MDL88: '11 Honda Civic Type S 1.4 i-VTEC, Urban Titanum Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @scarr, type s e un model de sasiu de sine statator, nicidecum o optiune de model; pe .de au fost altfel de optiuni pe el, gen incalzire in scaune etc. pe ro a existat doar type s base si type s plus.
    Despre consumabile poti citi pe aici s-a scris tone... filtru uleimpurflux ls350, ulei la alegere, redline 0w20, castrol edge h 0w20 si altele. Filtrul de carburant nu e urgenta... mai ales ca provine de pe .de, eu l as pune ultimul oe lista de prioritati, apoi ulei cutie, antigel si lichid frana(cele 3 mult mai importante).
    Ff frumoasa culoarea, am vazut si eu un civic culoarea asta prin bucuresti, arata fff bine!
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

    Comment


    • #17
      S-o porti cu toata placerea si sa ai noroc cu ea!
      Fata de cele aratate pana acum, am doua mentiuni de facut:
      - exact cum a spus Ticker, filtrul de ulei Purflux este, de fapt, filtrul original Honda, doar ca cel din urma costa mai mult (si atat);
      - filtrul de benzina este lifetime. Daca vei cauta pe site-urile diversilor producatori de filtre (MANN, Purflux etc.) vei gasi aceeasi indicatie: lft.

      Comment


      • #18
        Originally posted by fetherw80 View Post
        @scarr, type s e un model de sasiu de sine statator, nicidecum o optiune de model; pe .de au fost altfel de optiuni pe el, gen incalzire in scaune etc. pe ro a existat doar type s base si type s plus.
        Ai dreptate, m-am exprimat si eu aiurea. Da, e un model de sasiu.
        Vroiam sa subliniez faptul ca Type S nu are variante de echipare, dar existand atatea diferente intre Ro si De, cine stie, poate exista alte diferente si comparativ cu alte tari. Cert e ca s-a creat o confuzie din acest punct de vedere. Mi se pare ca fiecare tara si-a creat propriile variante de echipare...

        Comment


        • #19
          Originally posted by richie View Post
          Welcome to the hood!

          Inițial am avut impresia ca suntem vecini, mai e una ca a ta prin Canta dar e deja înmatriculata, e o frumusețe, mereu o admir .
          Merci!
          Cea din Canta nu e cea cu 4 portiere? Am mai vazut si eu modelul anterior, 4 portiere, aceeasi culoare.
          If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
          sigpic

          Comment


          • #20
            Stiu sigur ca modelul mororul + echiparea de pe a mea nu s-a produs pentru Romania.
            0w20 nu e prea subtire? Cand am luat-o era murdara de ulei pe langa garnitura de la culbutor.. am curatat-o si dupa 800km facuti, e tot curat si uleiul e la nivel.. ma gandesc ca poate a turnat ulei pe langa.. am sa verific dupa ce mai fac ceva km. Chiar sunt si eu curioasa cat ulei consuma ..
            Dupa cum are scris in cartea service, i s-a pus pana acum 5w30..
            Sa merg pe 0w20 de acum? E uzura mai mica?
            If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
            sigpic

            Comment


            • #21
              Daca ce ai acum e bun nu-l mai schimba.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #22
                Originally posted by mdl88 View Post
                Cand am luat-o era murdara de ulei pe langa garnitura de la CAPACul culbutorI..
                ..tu sigur esti fata? …aici multi nu stiu unde se afla joja de ulei iar tu folosesti astfel de cuvinte.

                dar sa admitem ca esti fata:
                "Sa merg pe 0w20 de acum? E uzura mai mica?"….intuitia ta feminina te indeamna corect sa pui intrebari in legatura cu uzura cand mergi pe 0w20,…. deoarece din punctul meu de vedere, uzura poate fi mai pronuntata daca mergi pe un 0w20 oarecare.
                InjectoR
                Senior Member
                Last edited by InjectoR; 19-04-17, 23:37.
                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                … Jazz do it ...

                Comment


                • #23
                  Sa o folosesti cu placere si fara probleme !
                  Injector fix la asta ma gandeam ..

                  Comment


                  • #24
                    Injector, multumesc pt corectare/completare
                    Si da.. sunt fata.. stiu ca pare ciudat.. Dar imi place, ma interesez, mai pun intrebari, mai invat cate ceva.. lucrez in domeniu.. e pasiune 😁
                    mdl88
                    Junior Member
                    Last edited by mdl88; 20-04-17, 00:03.
                    If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Sa o stapanesti sanatoasa si s-o alergi cu placere!
                      Legat de filtre, iti pot spune ca la a mea folosesc filtru de ulei Purflux (LS350, nu stiu daca e acelasi cod si pentru motorul de 1.4) fara probleme, de vreo 3 ani. La aer si polen am folosit OEM, Mann, Mahle (cu mentiunea ca le schimb la max 5000km, la halul de mizerie care e in Buc. - sunt absolut infecte la nr asta de km).

                      Nu e ciudat ca esti fata si ca te intereseaza masina ta. E chiar un motiv de bucurie si sunt convins ca nu vei ramane fara raspuns la intrebari, pe-aici.
                      Wagner
                      Senior Member
                      Last edited by Wagner; 20-04-17, 15:24.
                      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                      Comment


                      • #26
                        , Mdl88
                        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                        Comment


                        • #27
                          S-o stapanesti cu placere ! Frumoasa civicania!

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc!
                            If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by mdl88 View Post
                              Merci!
                              Cea din Canta nu e cea cu 4 portiere? Am mai vazut si eu modelul anterior, 4 portiere, aceeasi culoare.
                              Ba da, 4 portiere

                              Dacă ești pasionatĂ, fa-i un upgrade la suspensii

                              Comment


                              • #30
                                I-as face un upgrade la suspensii.. dar momentan am altele mai importante de facut la ea
                                Poate cu timpul
                                If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X