Viitor posesor de Civic 5D 2007

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viitor posesor de Civic 5D 2007

    Va salut. Eu sunt Vlad si saptamana viitoare urmeaza sa cumpar un Civic 5D 2.2 Diesel din 2007.
    Saptamana asta am condus cateva si m-am decis pana la urma la motorul diesel. Mentionez ca in 10 ani de permis am avut doar masini pe benzina, insa mi-a placut foarte mult la condus Civicul pe motorina.
    Intrebarea mea este daca se potrivesc barile de Type S / R pe modelul 5D? Din cate am inteles pragurile nu se potrivesc asa ca trebuie facute custom din fibra.
    Dupa ce iau masina vreau sa o vopsesc integral si cu ocazia asta as vrea sa stiu daca se potrivesc piesele de Type ca sa le cumpar sau fac totul din fibra inainte de vopsire .
    Sper ca am pus unde trebuie topicul, daca nu rog moderatorii sa il aseze unde trebuie.
    Multumesc

  • #2
    Mai este o problema, Ca sa pun barile de Type trebuie sa iau barile cu totul sau se poate lua doar partea inferioara a barei. Din ce am vazut pe net, barile sunt din 2 bucati, partea superioara de bara si partea inferioara de bara. Se poate lua doar partea inferioara? Ca pe mine ma intereseaza partea inferioara.

    Comment


    • #3
      Salut ,se potriveste partea inferioara pe bara ta ,trebuie īnsă să cumperi și cele 4 plastice de la roti și cele 2 praguri .Problema de care ai spus ,este că o să rămānă puțin spațiu la ușă spate (intre prag și caroserie ) īnsă nu se vede cu ușa īnchisă.

      Comment


      • #4
        Am luat pana acum bara inferioara fata, bara inferioara spate.
        Pana acum totul ok. Am sa las pragurile originale, iar arcele de la roti am sa le modific in fibra de sticla ca sa inchid cumva partea suplimentara din bare.
        Acum insa am dat de alta problema. Nu gasesc denumirea triunghiurilor de la evacuare de Type S.
        Pe langa asta nu gasesc nici grilele care vin la barile inferioare. Ma poate ajuta cineva cu niste site-uri unde as putea sa caut.
        Grila fata neagra dintre faruri mai trebuie schimbata, insa in romania nu am gasito decat la Falticeni si cere pe ea 800 de lei. Suma mult prea mare pentru o piesa pe care o gasesc pe site-urile din anglia de noua cu 100 lire.
        Daca are cineva sunt interesat sa o cumpar
        Multumesc

        Comment

        Working...
        X