ADRIANPAB: ´16 Honda Civic 4D 1.8 i-VTEC, ES M/T Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ADRIANPAB: ´16 Honda Civic 4D 1.8 i-VTEC, ES M/T Crystal Black Pearl

    Ma interesează și pe mine o geanta de organizare pt portbagaj, dar având tăviță de cauciuc nu știu cum se poate fixa. Cea comandata de tine ce sistem are de prindere?
    '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
    Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #17
      Modelul asta: http://www.emag.ro/organizator-portb.../pd/D06BZBBBM/, pe spate are niste capse ce se pot lipii de peretele portbagajului. In Ibiza la mine si-a facut treaba.
      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
      https://www.instagram.com/iamrusu/

      Comment


      • #18
        Originally posted by huskyuk View Post
        Salutare,
        S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
        Mister, nu-i pune cine stie ce panarame de led-uri chinezesti acolo, pentru ca dupa aia te vei chinui tot tu sa le schimbi cand incep sa palpaie sau sa se stinga.
        In plus accesul la ele nu e tocmai facil.
        Si eu mi-am comandat initial mai multe panarame de-astea chinezesti, si acuma dorm prin portbagaj pe undeva...
        Ia-ti ceva calumea, sa le pui acolo si sa uiti de ele: http://osram-partner.aspad.ro/set-2-...-131989.p.html

        P.S. ce ai dat tu acolo in link nu ti se potriveste! La DRL/Pozitii nu ai W5W, ai W21/5W ! Vezi, si in carte scrie...
        Multumesc de urari si sfaturi!
        Renunt la montarea led-urilor astea! Poti sa imi spui daca la cele Osram trebuie si anulator de eroare si daca sigur sunt si pentru pozitiile fata?
        Uite ce am gasit pe forum pentru coduri becuri :http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ri-Civic-Sedan
        AdrianPAB
        Member
        Last edited by AdrianPAB; 13-01-17, 11:12.

        Comment


        • #19
          Au acum la Lidl un organizator de portbagaj cu prindere in capse sau arici. Costa vreo 30lei

          Comment


          • #20
            Originally posted by benjk View Post
            Ma interesează și pe mine o geanta de organizare pt portbagaj, dar având tăviță de cauciuc nu știu cum se poate fixa. Cea comandata de tine ce sistem are de prindere?
            Nu cred ca are vreun sistem de prindere, dar avand chestii in ea, cred ca nu va fugi prin portbagaj. De altfel, tavita pe care am luat-o are in centru (o zona destul de mare) suprafata antiderapanta sau cum ii zice si nu prea permite alunecarea a nimic prin portbagaj. Am pus un bidon cu solutie de parbriz in mijlocul portbagajului si de vreo cateva zile, dupa multe drumuri in Bucuresti, este in acelasi loc, neclintita.

            Comment


            • #21
              Bun, chiar vroiam sa strec pe la Lidl azi

              Comment


              • #22
                Originally posted by AdrianPAB View Post
                Multumesc de urari si sfaturi!
                Renunt la montarea led-urilor astea! Poti sa imi spui daca la cele Osram trebuie si anulator de eroare si daca sigur sunt si pentru pozitiile fata?
                La Honda nu prea ai eroare de bec ars in bord. Merg fara probleme.
                Sunt pentru DRL si pentru pozitiile fata (becurile din laterale, care se schimba pe la contraaripa)
                Au 3 randuri de LED-uri de jur-imprejur, lumina se difuzeaza uniform in tot triunghiul ala.
                Cand esti pe DRL, ziua, se aprind 2 randuri de led-uri, iar cand se aprinde faza scurta, se sting cele 2, si se aprinde al treilea rand. Deci e fix 50% din putere noaptea, dar nu e deranjanta. Ziua nu sunt chiar la fel de puternice ca becurile cu incandescenta, dar sar in ochi ca sunt LED si se vad alb clar, frumos. (Nu galbui, nu albastrui, este fix aceeasi culoare cu cea a becului cu Xenon - Asta m-a interesat, asta am cautat)

                Comment


                • #23
                  Drumuri bune si zambete cand dai talpa!

                  Sent from my SM-N910F using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Bine ai venit! Sa te plimbe sanatos si fara evenimente neplacute!

                    Comment


                    • #25
                      Salutare. S-o stapanesti sanatos 😉

                      Comment


                      • #26
                        Salut! Tocmai am trecut de borna 1000 de km! O sa spun ce îmi place foarte mult pana acum: sunetul motorului în ture ma unge pe suflet, scaunele încălzite pe frigul asta, farurile cu xenon noaptea și în general ma încântă cam totul!
                        Vouă ce va place la mașină voastră?

                        Mulțumesc de urări tuturor și drumuri sigure!

                        Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                        AdrianPAB
                        Member
                        Last edited by AdrianPAB; 13-01-17, 22:59.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by huskyuk View Post
                          La Honda nu prea ai eroare de bec ars in bord. Merg fara probleme.
                          Sunt pentru DRL si pentru pozitiile fata (becurile din laterale, care se schimba pe la contraaripa)
                          Au 3 randuri de LED-uri de jur-imprejur, lumina se difuzeaza uniform in tot triunghiul ala.
                          Cand esti pe DRL, ziua, se aprind 2 randuri de led-uri, iar cand se aprinde faza scurta, se sting cele 2, si se aprinde al treilea rand. Deci e fix 50% din putere noaptea, dar nu e deranjanta. Ziua nu sunt chiar la fel de puternice ca becurile cu incandescenta, dar sar in ochi ca sunt LED si se vad alb clar, frumos. (Nu galbui, nu albastrui, este fix aceeasi culoare cu cea a becului cu Xenon - Asta m-a interesat, asta am cautat)
                          Salut! M-am uitat mai bine la becul de poziție față/DRL și am observat ca are filament dublu, când sunt DRL active intensitatea este mai mare... deci clar becul este w21/5w. Mulțumesc încă o data pentru sfaturi!

                          Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by ticker View Post
                            Acum ca ai pus poza, da, e destul de mare unghiul.

                            Era problema asta si la 5D-urile de generatia mea - tin minte discutii de prin 2008-2009.
                            Dar da, verificat presiuni si apoi facuta geometrie... tot la Asko pe banii lor pt ca mi se pare clar o problema de pregatire pt livrare.
                            Salut! Am fost săptămâna trecută la Asko pentru verificarea de 1000 de km și am rezolvat și problema cu poziția volanului. Au făcut verificarea presiunii în pneuri și geometria, se pare ca era ceva mai serios la puntea spate dar au rezolvat la geometrie.

                            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Azi am întrebat la ANAF legat de taxa de timbru de mediu și mi-au confirmat ca de pe 1 februarie nu se mai plătește! Nu am mai condus bestiuta de 10 zile! Abia aștept sa o înmatriculez... probabil o sa ma simt de parca mi-am cumpărat-o a doua oara! 😆

                              Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • #30
                                Aveți vreo recomandare cum sa înlătur excrementele de pasari? Am lăsat mașina de 10 zile în parcare și când m-am uitat la ea e plina de cadouri de la zburătoare, în special pe capota motorului. So, ceva recomandări, soluții, cârpe?

                                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X