GABY B: '05 Honda Civic Hatchback 1.6 Sport , Cosmic Grey (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu am mai avut rabdare sa vina caldura si am scos toate stickerele de pe portbagaj si de pe aripi. Au mai ramas doar cele cu Sport de pe praguri, pe care le voi scoate cand o sa am la indemana un pistol cu aer cald.

    Mi se pare ca arata mai bine asa, iese mai bine in evidenta bara din spate si pare masina mai lata.




    Comment


    • #17
      Salut, eu personal am mers la ej1 pe filtru de ulei original honda plm01 si red line 10w 40, respectiv cutie honda mtf,înainte am avut motul 6100 10w 40 motorul era f f silențios , vorbim de un motor din 94 care, nu consuma un gram de ulei, cam greu de crezut dar e foarte adevarat ,bafta

      Enviado do meu SM-G355H através de Tapatalk

      Comment


      • #18
        Nuca de la schimbator era cam tocita, asa ca am prins o ocazie pe ebay si am schimbat-o cu una Skunk 2. Se potriveste cu masina la culoare, arata super si acum intra si mai bine in viteza.



        Comment


        • #19
          Am facut si schimbul de ulei. Am mers pana la urma pe Fuchs Titan Pro S 5W40 si filtru de ulei Mann. Cu aceasta ocazie am facut si o verificare generala, masina e ok, trebuie sa schimb o bieleta antiruliu pe stanga fata. In rest nimic urgent. In viitor lichidul de frana trebuie schimbat, pentru ca are 2% apa in el si am inteles ca la 3% se inlocuieste. Ma gandeam sa schimb complet discurile si placutele cu ATE, lichidul de frana ATE typ 200 si eventual furtunase metalice. Puteti sa imi dati cateva sfaturi in legatura cu furtunasele de frana metalice? Are cineva pe EP2? De care? Cum se comporta? Merita? Merci

          Comment


          • #20
            Am parcurs in concediu 1200 de km si am avut consumul 7 la pompa. Uleiul a ramas la acelasi nivel. Sunt super multumit de masina.

            Click image for larger version

Name:	20170309_161443.jpg
Views:	1
Size:	123.3 KB
ID:	723694

            Comment


            • #21
              daca in continuare nu iti consuma din ulei, inseamna ca e o alegere buna Fuchs

              nuca de la skunk arata foarte bine in poze, astept sa o vad si live ca sa ma conving daca merita investitia sau nu

              la cat mai multi km !

              Comment


              • #22
                Sa o stapanesti sanatos!

                Comment


                • #23
                  Merci!

                  In 4 luni deja mi s-a ars un bec Osram Night Breaker. M-am mutat mai departe de servici si fac naveta zilnic 80 de km, dar macar am un avantaj: peste noapte parchez masina mereu in subteran. Aproape 6000 de km de cand am schimbat uleiul si este la acelasi nivel pe joja, in orice stil as merge cu masina. Isi merita banii dupa parerea mea, o sa primeasca in continuare.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Da, nu prea tin Osramurile... vorbesc din expreienta.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Frumoasa masina.dar fa ceva cu jantele alea
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Sau nu. Mie imi plac mult jantele alea
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Si eu sunt dezamagit de durata lor de viata scurta...ma asteptam la 6 luni-1 an. Acum caut altceva, cu un raport luminozitate/durata de viata mai bun. Poate Philips X-trem Power. Aveti experiente mai bune cu alte becuri?

                          Jantele chiar nu arata rau, dar sunt prea grele. O sa le schimb cu ceva mai usor, in jur de 7 kg, dar poate anul viitor, sa vedem

                          Comment


                          • #28
                            becurile din ce sunt mai puternice au durata de viata mai scurta,eu am acum phillips xtreme vision cu +130%
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Salutare!

                              Am venit in concediu acasa si una peste alta am reusit sa fac 20.000 de km de cand am masina. Cu ocazia vizitei in Romania, am facut urmatoarele operatiuni la masina:
                              - vopsit bara spate si aripa stanga spate
                              - polish + lacuire faruri
                              - schimbat placute fata (am pus ATE), lichid de frana si lichid ambreiaj (ATE typ200), bielete antiruliu (Lemförder)
                              - montat eleron Type R
                              - inlocuit carcasa oglinda dreapta, care era sparta
                              - mi s-a ars si celalat Osram Nightbraker asa ca am pus 2 Philips X-tremeVision, sa vedem cat tin
                              - antifonat usi fata cu STP si montat 2 boxe Focal Acces 165AS
                              - reincarcare cu freon
                              - stergator de pe spate era putin rupt si nu am bagat de seama, pana a reusit sa imi zgarie luneta, asa ca l-am schimbat
                              - completare antigel HEPU
                              - degripare si ungere cablu acceleratie
                              - am scos si stickerele cu Sport de pe praguri

                              Masina s-a comportat exemplar pe drum si in 15.000 de km a consumat aproximativ 500 ml de ulei Fuchs Titan Race Pro S 5W40, asa ca am comandat acum iar ulei si filtru de ulei Mann.


                              Click image for larger version

Name:	20170712_173018.jpg
Views:	1
Size:	277.7 KB
ID:	725670Click image for larger version

Name:	20170623_180217.jpg
Views:	1
Size:	227.1 KB
ID:	725671Click image for larger version

Name:	20170623_180128.jpg
Views:	1
Size:	224.6 KB
ID:	725672Click image for larger version

Name:	20170610_083103.jpg
Views:	1
Size:	237.4 KB
ID:	725673Click image for larger version

Name:	20170605_160315.jpg
Views:	1
Size:	236.1 KB
ID:	725674Click image for larger version

Name:	20170604_003907.jpg
Views:	1
Size:	162.0 KB
ID:	725675Click image for larger version

Name:	20170603_174842.jpg
Views:	1
Size:	198.7 KB
ID:	725676

                              Comment


                              • #30
                                Cu placere ! )

                                Bravo, arata si mai bine masina acum !

                                Comment

                                Working...
                                X