ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ms mult Sindrom
    Xander, am ales motorul asta tocmai din prisma fiabilitatii. Ar trebui sa fie ca si Honda la capitolul asta. Si da, sunt clase diferite, deci e normal. Dar nu pot sa nu ma bucur de faptul ca ce-am luat pe pere am dat pe mere .
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #32
      Originally posted by Xander View Post
      Sunt clase diferite, comparam mere cu pere oarecum. Accord-ul (in special CU) a fost maricel, dar totusi era o berlina de clasa medie. XF e clasa mare, concurent pentru A6, Seria 5, care sunt toate mai mari decat Accord-ul. Stiu ca pare pe acolo, dar diferentele astea de gabarit se simt cam peste tot, e normal sa fie asa.
      Sunt clase diferite... dar nu asta este totul. Sunt masini care in aceeasi clasa, sunt mai spatioase decat altele.
      Spre exemplu, desi mare si spatios, Seria 5 are ceva mai putin spatiu in spate decat un E-Klass sau chiar si A6.

      @Ady: sa te bucuri de masina si multi km fara probleme. In plus, nu intotdeauna se reduce totul la "ai avut sau nu vreo problema la masina".... si atat timp cat iti arunca un zambet pe fata cand te urci sau mergi cu ea.. iar la final dupa ce ai parcat-o, dupa cativa metri intorci din nou capul dupa ea... inseamna ca este ce trebuie.
      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

      Comment


      • #33
        Dozer ms mult, fix asa se intampla. De obicei mai ies la o tigara in curte, acum ies la o tigara in parcare. Nu ma pot abtine ).
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • #34
          am facut un drump de aprox 350km, si am fost placut surprins sa vad un consum de:
          110 km/h - 5%
          130km/h - 6.2%
          160-180 - 7.5%

          More than happy pt 3.0 V6.
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #35
            Consumurile astea instantanee sunt asa, de incurajare.
            Fa un plin pe plin si apoi bucura-te, daca este cazul...
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • #36
              categoric ro861
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • #37
                O problema pe care o aveam si la CU2, anumite mp3-uri nu merg. Cand ajunge la x melodie, se inchide intreaga consola si se restarteaza. la fel se intampla si la jaguar. Aveti idee la ce anume sa ma uit la mp3 respective? Ce-i drept, se intampla de cand folosesc diverse tool-uri pentru descarcat youtube playlist.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #38
                  La CU1 fara navi intampinasem o problema asemanatoare: statea 5 secunde la un fisier apoi a afisat un mesaj de eroare (ca nu il poate citi) si a sarit la urmatorul. Dar nicidecum simptome atat de grave. Vezi numele fisierelui si tag-urile ID3 sa nu contine caractere cu encoding special.

                  Comment


                  • #39
                    A fost prima chestie pe care-am verificat-o, numele fisierului (unele mp3-uri erau cu diverse caractere gen $), pe care le-am sters de altfel (caracterele). Am sa ma uit si dupa ID3, thanks.
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #40
                      Avand putin timp liber, azi am facut un detailing interior (multumesc Polish Sibiu pentru sfaturi), rezultat foarte bun, si urmeaza sa colantez ornamentele interioare cu imitatii de lemn. Vreau sa pun ceva asemanator pozei de mai jos, dar sunt mai multe modele de 3d carbon wrap, insa nu stiu exact care e cel din poza. 3D cumva? De ex din linkul asta: http://www.ebay.co.uk/itm/200860617388?var=500131266163

                      ady_uaic
                      Senior Member
                      Last edited by ady_uaic; 30-04-17, 14:11.
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #41
                        Dpmdv carbonul nu-si are locul acolo, mai bine lasi lemnul Eu ti-as recomanda piano black. Si as incerca hidro-transfer in loc de colantare. In Ro exista mai multe ateliere care fac asta, sigur gasesti in UK. Singurul dezavantaj e ca spre deosebire de colant e ireversibil, dar rezultatul final e mult mai caliativ. Interiorul Jaguar-ului e super placuty dpdv al materialelor, colantul parca nu-si are locul, parerea mea
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • #42
                          ms mult Dragos, de-acord cu tine, de-asta caut solutii inainte de-a pune in aplicare. O sa ma interesez de ce ziceai tu (nu stiu ce anume implica, acum aud prima oara).
                          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                          Comment


                          • #43
                            @Ady, e acelasi lucru cu ce ti-am dat pe link acu o pagina
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • #44
                              Asa e Sindrom, am si uitat de linkul de la tine. Multumesc mult amandurora!
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by dragostan View Post
                                Dpmdv carbonul nu-si are locul acolo, mai bine lasi lemnul
                                +1
                                Sincer nu inteleg de unde atata fobie pentru lemn pe forumul nostru??? "Lemnul" tau e foarte placut, se incadreaza armonios in peisajul bej.
                                Pana la urma.... daca nu intr-un Jaguar, atunci unde isi are loc lemnul ???????????????????
                                InjectoR
                                Senior Member
                                Last edited by InjectoR; 03-05-17, 09:14.
                                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                                … Jazz do it ...

                                Comment

                                Working...
                                X