Civic 8 FK2 Problema filtru de polen?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Civic 8 FK2 Problema filtru de polen?

    Am schimbat filtrul de polen si am remarcat ca mirosurile din afara ajung in interiorul masinii(in special cele de la autobuze sau chiar de la solutia de curatat geamul).
    Inainte nu am observat problema asta. E normal sa se intample sau e o problema cu modelul/filtrul?

  • #2
    Vezi butoanele climatizarii: mod recirculare si mod aer proaspat. Foloseste-le dupa caz.

    Comment


    • #3
      Şi la mine FK2-ul este aspirator de gaze de eşapament. Poţi merge pe recirculare şi AC ON (nu doar AUTO, ci AC ON... ON, din butonul dedicat, chiar dacă ai setat 23 grade AUTO sau dezaburire parbriz şi afară sunt -5). Altfel te vei aburi pe recirculare.
      Sau pui filtrul de polen OE, părerea mea e că e mai bun decāt orice altceva. Şi mai scump, evident.
      Am īncercat şi filtre cu carbon activ, nu fac mai nimic.
      Mai e un aspect important: benzină sau diesel?
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • #4
        Inteleg avantajele modului recirculare dar a fost surprinzator sa se intample asta, ma asteptam sa se intample in zone poluate sever(la buburuza veche se intampla langa ferma sau zone industriale), mai ales ca e prima data cand mi se intampla la o masina sa simt mirosul lichidului de curatat geamul in interiorul masinii.

        "filtrul de polen OE", OE de la ce vine?

        Benzina dar nu vad relevanta, nu simt propriul esapament ci al altora.
        rraadduurr
        Junior Member
        Last edited by rraadduurr; 17-01-17, 22:08.

        Comment


        • #5
          Original Equipment. Deci Honda.
          La modelele diesel crapă uneori evacuarea și asta aduce propriile gaze īn habitaclu. Dar la tine nu e cazul.
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • #6
            Nici un filtru nu o sa opreasca mirosurile sa intre in habitaclu. Doar daca folosesti recircularea este posibil asa ceva.

            Comment

            Working...
            X