ALYN2011: '16 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC M/T Lifestyle, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Du-te la reprezentanta, îți vor monta gratis in material izolant in spatele ornamentului oglinzilor, care va rezolva problema.
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

    Comment


    • K.Multumesc.

      Comment


      • incercat si eu testul cu plierea oglinzilor : pe partea soferului am obtinut efectul asteptat, pe partea pasagerului este efectul invers

        Comment


        • Ai putea sa lasi oglinzile asa cum sunt si sa dai cu banza izolatoare pe la imbinari. Si vezi daca mai fac sau nu zgomot Si asa identifici vinovatul.

          Comment


          • Salutare.Revin cu impresii dupa un drum de 1200 km .Motorul sa zicem ca se comporta ok.Cel mai mare minus este antifonarea fonica.E foarte zgomotoasa masina asta.Se aude si vajaitul de afara se aude motorul destul de tare pe la 140-150.Pacat ca au facut rabat la insonorizare.Efectiv nu puteam asculta radioul la nivel normal , fiindca imi dormea si baietelul, pt ca sunetele produse de motor si caroserie erau peste.In rest raman in continuare dezamagit de pozitia la volan , de calitatea slaba a ecranului de 7 inch, nu vezi nimic cand bate soarele nici pe el nici pe i-mid.Singurul plus e motorul.
            Cand m-am intors am mai avut de facut un drum de 1000 km dar efectiv am luat a2-a masina bmw e46 an 2000 break.Liniste totala si mult mai odihnit .

            Comment


            • Salutare.Vreau sa fac o insonorizare civicului.Am gasit o firma in Sb.Pretul e undeva la 1500 lei.A mai facut cineva, se simte diferenta?

              Comment


              • Depinde ce anume vrei sa insonorizezi, care elemente, in ce masura, etc. Pe de alta parte, 1500 de lei nu-ti ajung pentru o operatie de calitate (a se intelege matriale de calitate). De regula materialele de insonorizare sunt destul de grele, in funtie de producator, de tipul lor, etc. Daca alegi materiale ieftine sa te incadrezi in bugetul asta, sigur vor fi grele. Iar cand spun grele, chiar pot trece de 30kg per total, ceea ce nu stiu cati s-ar impaca cu situatia asta.

                Comment


                • Salutare.In legatura cu insonorizarea o sa revin cu pareri dupa 15.11
                  Un kit cold air intake imi poate recomanda cineva?

                  Comment


                  • recomnad K&N pentru ce tine de intakuri

                    Comment


                    • K.Si de unde putem comanda din RO?

                      Comment

                      Working...
                      X