ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 98% e cauciuc. E o zona cu "puf" dar pe partea din fata a stalpilor frontali (delimitata de cele cauciucate).
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Eu doar la nemtesti am vazut asa, deci probabil ei au in special. Eu as evita-o.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Imi puteti recomanda va rog cauciucuri pentru 245/40 R19? Ma intereseaza de vara in principiu, cat mai silentioase, sa nu se duca repede, f bune vis-a-vis de acvaplanare, intelegi ideea .

        Ma gandeam la:

        Dunlop Sport Maxx RT2 (98Y) XL
        Michelin Pilot Sport 4 (98Y) XL
        Continental PremiumContact 6
        Poate si Uniroyal RainSport 3?
        ady_uaic
        Senior Member
        Last edited by ady_uaic; 13-08-18, 17:24.
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Eu am PS4 de care sunt foarte mulțumit (doar 18" însă). Ce le pot reproșa, e ca sunt un pic zgomotoase, dar totuși nu deranjant.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • Eu am pe una PS4, iar pe cealalta PS4s. Recomand cu caldura ambele.
            PS4 am avut ocazia sa le testez intr-o ploaie torentiala, cu autostrada plina de apa. S-au comportat ireprosabil.
            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

            Comment


            • thanks guys! am auzit si eu ca sunt printre cele mai ok. Aveti idee si de celelalte (ca idee) ? In special Uniroyal RainSport 3.
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • Nu prea poti da gres cu Michelin-urile astea, totusi nu am folosit fix PS4. Pentru ce vrei tu si SportContact 6 poate fi o solutie foarte buna. Am tot folosit pe nemtesti - sunt moi si placute ca si confort, silentioase, excelente pe ud si rezista destul de bine ca si uzura (de fapt foarte bine as zice, doar ca eu nu prea aveam cai multi :P ). Singura lor problema e ca le tai usor pe flanc, am taiat vreo 3 cred... Altfel nu fac galme sau alte chestii de genul asta, doar sa nu prinzi ceva taios pe lateral sau sa iei o gropa fix pe buza si sa le prinzi intre groapa si janta fiindca la dimensiunea asta de balon le vei taia...

                Dunlop SportMAXX RT (1 nu 2) mi s-au parut decente, dar nu grozave - feeling scazut, scartaie cand te dai tare, sunt moi, se consuma repejor etc. In plus nu cred ca au constanta in performanta de-a lungul vietii... Sunt bune, dar nu la nivel cu PilotSport sau SC6.

                Rainsport folosesc cei din UK la greu pe ATR-uri. Sunt practic 2 tipuri de proprietari de ATR acolo: cei care nu se dau prea tare cu masinile si au RainSport si cei care se dau des pe track etc si au AD08R. Rar altceva vezi la ei. M-au surprins RainSport ca astia jura ca sunt OK si pe track, nu stiu cum stau la zgomot si rezistenta in timp, dar tinand cont ca sunt mult mai ieftine le poti schimba mai des.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • ma gandeam sa le dau o sansa la UniRoyal, sa vad cum se comporta, si daca nu sunt f ok pentru mine, fac swap catre PS4. De asemenea, sunt cativa proprietari de jaguar care au folosit rainsport si sunt f multumiti, si poate merita incercat? Pe de alta parte, daca ar fi cu feedback pozitiv, as prefera sa iau din prima cauciucurile potrivite, si sa evit o dubla cheltuiala.

                  P.S. Pana la urma am dat comanda de UniRoyal, sunt curios cum se comporta. Am citit ca sunt cam cele mai ok prin uk vis-a-vis de ploaie.
                  ady_uaic
                  Senior Member
                  Last edited by ady_uaic; 14-08-18, 18:43.
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • Salutare tuturor! A trecut ceva vreme de cand n-am mai postat aici, motivul principal fiind faptul ca nu am acces de la munca (blocat din proxy). Dupa munca f rar mai stau la citit pe net, de-aici si "absenta" mea - totusi am urmarit pagina de facebok ( ).

                    Nu s-au schimbat prea multe, masina trage ca la inceput, placerea de a o conduce fiind aceeasi. Am mai adaugat doar DRL-uri cu semnalizare progresiva (gen audi):

                    https://www.youtube.com/watch?v=cgFVlyfGXIc

                    Cauciucurile mentionate mai sus sunt fenomenale la raportul pret/calitate. Se comporta excelent pe ploaie, lucru care m-a interesat cel mai mult.

                    Mai mult de-atat nu am investit intrucat banii initiali pentru masina au fost folositi in achizitionarea unei case aici unde stam, iar cel mai probabil in 6-9 luni voi schimba si masina. Am tot fost la drive test, nu ma pot obisnui cu interiorul de bmw sau audi (evident exceptand cele scumpe care sunt ozn-uri), astfel incat, uitandu-ma dupa minim 350-400cp, oarecum acelasi comfort & lux, fiabilitate, etc, voi ramane tot la jaguar, si voi merge ori pe XFR ori pe XKR.

                    P.S. Voi incerca sa fiu mai activ pe forum, atat cat imi permite timpul .
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment

                    Working...
                    X