M4R1U5: '05 Honda Civic Type-R, Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Frumoasa ! Felicitari pentru rabdare si pasiune .

    Comment


    • #32
      Bravo! Arata super, sa te bucuri de ea.

      Comment


      • #33
        https://stickydiljoe.com/2016/07/06/...verage-part-1/

        Ti-am lasat linkul pentru inspiratia necesara la vopsit capacul motor.
        Capacul motor trebuie sa se potriveasca cu compartimentul motor daca la tine este gri compartimentul, eu l-as lasa rosu.
        Sau daca tot tii neaparat sa-l vopsesti, as aplica schema de culori folosita de SPOON si l-as vopsi in galben(y-56)...oarecum va fi mai potrivita pentru exteriorul colantat.
        Sa vopsesti capacul in albastru e destul de boring...de parca ti-ai trage huse albastre peste scaunele tale sport de culoare rosie.
        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

        … Jazz do it ...

        Comment


        • #34
          As lasa capacul asa dar e decojit putin si nu imi place.Gri-ul este o culoare destul de neutra si ar merge cu orice culoare la motor. Rosul ala wrinkle de la honda e super,dar nu stiu daca reusesc la il mai reproduc
          sigpic

          Comment


          • #35
            Rezultatul final



            Sunt foarte multumit de rezultat si de culoare,plus ca s au folosit doar materiale premium.O sa ii recomand pe baieti de cate ori o sa am ocazia.
            Si o mica paranteza:am vb azi cu fostul proprietar despre frane si mi a spus ca pe spate nu a schimbat discuri si din ce am vazut eu cred ca nici placutele din 2007 de cand are masina,avand atunci 20000km.
            Saptamana viitoare masina e programata la R.A.R si in iunie la inmatriculari. Pana ajung in tara vreau sa ii mai fac jantele championship white si cam atat cu exteriorul. Apoi sa o pun la punct mecanic.
            Weekend placut la toata lumea
            sigpic

            Comment


            • #36
              Arata bine, sa te bucuri de ea!
              R 42659 - Milano Red Ep3

              Comment


              • #37
                Cand am vazut că ii pui colant am străbat din nas dar văzând rezultatul final, m-am sucit, chiar arată bine.
                Sa te bucuri de vtec!
                Mare noroc a avut masina asta cu tine!

                Comment


                • #38
                  Multumesc! Am salvat un ep3
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Chiar au facut treaba buna si acum arata cum trebuie. Felicitari!
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #40
                      Arata extraordinar. Felicitari!!! abia astept poza cu jantele albe
                      "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                      The Power of Dreams

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by M4R1U5 View Post
                        Pana ajung in tara vreau sa ii mai fac jantele championship white si cam atat cu exteriorul.
                        poate s-ar potrivi mai bine alb mat http://www.hondafan.ro/forum/showthr...823#post573823
                        Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                        '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                        Comment


                        • #42
                          Desi par mate in poze, in realitate sunt lucioase
                          '01 Honda Civic Type R EP3

                          Comment


                          • #43
                            Eu cred ca merg si lucioase pt ca nu este un albastru mat simplu,are ceva metalic in el si luceste la lumina
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Eu zic ca lucios e ce trebuie. Si masina da spre mat si daca pui si jantele mate o sa fie prea mata(doooh) )
                              '01 Honda Civic Type R EP3

                              Comment


                              • #45
                                alb lucios, alb mat, cum vrei tu, numai championship white sa nu fie
                                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                                Comment

                                Working...
                                X