ADY_UAIC: '07 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury Benzina, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Fii contra curentului, las-o asa!
    ....

    Comment


    • #77
      +1. OEM FTW.

      LE: Mie personal imi place extrem de mult. Iar singura solutie reala (nu foliat si altele care se vor vedea aiurea) ar fi sa cauti la dezmembrari exact aceleasi componente originale, dar in alt finisaj. Desigur asta inseamna sa demontezi bordul etc. Altfel strici si vei regreta.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • #78
        cum ziceam, nici mie nu-mi place
        dinoc da, vine si STI curand
        Xander, nu e nevoie sa demontez bordul, ca ce am de schimbat e la consola principala (la schimbator acolo), pe portiere si ornamentul lung de la torpedou care vine pana la volan.
        Am vazut foliat la cineva, si daca o faci cu simt de raspundere, iese fff bine, fara colturi "nefinisate" samd. Inca nu sunt hotarat, sa vad ce gasesc.
        Dan P, cum zicea si richie, o imbatraneste mult, si "curentul meu" e deja impotriva celui general, deci se cere schimbare )).
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • #79
          Eu zic sa iti iei ornamente de la dezmembrari si sa experimentezi pe alea . Astea mai bine le pastrezi in caz ca vrei sa vinzi masina .
          Da, e masina ta si fa-o cum vrei pana la urma ca tu trebuie sa te simti bine in ea.
          ....

          Comment


          • #80
            Super frumoasa jucaria!
            Sa te bucuri mult si bine de ea!!!

            Comment


            • #81
              Dan P, as face asta, dar sa dau 300£ pe cateva bucati de plastic, prefer o evacuare de XFR de banii aia .
              ms mult @rares!
              ieri am descoperit o chestie interesanta (ma gandeam ca unele masini au asa ceva, dar nu mi-a trecut prin cap). Vrand sa sterg parbrizul, dau de tasnitoare, nici urma de apa. Ok, cumpar lichid parbriz, urc in masina, acelasi lucru. Mai ce naiba. Cand ma uit mai atent, de fapt trimitea jetul de apa la presiune mica, prin bratul stergatorului, dar in asa fel, incat apa sa nu fie aruncata pe tot parbrizul (cum e de altfel la majoritatea masinilor), ci tu sa poti vedea clar in continuare. Well done Jag pentru asta! (la fel cum e si faza cu AC-ul: sa se inchida/deschida singure gurile de ventilatie). Descopar chestii (pe care nu le-as fi bifat daca as fi luat-o de noua) care prind tare tare bine.
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • #82
                Asta cu lemnul sa fie cea mai mare problema la o masina asa faina! Exista folie aluminiu polishat cu tenta crem, de cand ai iscat acest brainstorming puteai sa o faci si daca nu iti place, folia are avantajul ca se poate da jos cand vrei. La hidrotransfer daca nu gasesti pe cineva cu experienta s-ar putea sa iasa urat.
                http://www.autoaccesorii.eu/index.ph...roduct_id=1161
                https://www.youtube.com/watch?v=lLWInaxzl8s

                se gaseste si la role mici https://www.tapeplanet.com/Brushed-C...0bccrm2x10.htm


                PS: Foarte faina chestia cu Jet Wiper.
                dacliber
                Senior Member
                Last edited by dacliber; 05-05-17, 16:01.
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • #83
                  thanks dacliber, iau in considerare si varianta asta. si da, asta nu e o problema ci doar un moft mai mult (deh, daca se poate, de ce nu?).
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • #84
                    Felicitari! frumoasa foc! sa o stapanesti fara evenimente.
                    Civic EP3,Civic FN2
                    După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                    Comment


                    • #85
                      ms mult mario, voi reveni cu cateva poze mai bune, sper weekendul asta.
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #86
                        da, e extrem de utila chestia cu furtunul tras pana pe stergator
                        numai sa vezi la viteze mari cum se comporta
                        la xkr de la un moment incolo pe cursa de retur a stergatorului calca cam pe uscat lama ceea ce uneori nu pare bine
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • #87
                          Turkish oricum nu obisnuiesc sa dau drumu stergatoarelor (exceptand cand ploua) la viteze mari, ca e aproape inutil, nu sterge aproape nimic (asta cand aveam hondele, pe jag n-am testat inca).
                          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                          Comment


                          • #88
                            ce stiti despre discuri frana MTEC?
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • #89
                              Englezii zic că-s ok, de calitate
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • #90
                                am vazut cativa care folosesc combinatia de discuri ventilate si canelate + placute brembo, si eram curios si de alte pareri.
                                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                                Comment

                                Working...
                                X