ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

    Acum cateva zile CU2-ul meu a fost vandut ( ), insa a fost inlocuit de un frumos Jaguar. Asadar, my new aquisition, Jaguar XF 3.0 benzina V6 dark blue Premium Luxury has arrived! Am incercat sa cochetez tot cu un CU2, insa urcandu-ma intr-un jaguar, fiind preturi apropiate, merita sa-mi indrept atentia spre Jaguar. Impresionanta rau - comparand cu Accord-ul. Dotari "puzderie" fata de accord. In primul rand consola principala mi-a placut in mod special, frana de mana fiind inlocuita cu un buton doar si schimbatorul cu un buton rotativ f finut. cutie in 6 trepte, padele, pilot automat adaptiv, Bowers & Wilkins 440 Watt Surround Sound System, Keyless entry, Keyless start, senzori in oglindele retrovizoare de atentionare in caz ca sunt masini/obstacole in dreptul oglinzii respective (nu stiu exact cum se numesc, n-am apucat sa citesc manualul), senzori ploaie+lumina, senzori parcare+camera, trapa, plasa interioara luneta activata electronic, incalzire+racire in scaune, incalzire in volan, navigatie+TV, etc etc etc.

    Atasez cateva poze de la dealer (voi reveni cu altele curand)





    i



    ady_uaic
    Senior Member
    Last edited by ady_uaic; 16-04-17, 04:51.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

  • #2
    S-o stăpānești sănătos! Hai cu impresiile legate de motor și comportament pe stradă!
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Foarte frumoasa, felicitari!
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

      Comment


      • #4
        S-o stapanesti sanatos!!!
        Fa pentru baieti un video cum te intampina masina cand bagi cheia in contact
        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

        … Jazz do it ...

        Comment


        • #5
          Felicitari Adi, e bine ca ai schimbat putin peisajul, e impresionanta! Sa o conduci cu placere si normal ca asteptam impresii!

          Comment


          • #6
            multumesc!
            KMR, incomparabil CU2 cu asta la tinuta de drum, viraje, samd. E ceva mai sprintena decat CU2, insa nu se simte asa agresiv. Doar cand o pui in modul sport se-aude evacuarea putin mai pronuntat (ceea ce-i f fain). Spre ex, anumite curbe le luam in CU2 cu 60-70km/h si simteam cum se inclina suficient (era ok anyway). Cu Jag-ul in aceleasi curbe aseara cu aprox 80km/h nimic. Se simtea ca-i un viraj dar nici vorba de inclinat sau ceva de genu. Overall e foarte faina, si din ce review-uri am citit pe net despre motorul 3.0 V6 benzina, ar trebui sa fie cel putin la fel de fiabil ca si Accord-ul.
            Injector banuiesc ca glumesti nu? Nu de alta, dar nu am unde baga nici o cheie
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • #7
              Un pic nu m-am exprimat corect…ma refeream la asa ceva:



              inca una:
              https://www.youtube.com/watch?v=sMTI9FNcHv0
              InjectoR
              Senior Member
              Last edited by InjectoR; 17-04-17, 00:30.
              Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

              … Jazz do it ...

              Comment


              • #8
                a, sure thing man, credeam ca glumesti . O sa-i fac cand am ceva timp liber.

                ms mult ​scarr, si chiar e impresionanta. Ma gandeam ca o sa-mi para tare rau dupa CU2, insa mereu e loc de mai bine .
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #9
                  Felicitary, Ady! Foarte frumoasa masina, s-o folosesti sanatos.
                  "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                  Comment


                  • #10
                    multumesc mult Io si Ea
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #11
                      vreau sa schimb toate becurile (portbagaj, numere, plafon, oglinzi exterioare), insa nu stiu ce fel de LED-uri sa comand. Daca dau jos becurile, e vreo info pe ele care sa ma ajute sa gasesc LED-urile potrivite?

                      L.E. am gasit intr-un manual.
                      ady_uaic
                      Senior Member
                      Last edited by ady_uaic; 17-04-17, 01:28.
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #12
                        Si eu cand m-am plimbat prima oara cu un XF am fost impresionat de faza cu grilele de venilatie.

                        Foarte frumoasa, sa o stapanesti sanatos! Si-a mai pierdut un pic din farmec si din prezenta Jaguar in ultimii zece ani (comparand cu modelele vechi), dar tot o masina deosebita ramane.
                        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                        Comment


                        • #13
                          Ms mult Xander. E un step up (nu f mare) fata de CU2 (pentru mine cel putin).
                          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stăpānești sănătos!

                            Fa ceva cu imitația aia de lemn, o īmbătrīnește

                            Comment


                            • #15
                              thanks richie. Daaa, ma dispera maro-ul ala. O sa colantez (sau schimb, sa vad ce gasesc) cu altceva, totodata cu folierea geamurilor si un cleaning interior detaliat.
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment

                              Working...
                              X