanzatori ca tine trebuie sa dispara.
                        Nu va cunosc pe niciunul dintre voi, asa ca parerea mi-am format-o bazat pe ce s-a scris (asta e forumul, comentam texte).
                        Ca exista vanzatori tepari, asta nu mai e chiar asa o tragedie pentru mine, sunt vaccinat. Mai dezamagit sunt de unii forumisti care nu vad (sau se fac ca nu vad) rostul avestui feedback, in conditile in care exista sectiune dedicata de reviewuri pt vanzatori si in conditiile in care Adrian Octavian e foarte probabil sa aiba o Honda in continuare si, de i, sa mai aiba de-a face cu forumul ceva vreme. Forum caruia nu-i face cinste deloc
                        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ticker View Post
                          Ca sa clarific ceva ce e multora neclar - confuzia cu anul.

                          Producatorii fac masini incepand cu a doua jumatate a anului ca fiind MY (model year) anunul utmator. De ex in august vor fi MY 2018.

                          Pe talon vei gasi trecut cel mai probabil 2016 din cauza asta.

                          De ex a mea e facuta in 11 dec 2007 si e in talon 2018. Aici nu are legatura cu data inmatricularii.
                          Mie imi era foarte clar, la fel cum imi este de clar ca Adrian Octavian a tras o ţeapa.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #28
                            De unde si vorba: s-au întâlnit hoțul cu prostul! 😂
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • #29
                              @SHAGG
                              Bine ai venit pe forum, sincer multumesc pentru poveste, este foarte bine sa afli astfel de experiente inainte sa le traiesti pe propria piele si eventual, sa stii cum sa procedezi. Nu trebuie lasat loc de discutii si totul trebuie scris in contract.
                              Asa am facut si eu cand am luat Civic-ul, am dat avans, am facut contract, am stipulat suma, am stipulat defectele masinii, etc.

                              Si eu zic ca e bine pentru tine sa uiti episodul si sa incepi sa te bucuri de masina. Sunt curios ce impresii ti-a lasat noua jucarie.

                              Comment


                              • #30
                                Adrian Octavian, eu o sa tratez povestea putin mai cu umor :

                                - hai frate cum sa te consulti cu doamna pe niste cauciucuri ? E mai tehnica ea din fire ? Nu de alta dar toate gagicile mele au fost bezna la capitolul asta si prin urmare parerea lor devenea irelevanta. Ele sunt mitzi pitzi, "unde e volanul, unde bag cheia sa o pornesc" si gata... cartografiaza gropile, canalele, bordurile si alte obstacole de pe drumurile publice
                                - dar discutia asta n-ati avut-o si voi inainte de a pune masina la vanzare ?
                                - si pana la urma cum a ramas, a zis doamna sa le pastrati ca sunt frumoase si le folositi pe post de bibelou ? (ca pe Type R FK2 clar nu se potrivesc)
                                - bati palma cu omul si ii spui "probabil, ti le dau ca n-am ce face cu ele"... adicatelea, oricum nu-mi sunt de folos, nu ma intereseaza banii si ti le fac cadou, bonus. Pai daca nu stai in banii aia, da-i-le amaratului astuia ca lui macar ii folosesc
                                - bine ca nu i-ai zis dupa ce te-ai vazut cu banii in cont ca "probabil iti dau masina, cu toate ca am amintiri legate de ea si nu pot trece peste depresia despartirii de ea... ma mai gandesc"
                                - realist vorbind, daca nu o labareai cu actele faceai mai putine drumuri cu SHAGG... (bai da uei, SHAGG, dar si tu te-ai incapatanat. Daca ma trombonea unul la modul asta ii dadeam si eu trompeta sa sufle in ea si imi vedeam de drum)

                                Bre, treaba e nasoala. Si e nasoala nu pt ca te-ai razgandit, ci pt ca te-ai razgandit dupa ce ai batut palma cu omul si acum te ascunzi dupa fusta doamnei... care ea saraca n-are nicio vina in povestea asta.
                                In fine, sa ne anunti si pe noi ce culoare iti iei Type R-ul si eventual sa ne ajuti si cu seria de sasiu, sa stim sa nu-ti dam batai de cap cand o pui la vanzare .

                                SHAGG sa va bucurati reciproc unul de altul (ma refer la tine si la masina) si cat mai multe intamplari frumoase.
                                '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

                                "Binele o duce rau in Romania"

                                Comment

                                Working...
                                X