NOOTHERDAY: '09 Honda Civic Type R, Deep Sapphire Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NOOTHERDAY: '09 Honda Civic Type R, Deep Sapphire Blue Pearl

    Salutare hondari !
    Sunt la prima mea Honda si am zis ca nu are cum sa nu fie un Type R (probabil si din cauza celor 22 de anisori, dar virusul l-am luat de la utilizatorul Mario care ma imbolnavit pur si simplu cu EP3-ul, am ramas impresionat de Type R si a trebuit neaparat sa am si eu una ).
    Masina merge se comporta impecabil am luato de la Pitesti, fostul propietar a fost super si a avut grija de masina. In prezent CTR-ul are 83.000km ca si ulei primeste doar motul 300v, pe partea de upgradeuri vine cu intake HKS, hondata flash pro, galeri de admisie Tegiwa (no cat) , restu evacuari Borla , arcuri eibach (pro kit), LSD. Ma "dau" zilnic cu ea, chiar si pe aceasta vreme odioasa masina se comporta nespus de bine (putin cam galagioasa). Consumul pe ultimii 500km este de 11.7 (90% oras, zapada/frig cat cuprinde). O sa mai revin cu informatii, actualizari, poze.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 10-02-17, 16:06.
    FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

  • #2
    Welcome to the club!

    Comment


    • #3
      Salut si felicitari pentru achizitie. Ai grija cu Motul 300v, e un ulei extraordinar, dar nu trebuie tinut in motor mai mult de cateva mii (4-5 k maxim as zice eu).
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

      Comment


      • #4
        Salut si bine ai venit .

        Sent from my Absolut bottle.
        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
        https://www.instagram.com/iamrusu/

        Comment


        • #5
          Bine ai venit si felicitari pentru alegere!

          Comment


          • #6
            Sa ai noroc de el!

            Si poze multe de pus; un type R albastru e rara avis
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Pozeeeee!! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente...mama cat am de lucru acum
              Civic EP3,Civic FN2
              După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

              Comment


              • #8
                Originally posted by mario View Post
                Pozeeeee!! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente...mama cat am de lucru acum
                Nu te mai plange ! Oricum iti place sa lucrezi la ele !
                Pe langa asta ai si cel mai bun ajutor
                FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

                Comment


                • #9
                  http://imgur.com/a/GbUF0 [Cateva poze, nu foarte reusite]
                  FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasa !
                    Sa o stapanesti cu placere si fara probleme !

                    Comment


                    • #11
                      Sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute! F faina!

                      P.S. Welcome to "our family"
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc tuturor pentru sfaturi si primirea calduroasa ! Va tin la curent cu viitoarele modificari , upgradeuri
                        FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

                        Comment


                        • #13
                          Frumoasa bestia. S-o alergi cu placere!

                          Comment


                          • #14
                            Am ales sa mai impartasesc cateva lucruri pe care vreau si trebuie sa le fac la CTR.
                            1- Marea umblatura la PRIMARIE/ANAF sa inscriu masina pe Sibiu , in cele 2 zile libere bine meritate dupa 25 de ore petrecute la servici in 2 zile ! A fost sa stau la cozi interminabile prin mult prea cinstitele institutii Roamanesti unde functionarii ar face orice numai sa nu puna mana sa lucreze.
                            2- RaR-ul .... inca nu stiu exact procedura am ITP valabil pana in 2018 ... sper ca , nu voi mai fi nevoit sa trec pe la RaR sa imi fie verificate noxele[straight pipe]/farurile[Xenon].... ci doar sa imi citeasca seriile
                            3-Am o multitudine fenomenala de numere de inmatriculare preferentiale in cap deocamdata cel ce ma atrage cel mai mult ar fi SB-08-RPM [08 dubla semnificatie ziua mea de nastere dar si numarul magic unde schimbi treapta de viteza cand esti foarte dornic de adrenalina iar RPM Revolutions per minute (rotatii pe minut)] daca aveti alte idei le astept cu drag!
                            4. In 3mii de km trebuie sa schimb toate "zamurile" , filtrele din Blue [CTR] uleiul va consta in Motul 5w40 300V [ ceva propuneri pentru filtrul de ulei? ] , MTF-3 pentru cutia de viteze nu stiu, are si filtru de polen, iar pentru filtrul de aer am admisie HKS ... de unde pot comanda filtre pentru inlocuirea celui uzat , ma poate ajuta cineva? de preferat as vrea din RO.
                            5.Am comandat cateva prostioare http://imgur.com/a/mb0dv binenteles nu mam putut abtine
                            http://imgur.com/a/mHLw9
                            FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

                            Comment


                            • #15
                              Sb-xx fun

                              Comment

                              Working...
                              X