ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Imbraca lemnul in plastic sa te simti ca in Cu2 😂😂😂
    ....

    Comment


    • #17
      ))) - nu-i o idee rea
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #18
        Mie imi place cum arata lemul ala, chiar daca o imbatraneste. Nu orice masina trebuie sa arate sport, imi pare ca da bine acolo "lemnul". Si eu sunt tentat sa trec la ceva mai batranesc: un Lexus GS, un Jag etc.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #19
          Confortul si cum se-aseaza pe sosea sunt incomparabile cu accord, deci merita. Legat de lemn, abia astept sa-l colantez sau sa schimb cu ceva de genu:

          http://ipocars.com/imgs/a/c/j/h/m/ja...2008_6_lgw.jpg
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #20
            Eu zic sa lasi masina asa cum ii e felul.
            Ce-ai zice daca ai vedea pe Civicul meu insertii de lemn?!

            Comment


            • #21
              As zice ca-i putin chici (dar tine de gusturi anyway). Din pacate nu o pot lasa asa, ca nu imi place deloc. Cel din poza din link mai merge, dar cel de pe masina mea e urat cu spume .
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • #22
                De acord!
                Acoperă lemnul ăla. O strică tare de tot.

                Comment


                • #23
                  Sa o conduci cu bine in primul rand!

                  Legat de lemn, eu zic sa-l lasi asa, e un jaguar XF mai batranesc orice i-ai face. Indian style ca tot e owner=u la colorati.
                  Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                  Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                  Comment


                  • #24
                    Eu zic ba. Lemnu' has got to go. Fie schimbat cu ornament de aluminiu, fie colantat.

                    Ca exceptie, l-as pastra doar daca e lemn autentic (nu plastic de 2 bani), l-as sabla si vopsi gen Piano Black.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Astia-i lemn indian. HQ din Gange.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • #26
                        e plastic cu imitatie de lemn (daca era lemn l-as fi pastrat). Batraneasca sau nu, depaseste accord 2014 din multe pct de vedere, asa ca merita o serie de schimbari . Si clar lemnul ala va disparea, acum sa gasesc o solutie care sa merite (nu stiu cat e prin romania, dar aici mi se pare extrem de scump doar colantare a ornamentelor interioare - gen 250£)
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • #27
                          Fa o comparatie mai amanuntita dupa ce te linistesti. Eu unul sunt curios cat de mare e diferenta de spatiu.
                          ....

                          Comment


                          • #28
                            pai iti dau un exemplu Dan P: in accord, dupa ce mi-am asezat scaunul soferului si m-am urcat in spatele lui, trebuie sa tin picioarele desfacute, altfel nu incap. In Jaguar incap fara probleme. Portbagajul e mai mare, si overall nu e asa inghesuit totul in fata, dimpotriva. Sunt destul de cerebral dincolo de entuziasmul achizitiei.
                            Plus ca sunt o groaza de optiuni care-ti iau ochii (in detrimentul accordului), si daca vin in aceeasi bani, de ce nu?
                            ady_uaic
                            Senior Member
                            Last edited by ady_uaic; 18-04-17, 18:33.
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • #29
                              Sincer, nu cred ca ar rezista colantul. Cel mai bine o vopsire sau hydrotransfer, ceva de genul asta.

                              Ia vezi acilea: https://www.wickedcoatings.co.uk/wat...nting-about-us
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by ady_uaic View Post
                                pai iti dau un exemplu Dan P: in accord, dupa ce mi-am asezat scaunul soferului si m-am urcat in spatele lui, trebuie sa tin picioarele desfacute, altfel nu incap. In Jaguar incap fara probleme. Portbagajul e mai mare, si overall nu e asa inghesuit totul in fata, dimpotriva. Sunt destul de cerebral dincolo de entuziasmul achizitiei.
                                Plus ca sunt o groaza de optiuni care-ti iau ochii (in detrimentul accordului), si daca vin in aceeasi bani, de ce nu?
                                Sunt clase diferite, comparam mere cu pere oarecum. Accord-ul (in special CU) a fost maricel, dar totusi era o berlina de clasa medie. XF e clasa mare, concurent pentru A6, Seria 5, care sunt toate mai mari decat Accord-ul. Stiu ca pare pe acolo, dar diferentele astea de gabarit se simt cam peste tot, e normal sa fie asa.

                                Eu am ales acum 2 ani C Coupe in locul unui CU2 TypeS Manual negru ca nou (10.000 km, masina directorului Honda Trading) din aceleasi considerente - Merc-ul parea mai "masina" la aceeasi bani. Acum regret alegerea, in special din prisma fiabilitatii. Chiar si in garantie, e un stres permanent sa te plimbi pe la service-uri... Fara garantie ar fi dezastru sa repari masini premium. Si a mea avea 8 luni si 15.000 km cand am luat-o. Sper sa fie cu noroc la tine!
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X