ADRIANPAB: “16 Honda Civic 4D 1.8 i-VTEC, ES M/T Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Intai spal-o bine la o spalatorie care foloseste solutii de calitate. MAFRA sau Meguiar's. Daca tot raman urme, eu de obicei dau un puf de WD40, si sterg cu o carpa moale de bumbac.

    Comment


    • #32
      Inainte de a o duce la spalatorie, ia un servetel, umezeste-l bine, pune-l peste "noroc", lasa-l bine la inmuiat pe cel din urma, apoi sterge-l (mai degraba "smulge-l" decat sa-l intinzi) pana ramane doar apa pe vopsea.
      Pe toata perioada inmuierii poti pune apa peste servetel. De asemenea, poti folosi mai multe servetele pe care sa le folosesti concomitent, in functie de docilitatea "produsului".
      Poti folosi WD40 numai in conditii extreme si dupa folosire ar trebui sa ceruiesti zona respectiva. De asemenea, eu nu as duce direct la spalatorie masina cu rahatul pe ea pentru ca jetul cu presiune poate smulge rahatul, iar consecintele sunt destul de neplacute in timp sau chiar imediat.

      Comment


      • #33
        Si eu dau cu apa imediat sa inmoi "norocul " si apoi cu servetele si apa

        Comment


        • #34
          Cel mai bine merge cu o laveta de microfibra + apa din belsug, pulverizata pe noroc in timp ce freci foarte usor cu laveta uda.

          Comment


          • #35
            Originally posted by AdrianPAB View Post
            Azi am īntrebat la ANAF legat de taxa de timbru de mediu și mi-au confirmat ca de pe 1 februarie nu se mai plătește! Nu am mai condus bestiuta de 10 zile! Abia aștept sa o īnmatriculez... probabil o sa ma simt de parca mi-am cumpărat-o a doua oara! 😆

            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
            Update: am fost ieri la inmatriculari, am ajuns pe la 09.30, dar se pare ca nu era destul de dimineata, deja cand am ajuns eu, la persoane fizice se elibera bonul de ordine 600 si la firme se elibera bonul 67. Eu fiind la firme, am reusit sa termin la ora 17.00, tinand cont ca in momentul cand am luat bonul cu numarul 67, la ghiseu erau deja la nr.12, insa au fost foarte multi cu multe dosare (unii aveau 20, altii chiar si 40). Cand am terminat, la ora 17.00 la persoane fizice ajunsesera abia la numarul 500. Acum ramane sa ma prezint vineri dimineara sa ridic numerele, cartea si talonul.
            Nu au mai solicitat dovada timbrului de mediu si taxa de inmatriculare (cea de 60 lei), deci nu se mai platesc de ieri. Acum ramane sa vedem sub ce forma se va plati taxa de mediu de acum inainte, pentru ca sigur se va plati cumva - va creste impozitul auto sau alta varianta!

            Comment


            • #36
              Gata, am fost azi dimineata la 10.20 sa iau numerele si la 10.30 plecasem deja cu ele. Mi-a luat mai mult sa parchez pe acolo! De acum, la drum!!!

              Comment


              • #37
                Felicitări!
                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                Comment


                • #38
                  Salut! Am o problema, in mers, pe la viteze mai mari, sa zic incepand cu 70-80 km/h am un zgomot foarte enervant in zona stalpului dintre usile de pe partea stanga. Ma gandesc ca plec in concediu peste o luna (programati vreo 3000 de km) si nu as vrea sa ma sacaie zgomotul asta.
                  Aveti vreo solutie? A mai patit cineva asta?

                  Multumesc!

                  Comment


                  • #39
                    Salut. Si la mine, pe anumite drumuri, am niste
                    greierasi la stalpi. Cred ca sunt butoanele de la reglajul inaltimii centurilor. In schimb, am un greier permanent in zona senzorului de ploaie, si nu i-am dat de capat...

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by rem View Post
                      Cred ca sunt butoanele de la reglajul inaltimii centurilor..
                      Fix.
                      Alea sunt si la mine dar am rezolvat, dau muzica mai tare!

                      Comment


                      • #41
                        Adrian, ai ajuns la concluzia ca īți trebuie huse? Parca alta ne era vorba! dacă găsiți ceva bun dați de știre, poate ma bag și eu. Unele care sa nu īmpiedice airbagul și, important, sa nu se adune praful sub husa ca face mai rău apoi.
                        '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                        Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                        Comment


                        • #42
                          Si pe mine ma intereseaza. Ar fi util de aflat cidurile celor care au comandat deja de acolo...

                          Comment

                          Working...
                          X