Senzor Temperatura Externa Defect... Honda Civic 5d 1.8 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Temperatura Externa Defect... Honda Civic 5d 1.8 2008

    Salut,

    Am cautat pe forum si nu am gasit threadul acesta, sper ca nu repet o intrebare pusa deja de cineva.

    De vreo cateva zile in bord imi arata temperatura externa de la 23 de grade in sus ajungand chiar si la 35. Din cate vad eu afara inca nu sa topit zapada asa ca dupa logica mea ceva e defect.
    Din cartea vehiculului nu am gasit o solutie ( un restart, ceva), doar o modificare a valori redate in bord cu 2/3 grade, care nu se preteaza in cazul meu.

    A mai avut cineva problema asta.
    Se poate face ceva din computerul masini, sau trebuie doar schimbat senzorul si gata?

  • #2
    Am citit foarte demult pe forum o poveste cu senzorul de temperatura de pe Civic.
    Parca s-a rezolvat cu schimbarea acestuia, dar nu stiu sigur.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Cred ca ai senzorul de temp ext ars, sau poate probleme de contacte. trebuie verificat!
      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

      Comment


      • #4
        80525S30941 e codul lui şi e cam scump...
        Ştiu pe cineva care a avut probleme cu el. A comandat unul din China (Aliexpress) şi, pentru că nu mai venea, m-a rugat să îi aduc unul din Japonia. L-am adus, dar cu câteva zile înainte să ajungă cel din Japonia a ajuns şi cel din China. L-a montat pe cel din China, iniţial părea să fie ok, până la urmă nu e prea ok şi când ies ghioceii îl va monta pe cel original, adus din Jp.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          L am inlocuit si eu acum cativa ani pe garantie... repet daca nu e o problema de contacte, altul! (cel nou parca vine updatat)
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

          Comment

          Working...
          X