M4R1U5: '05 Honda Civic Type-R, Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M4R1U5: '05 Honda Civic Type-R, Blue

    Salutare! De mult imi doream o masina de 200 cai,asa ca mi-am cumparat un ep3
    Dupa ceva cautari aici in Franta si in Germania am hotarat ca e mai bine sa iau una cu km putini, interior cat de cat ok ,dar sa mai lucrez putin la exterior.
    Asa ca am salvat o brezaie cum imi place mie sa ii zic. 96000 km cand am luato, bari de tuning si vopsita in 2 culori.cateva plastice pe la interior rupte si alte mici chestii. Avea cauciucurile de vara dot 2007 si mai aveau carne jumatate.masina stand in garaj vreo 4 ani. In fine,mecanic masina as zice ca e 90% ok, motorul se aude frumos,cutia schimba super (treptele super scurte ) suspensia e buna ,nu bate nimic pe la ea,la frane mai trebuie lucrat putin,sunt schimbate recent dar cred ca a pus ceva ieftin. Ambreiajul e cam tare,o sa trebuiasca schimbat.
    Am vrut neaparat sa fie facelift.








    O sa revin la barile oem si masina va fi colantata albastru metalic mat si folie neagra pe spate. Momentan masina a fost pregatita si merge la colantat,cel tarziu luni va fi gata.





    Ca prim upgrade i am luat pneuri noi Michelin pilot sport 4 205/45/r17 88y


    Am luat si niste buji ngk iridium laser dupa codul oem ,si am acasa o bara stabilizatoare jdm de 22 mm luata de la colegul @retroid de pe forum. Apoi bani sa fie ca upgrade uri sunt gramada
    M4R1U5
    Senior Member
    Last edited by M4R1U5; 20-04-17, 23:13.
    sigpic

  • #2
    Bine ca a ajuns pe mâna unui pasionat.

    Salveaz-o repede !

    Comment


    • #3
      Felicitări pentru achiziție! Sper să o vedem la vară la Națională așa cum trebuie!
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti cu drag!
        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

        The Power of Dreams

        Comment


        • #5
          Multumesc! sigur la vara va fi in forma astept sa gasiti locatia
          sigpic

          Comment


          • #6
            S-o porti sanatos si sa fie intr-un ceas bun!
            Pana la urma, masinuta chiar si-a gasit norocul cu tine.

            Comment


            • #7
              A ajuns pe miini bune. Felicitari, Marius, s-o duci sanatos!
              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

              Comment


              • #8
                Abea astetp sa o vad terminata!
                Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                Comment


                • #9
                  Felicitari!!! o sa fie un proiect interesant...sa ai bafta de ea fara evenimente!
                  mario
                  Senior Member
                  Last edited by mario; 21-04-17, 10:20.
                  Civic EP3,Civic FN2
                  După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                  Comment


                  • #10
                    Bravo! Sa o conduci cu placere si sa o faci asa cum iti place tie!
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by M4R1U5 View Post
                      Momentan masina a fost pregatita si merge la colantat, cel tarziu luni va fi gata.
                      te grabesti s-o salvezi? mie ca cititor al acestui topic imi este interesant drumul parcurs.....nu destinatia
                      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                      … Jazz do it ...

                      Comment


                      • #12
                        M-am apucat sa ma uit la poze inainte sa citesc si eram ceva de genul "ochii mei, au au au" ulterior am luat si textul la puricat .
                        Felicitari si sa nu ai probleme cu ea.
                        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                        https://www.instagram.com/iamrusu/

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri cat mai mult de acei 200 de caluti!

                          Comment


                          • #14
                            Vai ce ii facuse omul inainte... Bine ca a ajuns la tine! Sa o stapanesti sanatos! OEM e the best, mai ales la astea mai vechi, nu poti da gres cu un look OEM clean.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #15
                              Am vrut si eu sa zic ca e groaznica la aspect...sper sa nu se supere Marius....mai ales ca merge pe calea OEM.
                              Civic EP3,Civic FN2
                              După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                              Comment

                              Working...
                              X