Ce filtre de aer si polen sa pun pe ´11 Civic?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by bekxy View Post
    Nu sunt bune link-urile tale.
    Vezi aşa: http://www.epiesa.ro/cautare-piesa/?find=80292-SMG-E01
    deci din pagina care se deschide sa aleg, cred ca da????

    Comment


    • #17
      Pentru filtrul de aer, codul dat de epiesa e ok, respectiv C2240.
      Pentru cel de habitaclu, nu mai e cel dat de producator (CU 2454) si pe care l-ai avea aici: http://www.epiesa.ro/filtru-aer-habi...ol-1068818.htm.
      Eu am cumpaat pentru Civic FK2 CU 2454 si a fost foatre bun.
      Vezi compatibilitatile si aici: https://catalog.mann-filter.com/EU/e...18Z1%20(T64663).
      Filtrele de ulei MANN nu sunt cele mai laudate.

      Comment


      • #18
        ok, ms , o sa sun la ei si vad ce imi ofera, dau seria de sasiu si imi aleg ei cateva filtre, ma opresc la cateva, ms!
        hondatu
        Administrator
        Last edited by hondatu; 20-08-17, 14:47.

        Comment


        • #19
          Cu toate ca am doar 5000 km de la ultimul schimb de ulei si filtre am schimbat zilele trecute filtrul de habitaclu cu Mann cu carbune activ cu polifenol. Cel vechi, tot Mann, dar fara carbune activ arata groaznic, fiind folosit doar 5000 km.
          E o schimbare enorma in bine cu noul filtru in sensul ca nu se mai simte aproape deloc mirosul de noxe in habitaclu cand nimeresti in fata ta vreo "afumatoare".
          Nu ma gandeam initial ca poate filtra atat de bine aerul.
          In week-end am facut 750 km prin tara si nu am fost nevoit sa activez recircularea aerului deloc, in conditiile in care am nimerit destui posesori de diesel care lasau in urma lor un nor negru, spre deosebire de alte drumuri in care o activam de zeci de ori.
          Honda Civic Sedan '08 ES A/T

          Comment


          • #20
            O sa imi fac si eu programare la reprezentanta ca sa-mi schimbe filtrul de habitaclu, ca cel din fabrica e o mizerie, se simte orice miros de parca nu as avea niciun filtru acolo. Nu pot sa inteleg cum de s-au gandit cei de la Honda sa puna pe noul Civic filtru fara carbune activ, in conditiile in care diferenta de pret e de cativa zeci de lei, iar diferenta de feeling e enorma.

            Comment


            • #21
              Stai linistit,nici la Accord nu e cu carbune activ cel OEM.

              Comment


              • #22
                Originally posted by F_BON View Post
                Cu toate ca am doar 5000 km de la ultimul schimb de ulei si filtre am schimbat zilele trecute filtrul de habitaclu cu Mann cu carbune activ cu polifenol. Cel vechi, tot Mann, dar fara carbune activ arata groaznic, fiind folosit doar 5000 km.
                E o schimbare enorma in bine cu noul filtru in sensul ca nu se mai simte aproape deloc mirosul de noxe in habitaclu cand nimeresti in fata ta vreo "afumatoare".
                Nu ma gandeam initial ca poate filtra atat de bine aerul.
                In week-end am facut 750 km prin tara si nu am fost nevoit sa activez recircularea aerului deloc, in conditiile in care am nimerit destui posesori de diesel care lasau in urma lor un nor negru, spre deosebire de alte drumuri in care o activam de zeci de ori.
                Confirm ce scrie F_BON, foarte bun acel filtru Mann. Am fost gazat de diesel in traficul de varf. Ajungi la destinatie, in habitaclu gaze, afara aer curat.

                Comment

                Working...
                X