ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    fara perforate
    sigpic

    Comment


    • #92
      de ce?
      Intre timp, atasez cateva poze facute astazi:



















      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #93
        The Jag. Love it!
        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

        Comment


        • #94
          https://www.google.de/search?q=mtec+...jURb5vwZvgjUM: de asta
          sigpic

          Comment


          • #95
            Io si Ea once you have it you love it
            M4R1U5 ms mult, interesant...Am sa vad si de alti producatori (e timp suficient, sunt la inceput discurile, mai tin multa vreme).
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • #96
              poti merge pe slotted fara probleme.sunt cele mai bune si au si un look frumos
              sigpic

              Comment


              • #97
                Frumoasa masina. Plusez sa o lasi asa ca se potrivesc perfect ornamentele.

                Sunt foarte bune MTEC - pe forumul ATR din UK lumea foloseste combinatia MTEC slotted + Ferodo DS3000 sau DS2500 pe circuit, cu franele stock. Tot pe forumul ala nimeni nu vrea sa auda de EBC (TurboGroove + Yellow) din cauza ca ar fi net inferioare, chiar mizerii zic ei. De unde deduc ca MTEC ar fi ceva bun!
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #98
                  Si eu subscriu la cele spuse de Xander, referitor la ornamente si la faptul ca masina e frumoasa Totusi, daca incerci ceva, sa fie reversibila operatiunea...

                  Legat de discuri drilled, citisem de exemplu despre cele de la Zimmermann pentru Civic ca ar fi foarte proaste, de evitat, asta nu inseamna insa ca toate sunt slabe. Altfel nu as vedea pe atatea Porsche-uri astfel de discuri...

                  Comment


                  • #99
                    thanks guys. Momentan am o perioada aglomerata la birou, asa ca las ornamentele la locul lor. si da scarr, voi face in asa fel incat sa fie reversibil procesul (sper sa gasesc plasticele alea undeva si doar sa le inlocuiesc).
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • se-aduna praful pe-aici . Din fericire there's nothing much to say, apart good things. Masina merge si se comporta excelent. Si acum intorc capul dupa Honde, insa nu mai e ca inainte . Doar FK2 si cand vor aparea pe strazi FK8 sunt care ma atrag suficient incat sa renunt la Jag, altfel nu prea am termen de comparatie. Se infige, sta f bine pe sosea, fff confortabila. Consumul este unul aproximativ cu Accordul, poate 1-2L in plus (mai am putin din plinul anterior, voi calcula de curiozitate cat a fost la pompa - dar nu am luat masina gandindu-ma la consum oricum - ma bate gandul sa trec la XFR 5.0).

                      Urmeaza in curand, hopefully dupa vacanta, o revizie mai amanuntita si apoi apa paie si bataie .
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • Pai cred si eu.. dupa asemenea masina cam iti vine greu sa o dai pentru o compacta ).
                        Iar dupa ce te obisnuiesti cu anumite lucruri... iti vine mai greu sa renunti si preferi sa ramai in "universul" brandului, atat timp cat gasesti altceva care sa te satisfaca/sau care pur si simplu sa te faca sa ti-o doresti.

                        In alta ordine de idei, deoarece doar acum mi-a sarit in ochi... tu pe spate ai cumva 3 centuri (respectiv 3 locuri), dar numai doua tetiere?
                        BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                        Comment


                        • Dozer, ar fi trebuit sa fie si a 3a tetiera, ceva mai micuta, insa cand am luat-o nu era prezenta, dar nu m-a deranjat ca nu ma afecteaza prea mult oricum.
                          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                          Comment


                          • Ah.. ok.. are sens atunci. Nu intelegeam cum sa aibe 3 locuri, dar numai 2 tetiere.
                            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                            Comment


                            • Ca tot vorbeam ca voi posta consumul. Momentan, in oras 100%, condus si mai tare si f lejer, consum de aprox 17%
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • Masina boiereasca, consum boieresc...!
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X