Polish Sibiu: '08 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Dark Mocha Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai problema nu e indepartarea insectelor...ci ce ramane in urma lor. De asta, nu inteleg cum poti tine intacta o masina fie ca e daily car, fie ca e folosita doar in vacante. Pt o masina de show, pot intelege, dar...e alta treaba.

    P.S.: Legat de: "rhemyis cred ca masina persoanala caracterizeaza fiecare barbat intr-o mica sau mare masura ….cum bucataria caracterizeaza femeia."
    Sunt curios cum as fi caracterizat dupa 206e sau smart masini de oras si tavaleala care sufera grav la capitolul exterior.
    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

    Comment


    • Originally posted by Sindrom View Post
      P.S.: Legat de: "rhemyis cred ca masina persoanala caracterizeaza fiecare barbat intr-o mica sau mare masura ….cum bucataria caracterizeaza femeia."
      Sunt curios cum as fi caracterizat dupa 206e sau smart masini de oras si tavaleala care sufera grav la capitolul exterior.
      Pai exista asa-numita nevroza a gospodinei.
      Si da, caracterizeaza...

      Ps.: bianual fac si eu masinii smotrul numit detailing.

      Comment


      • Metoda foehn-ului funcționează în oarecare măsură, însă rezultatele nu-s uniforme.
        Eu am folosit Forever Black cu rezultate excelente pentru tot ce înseamnă plastice exterioare. Lasă un negru profund, fără a fi lucios.
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • Originally posted by Sindrom
          Sunt curios cum as fi caracterizat dupa 206e sau smart masini de oras si tavaleala care sufera grav la capitolul exterior.
          As crede ca sunt a femeii care a ramas la bucatarie
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • Ce sa mai zic ) sah-mat
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • Originally posted by Polish Sibiu View Post
              rhemyis cred ca masina persoanala caracterizeaza fiecare barbat intr-o mica sau mare masura ….cum bucataria caracterizeaza femeia.
              O sa ne lungim inutil de mult dar trebuie sa spun asta... Acum cativa ani la munca impreuna cu un alt coleg faceam curat (maturam), iar intr-un colt o femeie facea ceva cu niste unelte, iar eu fac o gluma catre celalalt "Ceva nu-i in regula aici, barbatii cu maturile si femeile cu ciocanul", el zambeste stingher si zice "Daca le-am lasa pe ele, ar dura toata ziua!". O saptamana mai tarziu, aceeasi situatie dar eram cu un alt coleg, un tataie artagos si fac aceesi gluma: "Waaaa... vezi ca nu mai spunem asta din 70!"
              Nu a fost o gluma rau intentionata, sau menita sa deranjeze pe cineva, dar privind retrospectiv este discriminatorie. Nu vreau sa fac din asta un flame, dar cred ca putem fi de acord ca femeile nu ar trebui considerate cu nimic mai inferioare barbatului sau ca anumite domenii sunt doar pt unul din sexe. Stima!
              Florinakke
              Senior Member
              Last edited by Florinakke; 05-04-17, 19:23.

              Comment


              • Florinakke cu mentiunea ca si ele sa tina pasul. Ca din ce-am observat, multe femei se bat cu pumnul in piept ca sunt egale cu barbatii, insa doar din vorbe ). Cand vine vorba de actiuni, acolo se simte diferenta clar (si nu e ok, daca tot vor egalitate, apai sa o si aplice).
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • ..............................



                  Polish Sibiu
                  Senior Member
                  Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

                  Comment


                  • .......................................
                    Polish Sibiu
                    Senior Member
                    Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

                    Comment


                    • O idee foarte interesanta si eleganta cu suportii de la faruri. Practic cu cat insurubezi mai mult ridica suportul de la far daca am inteles bine principiul acolo. Eu am fost mai rudimentar si am incercat prima oara cu niste bucati de burete abraziv dur, dar nu a tinut cum imi doream, asa ca am bagat doua bucati mici de lemn de 5x5 si sunt multumit de rezultat.

                      Cu ce anume ai ,,restaurat" elementele de plastic? Multumesc.

                      Oricum felicitari pt masina, este de apreciat si respectat dorinta si nivelul de pasiune pe care il ai pt masina asta. Un sincer Bravo.

                      Comment


                      • ........................................
                        Polish Sibiu
                        Senior Member
                        Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:36.

                        Comment


                        • Multumesc pt informatii. Pare un DIY foarte interesant de facut.

                          Comment


                          • .............................
                            Polish Sibiu
                            Senior Member
                            Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:36.

                            Comment


                            • Cine pe cine şi de ce doar ipotetic?
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • ai idee in romania pe unde pot gasi asa ceva? ca am gasit vreo 2-3 magazine, dar nu au produsul asta. L-am gasit pe niste siteuri din UK. La spray o exista? ca momentan nu am comprsor auto, dar cred ca o sa imi iau, ca banuiesc ca rezultatul este mult peste spray.

                                Comment

                                Working...
                                X