Vopsitorie Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsitorie Bucuresti

    Salut,

    A venit momentul sa caut si "medic" pentru Civicul meu am nevoie de o recomandare pentru o vopsitorie in Bucuresti, please help
    Trebuie sa vopsesc usa stanga (sofer) si pragul.

  • #2
    Eu m-am înțeles bine cu Top Lac. A trebuit să ajung acolo acum un an pentru că cineva mi-a șters spoilerul și am folosit asigurarea respectivului.
    + Ai nimerit nuanța perfect și asta spune ceva la o mașină de ~ 20 de ani. La fel am înțeles că folosesc lac ceramic (parcă) și până acum nu au fost probleme cu "lucrătura".
    - Am înțeles că au prețuri destul de mari dacă vrei să apelezi la serviciile lor. Personal îi încerc cu un telefon când vine căldura.

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #3
      A fost frate-miu la ei pentru vopsire un element la Jazz.Nu pe asigurare,cu bani.I-au cerut 1600 ron.Scump rau...

      Comment


      • #4
        Originally posted by dantt View Post
        A fost frate-miu la ei pentru vopsire un element la Jazz.Nu pe asigurare,cu bani.I-au cerut 1600 ron.Scump rau...
        M-ai liniștit. Voi încerca totuși și "ușa din spate" poate am noroc.

        Sent from my Pixel XL using Tapatalk
        Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

        Comment


        • #5
          Depinde foarte mult daca oferta a inclus si alte operatuni (indreptat, sudat, elemente inlocuite, etc) inafara de o simpla revopsire si deasemenea conteaza si despre ce element e vorba. Altfel, pretul ala nu ne spune nimic...

          Originally posted by dantt View Post
          A fost frate-miu la ei pentru vopsire un element la Jazz.Nu pe asigurare,cu bani.I-au cerut 1600 ron.Scump rau...
          Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
          Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
          1000 Locuri de vizitat in Romania

          Comment


          • #6
            M-am intersectat cu Top Lac, insa parerile sunt impartite...pana la urma vorbim de o usa + prag nu e chirurgie pe creier
            http://autoporand.ro/ va spune ceva?

            Doar vopsire? pare cam mult...pana si pentru "reprezentanta"
            Vali_lj
            Tech Geek
            Last edited by Vali_lj; 07-03-17, 01:08.

            Comment


            • #7
              Scuze ca abia acum revin,era vorba de scos rugina de la pasajul rotii spate si vopsit acel element.Nu era ruginita in ultimul hal,doar incepuse sa infloreasca vopseaua pe buza pasajului rotii spate.Aceeasi operatiunne a facut-o la Asko la sub jumatate din suma propusa de top lacc,daca nu ma insel cam 700 ron.Culoare masinii este albatru deschis,exact ca a lui Doc si acelasi model.

              Comment


              • #8
                La Asko oferta a fost de ~2400 (manopera si materiale vopsitorie) - vorbim si de manopera schimbare fata usa.
                App am vreo sansa sa gasesc fata de usa second hand? Pe olx nu am gasit, pana acum

                Comment


                • #9
                  Incearca si aici:http://www.dezmembrarimasini.ro
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • #10
                    aveti si alte recomandari in afara de top lac?

                    Comment


                    • #11
                      Drift Serv.
                      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                      2000 Honda S2000 Berlina Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                      Comment

                      Working...
                      X