M4R1U5: '05 Honda Civic Type-R, Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Efectiv isi batuse joc de ea. Numai cand vezi cum gaurise plasa din jurul evacuarii si iti dai seama ce interes isi dadea pentru calitatea tuningului... In rest pare in stare foarte buna, ceea ce e grozav!
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #17
      Sa o stapanesti sanatos!
      La mine nu merg pozele, nu stiu care e treaba.

      Da, facelift is a better car. Buna alegere si multi km fara sincroane uzate si fara bataie in caseta.
      '01 Honda Civic Type R EP3

      Comment


      • #18
        Sa ai noroc de ea si spor la restaurare!

        De curiozitate, cate te-a costat ascutitoarea?
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          multi km fara incidente !

          ce tuning nebun are la exterior , bine ca ai de gand sa o faci stock !

          Comment


          • #20
            Multumesc tuturor pt urari.
            Masina a fost pusa pe mobile.de la 6900 euro,un mic accident in fata:faruri bara si radiator clima,dar din cauza tuningului si vopseaua in 2 culori nu prea era lumea interesata.majoritatea cautand oem look. Eu am mizat mult pe km si interior,sperand ca masina e ok mecanic,ceea ce a si fost. Practic am cumparat masina fara sa o vad(decat poze si cateva videouri cu sunetul motorului si vtec) deoarece mi am rezervat bilet tgv bilet avion pt intoarcere din tara in franta si hotel acolo...sperand ca masina e ok. Am luato de la privat.o avea din 2007 de la 20000km.a vanduto pt ca nu si o mai permitea,cu bani de pe ea l am dus la un dealer seat de unde si a luat seat mii din 2012
            M ia dat si un dosar cu toate facturile si interventiile pe la service.plus bara spate oem si un short ram k&n typhoon.Bara fata cu lip ul mugen am luato din anglia dar nu in stare foarte buna.
            Vtec ul ma inebuneste. Nu condusesem nici o honda cu vtec adevarat vorba aia:laser frate
            Usor usor o sa o aduc la forma care doresc eu.
            pana acum nu am vrut sa pun poze cu ea si sa fac topic pt ca era urataaaaaa
            M4R1U5
            Senior Member
            Last edited by M4R1U5; 21-04-17, 21:51.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Cred ca toti cand au citit OP au avut sirul asta de reactii (inclusiv eu): O fain, un EP3, si facelift -> wtf ce e bara aia spate -> wtf ce e tunareala asta -> ah, super, o aduce Marius la OEM look -> felicitari pentru achizitie si multi km fara probleme

              BTW, super fain ca ai luat tot una albastra ca si EP2-ul

              Comment


              • #22
                Culoarea ei originala e argintiul din poza. Ep3 albastru de fabrica nu stiu daca este,poate doar facut la comanda. Eu o sa o colantez albastru pt ca imi place mult albastrul si o inscriu direct cu noua culoare
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Exista Ep3 de fabrica albastru, dar s-a facut doar pentru Elvetia si inca una sau 2 tari nordice. Sunt foarte putine.
                  '01 Honda Civic Type R EP3

                  Comment


                  • #24
                    work in progress!!!
                    Colantarea dureaza putin mai mult decat a fost prevazut,deoarece am vrut sa nu se vada argintiu cand deschid usa,iar pt asta s au dat usile jos si aripile. Oricum rezultatul o sa fie super datorita baietilor de la carfashion craiova
                    Sunt foarte multumit de culoarea aleasa
                    Atasez si cateva poze cu masina in lucru:





                    sigpic

                    Comment


                    • #25

                      Comment


                      • #26
                        E superbă
                        honda civic coupe EM2

                        Comment


                        • #27
                          Cat te duce folierea?
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #28
                            se apropie de sfarsit!!!

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Da mega bine culoarea asta pe masina. Super blana arata! De curiozitate, ce sunt dreptunghiurile alea din grila?
                              '01 Honda Civic Type R EP3

                              Comment


                              • #30
                                La baza erau niste lumini cred.ca sunt fire in spatele lor,posibil lumini albastre gen police undercover,nu am testat.Am luato cu bara fata si lip ul,dar nu imi place deloc.Caut o grila de type r facelift. Asta e provizoriu,nu va ramane asa
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X