Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: MDL88: '11 Honda Civic Type S 1.4 i-VTEC, Urban Titanum Metallic

Member Hondamatic
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.8 i-VTEC M/T
    Si eu tot la suspensii ma gandesc ... Eibach Pro Kit ar fi singura solutie din cate stiu... pierdem vreo 2 cm din garda la sol...cica.
    '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
    ex. '09 Honda Accord 2.0 CU1 Exec A/T

Senior Member VTEC Rares's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    S2000 / Civic Type-S
    Motorizare
    2.0 VTEC / 1.8 i-VTEC
    Eibach Pro Kit nu e singura solutie, e cea mai populara. Mai exista si alte variante. Cu eibach Pro kit, garda la sol coboara cu aprox 2.5 cm.
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

Junior Member CVCC mdl88's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.4 i-VTEC
    La strazile noastre din Iasi si din imprejurimi.. cu 2.5 cm mai joasa.. va deveni un fel de provocare condusul.. cel mai probabil
    If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!

Senior Member VTEC InjectoR's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz
    Motorizare
    1.4 i-DSI , A/T CVT
    Quote Originally Posted by T-Bone View Post
    Si eu tot la suspensii ma gandesc ... Eibach Pro Kit ar fi singura solutie din cate stiu... pierdem vreo 2 cm din garda la sol...cica.
    Ma depaseste subiectul suspensiilor. Va rog mult, faceti-ma si pe mine sa inteleg, ce avantaj aduce Eibach Pro Kit-ul pentru drumurile din orasele Moldovei? Sunt cumva mai confortabile decat cele OEM?
    Presupun ca fata din @MDL88 cu al sau motor de 1.4 la confort s-a referit cand a scris ca ar face upgrade la suspensii, nu?
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

… Jazz do it ...

Senior Member PGM-FI scarr's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Quote Originally Posted by InjectoR View Post
    Presupun ca fata din @MDL88 ...
    ...eu presupun ca MDL vine de la numele user-ului (Madalina, eventual) si nu de la Moldova
    “I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.” ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Junior Member CVCC mdl88's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.4 i-VTEC
    Quote Originally Posted by scarr View Post
    ...eu presupun ca MDL vine de la numele user-ului (Madalina, eventual) si nu de la Moldova
    Da, da, de la Madalina vine
    Adevarul e ca mi-ar placea un kit de suspensii/arcuri.. doar ca nu ar fi tocmai o idee extraordinara, pana nu ma mut intr-o tara europeana cu strazi mai bune..
    If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!

Senior Member VTEC InjectoR's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Jazz
    Motorizare
    1.4 i-DSI , A/T CVT
    Quote Originally Posted by scarr View Post
    @scarr, iti las si eu astea aici:

https://ro.wikipedia.org/wiki/Gestaltism

….Preceptele gestaltismului, formulate ca o reacție īmpotriva orientării atomizate din teoriile ce i-au precedat, subliniază faptul că īntregul este īntotdeauna mai mare decīt părțile din care este alcătuit și că atributele acestuia nu sīnt deductibile din analiza părților, luate separat.

1) cu o pagina mai devreme nu eram singurul care s-a intrebat daca userul @MDL88 ar fi o fata. Cand am scris mai sus: fata din @MDL88 m-am referit la fata din userul MDL88 …chiar mi-e greu sa inteleg unde ai vazut aici Moldova.
    2) Moldova ar fi MLD nici decum MDL
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

… Jazz do it ...

Senior Member PGM-FI scarr's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Quote Originally Posted by InjectoR View Post
    @scarr, iti las si eu astea aici:

https://ro.wikipedia.org/wiki/Gestaltism

….Preceptele gestaltismului, formulate ca o reacție īmpotriva orientării atomizate din teoriile ce i-au precedat, subliniază faptul că īntregul este īntotdeauna mai mare decīt părțile din care este alcătuit și că atributele acestuia nu sīnt deductibile din analiza părților, luate separat.

1) cu o pagina mai devreme nu eram singurul care s-a intrebat daca userul @MDL88 ar fi o fata. Cand am scris mai sus: fata din @MDL88 m-am referit la fata din userul MDL88 …chiar mi-e greu sa inteleg unde ai vazut aici Moldova.
    2) Moldova ar fi MLD nici decum MDL
    Gata, scuze ... m-a derutat mult cuvantul "din" si de acolo am dedus gresit. Si mie mi se parea ciudat asociatia cu Moldova, insa precizand in acelasi post zona Moldovei, in fine, m-am derutat complet. Inca o data, scuzele mele
    “I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.” ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks