BEKXY: '16 Suzuki SX4 S-Cross Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT, Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viofo A119, am zis 2 vorbe depre ea când am luat-o: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post576670
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • Am vazut ulterior in filmare ca e Viofo A119. Eu m-am zgarcit la un A118c v2.

      Cand ai zis de inlocuire usa fix la insonorizare m-am gandit.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Nasol Bine că n-a fost mai rău.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Dap. Dacă nu aveam picul ăla de trotuar liber putea fi mai rău...
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • Nasol. Primul lucru la care m-am gandit a fost la toata munca pe care va trebui sa o reiei la portiera.
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • Aparent tinem multi la portiera ta

              Ai scapat usor si bizonul are RCA la o firma decenta, iar asta e cel mai important. Restul se rezolva, fiind doar o chestie de timp.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Hmmm... stiu ca nu te ajuta cu mare lucru dar e bine ca nu a fost mai rau.
                E bine si ca ti-a dat usa de inlocuit.
                Cat despre surubareala... oricum iti place!
                Spor si sa o rezolvi cat mai repede!!!

                Comment


                • Gata, a venit portiera şi azi am internat-o.

                  Replacement-ul este peste aşteptări. O maşină destul de corectă, aşezată şi comodă. Clar peste părerea mea despre ea. Adică peste prejudecăţile mele, că n-am mai avut vreodată de-a face cu Tipo.



                  Rog nu comentaţi poziţia maşinii (cum am avut păcerea pe forumul suzu), configuraţia locului e sensibil diferită de ce pare a se vedea în poză...
                  '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                  Comment


                  • neah cum sa comentam, mai incap 2 masini in dreapta ta
                    '16 BMW 520xd
                    '15 FK2
                    ex '10 CU1
                    ex '07 CL7

                    Comment


                    • Şi azi mi-am recuperat maşina. Rezultatul este impecabil:



                      Foarte muţumit de experinţa avută la DAB. Bonus, normal , suporţi de numere noi:



                      Culmea e că suporţii sunt foarte buni. Mă temeam că s-a dus bricolajul meu la suporţii de la Autonet şi că noul suport din spate clămpăne şi o iau de la capăt. Surpriză: nu clămpăne nimic, e super ţeapăn. Deci o rezolvare pentru suportul de număr poate fi şi o vizită la DAB. :-))

                      Să treacă iarna care stă să vină și urmează.... re-insonorizare pe portiera cea nouă.
                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                      Comment


                      • Si ochiului meu de 'amator' i se pare ca a iesit ff bine!

                        Comment


                        • Rezultat impecabil.

                          Comment


                          • Cei de la DAB chiar știu meserie.
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Da, asta ştiam şi eu despre ei, acum am avut ocazia să testez pe propria-mi... tablă. Se confirmă.
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • Vineri am furat două ore şi am reuşit să refac insonorizarea portierei înlocuite. N-am mai făcute poze, nimic nou faţă de data trecută.
                                Am gresat şi macaraua, pentru că dobândise o apucătură proastă: când e cald afară, după deschiderea parţială a geamului urmează o sumă de păcănituri şi ţâţâituri, ca de casă veche :-)). Pare să fie ok acum, dacă se confirmă şi după mai multe zile, va trebui să repet operaţiunea şi pe dreapta. Chiar începuse să mă enerveze tâţâiala aia.

                                La ultimul viscol s-a rupt şi a căzut şorţul de noroi dreapta faţă, nimic surprinzător (China). Am comandat alt set (tot China), cu sprijinul nemijlocit al Poştei Române ar trebui să ajungă până la următorul viscol. Cum le primesc, comand altele, să am la anul pe vremea asta.

                                Ştergătoarele de CR-V pe care i le-am pus astă toamnă au ieşit binişor din iarnă, uşor sub aşteptări. La toamnă probabil voi pune un set de inserturi noi.

                                Modulul închidere geamuri + pliere oglinzi merge brici în continuare, sunt super încântat de el. Astă iarnă am descoperit şi cum să fac să o închid cu oglinzile desfăcute: apăs butonul de închidere de 3 ori succesiv, rapid: închidere, deschidere, închidere.

                                Pistoanele de la capotă sunt super, mi-a fost foarte comod toată iarna să pun "zeamă" de parbriz.

                                În rest nimic nou. Şi nimic în proiect, poate nişte bare transversale. Mi-ar place şi un scut, că se cam strânge praf sub capotă, dar nu din ăla de Odorhei. Aş vrea un Rival, dar nu mă hotărăsc...
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X