RADUPARASCHIV: '09 Honda Civic 5D 1.8 i-vtec Sport, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Tocmai asta e problema.
    Arcurile stock o fac aproape insuportabila.

    Comment


    • #17
      Originally posted by vtin View Post
      Tocmai asta e problema.
      Arcurile stock o fac aproape insuportabila.
      Ai o recomandare in mod special in materie de arcuri? Acum ca ai pus problema, chiar ma gandeam si la aspectul asta

      Comment


      • #18
        Vorbeste mai bine cu W33bb0. Eu nu am mai avut rabdare cu a mea si nu am mai modificat nimic la ea (am vandut-o).
        Cred ca el isi pusese Pro Kit-ul de la Eibach si tinuta masinii era cu totul alta, in bine.
        Evacuarea era de FN2, la fel si franele.
        Se cam potriveste cu ce vrei tu...

        Comment


        • #19
          Salut si bine ai venit .
          Mai sunt persoane ce au pus arcurile de TypeR si spun ca ar fi mai bine.
          Spor si enjoy it.

          Sent from my Absolut bottle.
          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
          https://www.instagram.com/iamrusu/

          Comment


          • #20
            Originally posted by iAmRuSu View Post
            Salut si bine ai venit .
            Mai sunt persoane ce au pus arcurile de TypeR si spun ca ar fi mai bine.
            Spor si enjoy it.

            Sent from my Absolut bottle.
            Salut si bine v-am gasit O sa ma interesez de arcuri, sa vad ce reusesc sa dibuiesc. Mersi de info

            P.s: am impresia ca ne cunoastem de undeva (te recunosc dupa masina, sincer). Toma Tanasescu iti zice ceva?

            Comment


            • #21
              Aprob .

              Sent from my Absolut bottle.
              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
              https://www.instagram.com/iamrusu/

              Comment


              • #22
                Sa o conduci cu plăcere!

                Telurile tale mi se par mai mult decât decente, spor și sa ne ții la curent!

                sent with the speed of light

                Comment


                • #23
                  Originally posted by scarr View Post
                  Sa o conduci cu plăcere!

                  Telurile tale mi se par mai mult decât decente, spor și sa ne ții la curent!

                  sent with the speed of light
                  Multumesc frumos! Teluri sunt...mai trebuie materia prima ) Frumos Type S Am vanat multa vreme fn1 sau fn2 dar nu mi-e rusine nici cu bunicuta in 5 usi )

                  Comment


                  • #24
                    Sa o stapanesti sanatos! Pentru inceput, arcuri de FN2 sau Eibach - schimba mult in bine masina. Eu am pus pe a mea un set de arcuri pentru FN2 si mi-am dat seama ca trebuia sa fac lucrul asta dupa 1 an, nu dupa 8
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Wagner View Post
                      Sa o stapanesti sanatos! Pentru inceput, arcuri de FN2 sau Eibach - schimba mult in bine masina. Eu am pus pe a mea un set de arcuri pentru FN2 si mi-am dat seama ca trebuia sa fac lucrul asta dupa 1 an, nu dupa 8
                      Salut, mersi frumos! Am vazut ca in ceea ce priveste garda la sol, fn2-ul este cu un cm mai jos decat 5d sau type s-ul deci ma gandesc ca si arcurile sunt mai scurte (ma gandesc la amortizoare, sa nu existe riscul de a le distruge), iar arcurile de la Eibach coboara masina cu 25mm (deci ar fi cumva mai joasa decat un type r, si ingrijorarea mea este aceeasi). Ai schimbat cumva si telescoapele? Daca da, ce ai pus?

                      Comment


                      • #26
                        S o stapanesti sanatos!!!
                        Fa ti niste calcule, e posibil sa nu mai merita atata efort masina asta, poate in floarea tineretii ei merita.
                        ca si moduri decente ar fi : arcuri eibach, placute ds2500 cu lichid, cai sau short ram...si obtii cam totul.
                        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by raduparaschiv View Post
                          Salut, mersi frumos! Am vazut ca in ceea ce priveste garda la sol, fn2-ul este cu un cm mai jos decat 5d sau type s-ul deci ma gandesc ca si arcurile sunt mai scurte (ma gandesc la amortizoare, sa nu existe riscul de a le distruge), iar arcurile de la Eibach coboara masina cu 25mm (deci ar fi cumva mai joasa decat un type r, si ingrijorarea mea este aceeasi). Ai schimbat cumva si telescoapele? Daca da, ce ai pus?
                          Amortizoarele sunt KYB, le-am pus pe masina cu un an inaintea arcurilor. Pana acum nu e nici o problema.
                          Wagner
                          Senior Member
                          Last edited by Wagner; 17-12-16, 13:06.
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                          Comment


                          • #28
                            Sunt standard sau mai joase?

                            Sent from my SM-N910F using Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Arcurile sunt standard pentru FN2 (in cifre, FN1, FN2 au garda la sol cu 1,5 cm mai jos decat FK1, FK2), amortizoarele sunt standard pentru 5D.
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment


                              • #30
                                Daca te intereseaza am eu niste arcuri de type s, au maxim 20k km.
                                '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                                Comment

                                Working...
                                X