RADUPARASCHIV: '09 Honda Civic 5D 1.8 i-vtec Sport, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RADUPARASCHIV: '09 Honda Civic 5D 1.8 i-vtec Sport, Nighthawk Black

    Salutare Hondari! Sunt proaspatul proprietar al unui Civic 5D din 2009, 1.8, 87.000 km. S-a implinit o luna de cand o am si nu regret nicio secunda decizia luata Ma bucur, cu ocazia asta, sa va prezint jucaria si sa va spun ca am planuri mari cu ea




  • #2
    Sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Un pret ne poti da?

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos! Pretul a fost in jur de 7500 euro, taxa era neplatita ce-i drept...dar am avut norocul sa nu fie extraordinar de mare avand in vedere ca este euro5.
      raduparaschiv
      Junior Member
      Last edited by raduparaschiv; 16-12-16, 20:59.

      Comment


      • #4
        Bravos, bun venit! Îi stă bine la mall
        Ce-i pregăteşti?
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          Haha, multumesc. Am in plan dpdv estetic: grila GT, de pe facelift-ul din 2011, prelungirile de bara si pragurile de fn2 (in culoarea caroseriei), eleronul de fn2 (tot in culoarea caroseriei), o pereche de papuci pe 18" (negre ) )......iar dpdv tehnic: CAI (sau filtru in box, inca nu m-am decis...dar am tot timpul din lume), evacuare (custom, invidia sau martelius), upgrade la franele de fn2 (sau ceva oricum cu disc mai mare si etrieri mai sanatosi), urmeaza saptamana viitoare sa-i inlocuiesc bucsile (am vrut sa pun poliuretanice dar imi depaseau bugetul cu mult, asa ca voi pune OEM) si sunt sigur ca mai am ceva planificat dar nu imi vin acum pe moment

          Comment


          • #6
            Pfff si pe mine ma duce 7300 dar e 2006 si cu 85000 km mai mult.m -am cam pacalit

            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

            Comment


            • #7
              Eu pot spune ca am avut cumva norocul sa nimeresc cumparatorul la momentul potrivit (era nevoit sa vanda masina deoarece nu ii placea nevestei)

              Comment


              • #8
                Si eu am dat atata ca trebuia sa scap de un seat si am facut schimb

                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Oricum frumoasa masina sa te bucuri de ea

                  Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Parerea mea e ca nu te-ai pacalit Sunt masini rezistente si foarte fiabile. Bucura-te de ea fara nicio ingrijorare ca-i distrugi tot farmecul! Sa o stapanesti sanatos si drumuri bune cu ea!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by raduparaschiv View Post
                      Parerea mea e ca nu te-ai pacalit Sunt masini rezistente si foarte fiabile. Bucura-te de ea fara nicio ingrijorare ca-i distrugi tot farmecul! Sa o stapanesti sanatos si drumuri bune cu ea!
                      Nu am cum sa ii distrug farmecu mereu ma gandesc ce sa ii fac o am de 1 saptamana si nu m-as da jos din ea, mai ales ca m-am obijnuit cu i-shift

                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • #12
                        Bine ai venit!
                        Frumoasa negruta ti-ai tras.
                        Spor la tuning si drumuri bune iti urez!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by happa View Post
                          Bine ai venit!
                          Frumoasa negruta ti-ai tras.
                          Spor la tuning si drumuri bune iti urez!
                          Multumesc frumos! Drumuri bune si tie!

                          Comment


                          • #14
                            Daca ai planuri mari, cere un sfat de la W33bb0 pe privat ca sa afli cum e cel mai bine modificat R18 NA FK2 de pe aici (eu zic ca si din tara), iar daca vrei si mai mult (R18 turbo), cere sfatul lui Liviu_CTS.
                            Prioritatea ta ar trebui sa fie arcurile, nu prelungiri si alte buze, ca doar nu esti ricer, nu?!
                            Altfel... s-o porti sanatos!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by vtin View Post
                              Daca ai planuri mari, cere un sfat de la W33bb0 pe privat ca sa afli cum e cel mai bine modificat R18 NA FK2 de pe aici (eu zic ca si din tara), iar daca vrei si mai mult (R18 turbo), cere sfatul lui Liviu_CTS.
                              Prioritatea ta ar trebui sa fie arcurile, nu prelungiri si alte buze, ca doar nu esti ricer, nu?!
                              Altfel... s-o porti sanatos!
                              Multumesc frumos de recomandari Nu sunt ricer ) Am mici retineri la arcuri deoarece conduc zilnic in Bucuresti si calitatea drumurilor este precara.

                              Comment

                              Working...
                              X