BEKXY: '16 Suzuki SX4 S-Cross Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT, Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta e bine de stiut
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #17
      Felicitari, sa te poarte sanatos!
      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

      Comment


      • #18
        Si pe cand ne prezinti si celalalte 2 masinute?

        X6-le si Cayenne-ul?

        Dovada pt Porscha (la X6 nu am fost pe faza dar are BR 02 BXY la numar):
        Si ca sa termin gluma, ce faci cu 3 SUV-uri?

        Click image for larger version

Name:	20161216_085329.jpg
Views:	1
Size:	59.6 KB
ID:	723315

        Revenind la SX4 - cred ca petul a fost destul de bun, avand in vedere motorul si dotarile.
        (Personal, daca o sa ajung vreodata in ipostaza de a lua alta masina noua, ma-s gandi doar la CR-V)

        Asteptam poze cu masina.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          B04KXY am pe Civic, tot KXY o să pun și pe Suzuki, am văzut că 02 e liber. Ai nimerit-o cu Brăila, pe alea două le țin acolo undercover, la părinți. )
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • #20
            Felicitari!sa o conduci cu placere si fara evenimente!

            Trimis de pe al meu X3_Soul_Lite folosind Tapatalk
            CIVIC SEDAN '08 ES M/T
            NIGHTHAWK BLACK.

            Comment


            • #21
              Sa o stapanesti sanatos! O sa fii super incantat de ea, cel putin asa cred, pe mine SX4-ul ma frapeaza de fiecare data cand ii dau o sarcina mai nasoala, mai ales in teren accidentat. Nu as avea ce sa ii reprosez, poate doar garda la sol, dar se poate modifica relativ simplu, pentru mine e urmatoarea chestie pe lista, momentan i-am pus scuturi din otel si fata si diferential, gume de teren, frane ceva mai capabile etc.

              Legat de consum, al meu e 1.6 aspirat, tot 4x4 si cu diferentialul pe AUTO, ia cam 9-10 in oras si cam 7 afara, asta cu gume Yokohama Geolandar AT/S, care sigur influenteaza negativ consumul. Bine, masina e si domoala, consumurile astea sunt la mers lejer. Eu am fost surprins, mai ales ca in lumea auto motoarele aspirate mici sunt un dezastru la consum. Am vazut Corsa cu 1.4 benzina si consum de 12+ in oras...

              Legat de noile denumiri ale masinilor de la Suzuki, mie la Salonul Auto din 2015 (abia aparusera noile masini) mi-au zis ca S-Cross (care nu avea SX4 in denumire pe vremea aia si exista doar cu tractiune fata) era un crossover cu garda la sol ceva mai mica, masina de oras, iar urmasul lui SX4 4x4 era Vitara, care utiliza un sistem de tractiune integrala si garda la sol marita. Ca idee, si fostul SX4 era destul de diferit in versiunile 2x4 vs 4x4 - sasiu, garda la sol mai mare la 4x4 etc. Deci cumva au lasat impresia ca au separat vechiul SX4 in 2 modele diferite, ambele fiind un up-scale pe zone diferite de interes.

              Acum vad ca S-Cross se cheama si SX4 si are si tractiune integrala. Din poze pare clar mai joasa decat SX4-ul meu, ceea ce te va limita pe teren accidentat, asta e marea problema si la al meu, altfel sistemul de tractiune e brici si te scote cu bine de oriunde. Eu l-am tot bagat in noroaie, pante acoperite cu iarba uda, nisipuri, teren pietros (nu exagerat) etc si a fost genial de fiecare data. Gumele fac totusi o mare diferenta.

              LE: Este si foarte fiabil! Gen FOARTE.
              Xander
              Senior Member
              Last edited by Xander; 16-12-16, 11:26.
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • #22
                Ha, te-ai miscat mult mai repede decat ma asteptam cand am vorbit. Sa-l stapanesti sanatos man, cred ca raportul calitate/pret e imbatabil la toate masinile Suzuki.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #23
                  Felicitari pentru masinuta si sa te poarte cu placere si fara probleme .
                  Suzuki are intradevar o imagine buna si foarte personala daca ma gandesc doar Jimny sau Samurai spre exemplu .

                  Comment


                  • #24
                    BEKXY zi drept, te-ai îngrășat și nu mai încăpeai în Civic

                    Sa o stăpânești sănătos!
                    Am avut și eu un swift vreo câțiva ani, extrem de fiabil!

                    Comment


                    • #25
                      S-o conduci fericit!

                      Comment


                      • #26
                        Facem o discriminare? Nu vad optiunea de like...

                        BIG LIKE @bekxy, happy sexin' 4! )

                        Comment


                        • #27
                          Like-ul ne e la aria non-Honda ca sa nu dea dislike haterii

                          Asteptam poze!
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Sper să reuşesc mâine să fac nişte poze, dar mă ucide frigul ăsta nebun. Şi după spoiala aia de zăpadă de marţi noapte mai e şi plină de praf. Şi pe culoarea asta se vede tot, nu ca pe jeg-proof-ul Champagne Silver de pe Civic.
                            Motorul ăsta e... tot un rânjet pe faţa mea. Are nişte reprize în depăşiri... mamă-mamă! În drive-test nu l-am simţit în toată splendoarea lui, încă mai descopăr la el.
                            RBS-ul e cam tâmpiţel, ţipă uneori chiar dacă eu sunt deja cu piciorul pe frână, dar pe de altă parte am avut deja câteva situaţii în care m-a avertizat de oprire/ încetinire în faţă pe care încă n-o detectasem.
                            În rest.. toate sunt la locul lor, nu lipseşte nimic din ce aveam pe Civic (poate impulsul de la geamul pasagerului, dar din stânga nu prea mă încurcă : ))) ), iar ce e în plus e bine-venit.
                            Despre calitatea materialelor din interior, pentru că ştiu că asta e o mare întrebare pentru mulţi, aş spune că e ceva peste Civic-ul sedan, dar sub Civic-ul 5d. Şi - deşi poate nu vă spune nimic, e binişor peste noua Vitara. Planşa de bord e parţial cauciucată/ plasticoasă, dar per total e super ok. Până acum Aştept greieraşii.
                            O să revin cu mai multe impresii odată cu pozele.

                            Am cam terminat alergătura cu ea, am plătit şi timbrul de mediu (454 lei) - că tot stă să dispară. Miercuri am programare în Pipera şi cam gata, aştept numerele şi talonul.
                            Mai am de luat un cric, mă gândeam la un hidraulic pt. 3-4 tone (cel de 2 tone pare cam scund). Aveţi careva aşa ceva? E practic, e "cărabil"? Sau să iau unul clasic, foarfecă? Mă gândeam să dau mai puţin la manivelă, mai ales că la Civic, având roţi de iarnă, am tot dat la manivelă în ultimii 5-6 ani, la fiecare schimb de roţi.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • #29
                              Felicitari Razvan! S-o stapaniti sanatosi si fara incidente!
                              Sper sa mai ramai pe aici, altfel vei lasa un mare gol.
                              Asteptam poze....SEX in 4

                              Comment


                              • #30
                                Dirty outside, dar pe frigul ăsta nu vede spălătorie .







                                Micuţa turbociune (muuult mai aerisit ca la Civic, mai e loc şi de bagaje):



                                Porc-bagajul (tri-compartimentat; nu are cârlige pentru plasă!):





                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X