CD-player : CD error

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CD-player : CD error

    Salut ,

    A mai primit cineva mesajul in player cu CD-error ?

    Mentionez ca se intampla in mers la un CD-urile cu mp3-uri scris pe PC. Il ejectez si introduc iar , merge o perioada si face la fel .

    Multumesc

  • #2
    Incearca un CD de curatare a lentilei. S-ar putea sa rezolve problema.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by ticker View Post
      Incearca un CD de curatare a lentilei. S-ar putea sa rezolve problema.
      Mersi , o sa incerc .

      Comment


      • #4
        Eu am avut o problema relativ asemanatoare, in sensul ca cd player-ul nu mai functiona in niciun fel, iar pe afisaj imi aparea intermitent busy si nu error.
        M-am informat despre posibile remedii pe www.civinfo.com si www.8thcivic.com, am incercat tot ce mi-a cazut cazut la socoteala si nu a mers. In cele din urma, m-au apucat dracii, am pus mana pe un cd si l-am bagat cu forta (adica am impins zdravan) in locasul afectat in cd player. Dupa ce cd-ul a fost inghitit, unitatea s-a "reparat", de ca si cum nimic nu s-a intamplat.
        Precizez ca in cd player am avut initial un singur cd care nu mai iesea.

        Comment


        • #5
          Originally posted by vtin View Post
          Eu am avut o problema relativ asemanatoare, in sensul ca cd player-ul nu mai functiona in niciun fel, iar pe afisaj imi aparea intermitent busy si nu error.
          M-am informat despre posibile remedii pe www.civinfo.com si www.8thcivic.com, am incercat tot ce mi-a cazut cazut la socoteala si nu a mers. In cele din urma, m-au apucat dracii, am pus mana pe un cd si l-am bagat cu forta (adica am impins zdravan) in locasul afectat in cd player. Dupa ce cd-ul a fost inghitit, unitatea s-a "reparat", de ca si cum nimic nu s-a intamplat.
          Precizez ca in cd player am avut initial un singur cd care nu mai iesea.
          La mine pot introduce cd-ul , merge fara probleme o vreme , dupa da "CD Error" si trebuie sa il scot si sa il bag din nou. O sa incerc cu cd-ul de curatat

          Comment

          Working...
          X