ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    multumesc mult @Valy.
    @Dragos, am inceput sa ma obisnuiesc. Adevarul e ca atunci cand o conduc incerc sa nu dau atentie ornamentelor, dar fiindca pozitia e alta, inevitabil sare in ochi. Oricum nu e graba, cand voi gasi ceva ok sa stiu ca merita, o voi face. Inca nu renunt la treaba cu colantatul, desi psihic nu ma impac cu ideea f mult.
    @Injector, cum naiba? ))) pe civic? )
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #62
      Felicitari, Adi! Nu te grabi cu inlocuirea si bucura-te de fiecare km!
      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
      2000 Honda S2000 Berlina Black
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

      Comment


      • #63
        nolty ms mult! la ce inlocuire te referi, cu alta masina? Categoric nu! Va urma achizitia unui STI, dar Jag-ul va ramane in familie o perioada buna de timp .
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • #64
          Adi, de ornamente vorbeam. Mai bine sa te asiguri ca alegi varianta cea mai buna de "lemn".
          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
          2000 Honda S2000 Berlina Black
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

          Comment


          • #65
            a, legat de ornamente. da, nu ma grabesc deloc. imi place prea mult masina ca sa o "chicesc" .
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • #66
              La un negru lucios (gen cum exista pe Mercedes-urile mai noi) te-ai gandit?
              Nu stiu cat de greu/costisitor e sa obtii asa ceva si nici cat de sensibil la amprente ar fi...

              Comment


              • #67
                E foarte sensibil la zgarieturi acel "Piano Black". Efectiv nici nu poti sa il stergi ca se vede... Mai degraba aluminiu, eu asa mi-am luat la Merc special sa evit sa arate ca naiba interiorul...
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #68
                  negru se potriveste foarte bine pe consola, insa overall nu se potriveste cu interiorul masinii (totul e crem si gri inchis - bordul, partea de sus).
                  cum zice Xander, pe gri as merge, sau o alta nuanta de maro. Doar ca-i al naibii de scump sa vopsesc ornamentele (aprox 250-300£), iar colantarea ar fi de departe mult mai ieftina (cam 40£).
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • #69
                    Sa te bucuri de ea.
                    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                    Comment


                    • #70
                      zagado26
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #71
                        Plasti dip? Eu pe asta as merge.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Las-o asa sa nu iti para rau!
                          M-am uitat inca o data la pozele din primul post. Arata super masina asa. E Jag ce mama zmeului. Eu nu as schimba nimic. Da bine contrastul ala cu pielea. Cred ca lemnul deschis ar arata "fad". Carbon sau Al ar fi din alt film iar orice alta "inginerie" are sanse sa iti strice interiorul.
                          Dan P
                          Senior Member
                          Last edited by Dan P; 04-05-17, 20:59.
                          ....

                          Comment


                          • #73
                            Jag, Adi? Ce surpriza, din discutiile din trecut aveam impresia ca va fi un STI, CTR, etc
                            S-o stapanesti sanatos!

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Dan P View Post
                              Las-o asa sa nu iti para rau!
                              M-am uitat inca o data la pozele din primul post. Arata super masina asa. E Jag ce mama zmeului. Eu nu as schimba nimic. Da bine contrastul ala cu pielea. Cred ca lemnul deschis ar arata "fad". Carbon sau Al ar fi din alt film iar orice alta "inginerie" are sanse sa iti strice interiorul.
                              M-ai făcut să mă uit din nou la poze.
                              "Lemnul" ăla nu dă bine
                              O îmbătrînește mult!

                              Comment


                              • #75
                                Nuanta aia daca nu ma insel se cheama "burlwood" si e genul love it or hate it.

                                Mie personal nu-mi place, as cauta o folie tot cu desen de lemn, dar ceva mai ok.

                                Later edit - Rover-ul 75 are parca aceeasi nuanta dar acolo se potriveste al naibii de bine, parerea mea.

                                Click image for larger version

Name:	IMG-20170301-WA0014.jpg
Views:	1
Size:	37.6 KB
ID:	723953
                                zagado26
                                Senior Member
                                Last edited by zagado26; 04-05-17, 23:24.
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X