CLAUDIU73: '16 Honda Civic Sedan 1.8 i-VTEC LS M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    [QUOTE=roval1972;568341]Eu am avut de ales intre culoarea asta si albastru. Am preferat albastru in detrimentul argintiului.

    La mine a fost simplu de ales, era singura culoare disponibila la LS. Dar pe zi ce trece imi place si mai mult culoarea, tine asa bine la mizerie si este si frumoasa (mă rog, e chestie de gusturi).

    Comment


    • #32
      Important e sa ti placa. Culoarea e o chestie de peferinta.
      Nu sunt de acord cu chestia legata de mizerie. Din punctul meu de vedere, culoarea nu are relevanta. Mizeria se vede pe orice culoare, imediat. Si daca ar exista o culoare de masina identica cu culoarea mizeriei, s ar vedea imediat.

      Comment


      • #33
        Originally posted by roval1972 View Post
        Important e sa ti placa. Culoarea e o chestie de peferinta.
        Nu sunt de acord cu chestia legata de mizerie. Din punctul meu de vedere, culoarea nu are relevanta. Mizeria se vede pe orice culoare, imediat. Si daca ar exista o culoare de masina identica cu culoarea mizeriei, s ar vedea imediat.
        De acord cu tine, dar altfel se vede pe gri metal, si altfel se vede pe negru (culoarea care mi place cel mai mult la o mașina) sau alb.

        A mai reparat cineva elemente de lovituri ușoare în reprezentanta (bara, far aripa)? Oare mai iese cum a fost? Asigurarea mi-a dat înlocuire la toate elementele constatate la prima evaluare. Nimic de reparat, doar înlocuire. Acum aștept aprobarea finala. dar fiind mașina noua mi s-a spus ca nu o sa fie probleme cu nimic.

        Comment


        • #34
          Iese la fel cum a fost, stai linistit.

          Comment


          • #35
            În urma discuțiilor de pe forum, azi am încercat treapta a 6 a în viteza de 37km/h si 900-1000 rpm pot spune ca nu a trepidat deloc si cand am accelerat, a accelerat puțin mai greu, dar a accelerat. Are un motor si cutie foarte elastica practic poti sa mergi de la viteza a 2 a la a 5 a de la 5 km/h la peste 150... indiferent de viteza folosita, bineînțeles ca nu este recomandat.

            Comment


            • #36
              Ma poate ajuta cineva cu o informație despre achiziționarea unor huse dedicate de calitate. Covorașele de cauciuc dedicate le-am comandat deja după ce am văzut postarea pe topicul unui alt coleg de forum tot pe secțiunea asta. Mulțumesc anticipat.

              Comment


              • #37
                Huse de calitate

                Originally posted by Claudiu73 View Post
                Ma poate ajuta cineva cu o informație despre achiziționarea unor huse dedicate de calitate. Covorașele de cauciuc dedicate le-am comandat deja după ce am văzut postarea pe topicul unui alt coleg de forum tot pe secțiunea asta. Mulțumesc anticipat.
                DIn ce am vazut pe la noi, astea ar fi cele mai "calitative". Dar si cele mai scumpe...
                http://husa-auto.ro/configurator-de-huse/

                Exemplu concret de huse Honda civic Sedan facuta la ei: http://husa-auto.ro/catalog-poze/#Ho...1-2014%20-%203
                Pretul lor este , si citez din raspunsul primit :"iar cea de pe site cu negru si crem (piele cu textil) este la 480 euro"
                Ce sa zic....scumpe , dar par mai bune ca cele de fabrica. De aratat sigur arata mai bine.

                Restul de preturi:
                Click image for larger version

Name:	LISTA-DE-PRET-2016 huse.jpg
Views:	1
Size:	51.9 KB
ID:	723495

                Comment


                • #38
                  Cu preturi mai pamantene: http://www.huse.ro/configurator

                  Comment


                  • #39
                    Arata foarte bine, vorba ta, mai bine ca tapiseria din fabrica, dar... wow... ce preturi! Daca erau fix la jumate, cred ca ma batea gandul sa-mi iau si eu...
                    Poate la anul sa iau in calcul si o treaba dinasta...

                    Comment


                    • #40
                      Arata incredibil de bine! Cred ca sunt de calitate si ar merita investitia... pana la urma daca o imparti pe 5 ani cat e garantia, inseamna mai nimic tinand cont si de beneficii!
                      Asa ma bate un gand sa sun la ei...

                      Comment


                      • #41
                        eu personal nu prea as da 500 de euro pe huse.
                        mai bine as folosi banii aia ca sa-mi schimb direct scaunele din fata.

                        nu stiu cum sunt scaunele la acest sedan, dar mai mult de 7 ani am avut FD1 iar acum de un an am FN2 si daca ar fi sa ma intorc in timp unul din primele upgraduri pe care l-as face la un FD1 ar fii sa schimb scaunele cu unele de FN2 sau asemanatoare.
                        pentru mine sunt incredibile, overall un FN2 are o suspensie foarte dura, dar scaunele asigura un confort foarte bun la drum lung.
                        07 Honda Civic Type R Milano Red
                        Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                        Comment


                        • #42
                          Eu cand am luat masina la fel gandeam, dar nu se merita la pretul asta. Am 2 ani de cand am un set de huse universale Umbrella si de cand le-am pus nici nu am mai umblat la ele dar ar fi cazul sa le dau jos la spalat,au rezistat destul de bine si mai duc inca pe atat.
                          GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                          Comment


                          • #43
                            A comandat careva de aici?
                            Preturile par decente. Si la o tapiterie gri cu cusatura albastra iese 500 lei.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by rem View Post
                              DIn ce am vazut pe la noi, astea ar fi cele mai "calitative". Dar si cele mai scumpe...
                              http://husa-auto.ro/configurator-de-huse/

                              Exemplu concret de huse Honda civic Sedan facuta la ei: http://husa-auto.ro/catalog-poze/#Ho...1-2014%20-%203
                              Pretul lor este , si citez din raspunsul primit :"iar cea de pe site cu negru si crem (piele cu textil) este la 480 euro"
                              Ce sa zic....scumpe , dar par mai bune ca cele de fabrica. De aratat sigur arata mai bine.

                              Restul de preturi:
                              [ATTACH=CONFIG]54015[/ATTACH]

                              Am vorbit, prețul din material textil aprox 1000 RON. Firma este în Tg. Mureș. Durează cam 4 săpt confecționarea lor. Am căutat pe mai multe site-uri, am găsit si prețuri ok pt huse dedicate. Toate sunt pe Arad, Timișoara oricum nu am găsit o firmă în București.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Claudiu73 View Post
                                Am vorbit, prețul din material textil aprox 1000 RON. Firma este în Tg. Mureș. Durează cam 4 săpt confecționarea lor. Am căutat pe mai multe site-uri, am găsit si prețuri ok pt huse dedicate. Toate sunt pe Arad, Timișoara oricum nu am găsit o firmă în București.
                                Ai comandat? Sunt ca cele de pe site pt Sedan la prețul de 1000 pe textil?

                                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X