DUPRE: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bine ai venit!
    Sa o stăpānești sănătos.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

    Comment


    • #17
      Felicitari pentru achizitie si sa o stapanesti sanatos!
      Cu o saptamana inainte am luat si eu una, la fel initial dorind un SH dupa 2013.
      Este faina masina.
      Eu mi-am luat o placa de cauciuc pentru portbagaj, deoarece acel placaj mi s-a parut f subtire si fragil. Se muleaza bine.
      M-ar fi interesat si niste bandouri, cum zici si tu. Insa cred ca vor arata cam urat si nu stiu daca vor fi utile. Ma vor proteja sa nu ating eu alte portiere, in schimb nu stiu daca ajuta atunci cand te atinge altul pe tine in parcare. In caz ca gasesti ceva sa ne arati si noua
      Portbagajul e cam spartan si ma tot gandesc cum pot monta o plasa, sau ceva corzi pentru a nu se plimba toate pe acolo prin portbagaj.
      Am vazut in seara asta la Carrefour geanta de scule postata mai sus; era 29 lei.

      Seara faina!

      Comment


      • #18
        Bandourile arata cam asa: http://rimi.ro/honda-civic-9-2012-pr...6-20-1946.html
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          Or fi practice bandourile alea, dar, prea urat, prea ca la tara dpdv al meu...

          Comment


          • #20
            Bandourile originale de la Honda se pot vopsi in culoarea caroseriei si arata chiar bine.

            Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

            Comment


            • #21
              Cam aceeasi parere o am si eu ca huskyuk
              Arata cam uratel. Si ma intreb cat de practice sunt.
              Nu stiam ca exista si original de la Honda. Ne mai interesam.

              Comment


              • #22
                Sa te bucuri de ea!
                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                Comment


                • #23
                  Exista originale, in schimb baiatul de la Asko mi-a spus ca ei nu pot garanta vopsirea, fiindca bandourile sunt dintr-un material destul de flexibil si risca sa crape lacul.

                  In alta ordine de idei astazi in sfarsit am facut o tura mai lunga, 170 km dintre care 115 pe A1, consum 6.7%. Din nou am fost placut impresionat, treptele 3-4 si gata 170.

                  Comment


                  • #24
                    se da cu o solutie numita plastofix bandoul, inainte de a se vopsi si pe urma se vopseste si se da cu lac
                    Daca dai direct cu vopsea pe bandou, normal ca se exfoliaza vopseaua. Nu va mai luati dupa vopsitorii din fata blocului cu garaj sau vopsitorii care stau la casa la curte.
                    corsaru
                    Senior Member
                    Last edited by corsaru; 17-12-16, 19:47.
                    cel mai taran taran, este taranul de la oras !

                    Comment


                    • #25
                      eu am pus bandourile originale de la honda (pe un crv), in culoarea caroseriei. arata perfect, dar nu sunt ieftine. E pacat ca nu bandourile sunt compatibile cu protectiile originale pentru marginea usii, si astea merita.

                      eu personal sunt foarte nemultumit de rimi, am luat de la ei o tavita care sta in orice forma vreti, doar nu aia corecta. Diferenta de calitatea intre accesoriile originale si cele aftermarket este enorma.

                      Comment


                      • #26
                        Eu am luat de la rimi acum vreo 4 ani un set de bandouri subtiri si o tavita de cauciuc si sunt foarte multumit de ambele.
                        Bandourile subtiri le-am pus pe dunga (muchia) usilor si ajuta foarte mult, in special in parcarile de supermarchet.
                        Tavita este foarte utila, s-a potrivit perfect in forma locului si protejeaza mocheta din portbagaj, stai fara grija orice ai vrea sa transporti acolo. E drept, la tavita am asociat si o plasa de bagaje, iar asta ajuta foarte mult.
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ro861 View Post
                          Eu am luat de la rimi acum vreo 4 ani un set de bandouri subtiri si o tavita de cauciuc si sunt foarte multumit de ambele.
                          Bandourile subtiri le-am pus pe dunga (muchia) usilor si ajuta foarte mult, in special in parcarile de supermarchet.
                          Tavita este foarte utila, s-a potrivit perfect in forma locului si protejeaza mocheta din portbagaj, stai fara grija orice ai vrea sa transporti acolo. E drept, la tavita am asociat si o plasa de bagaje, iar asta ajuta foarte mult.
                          Cum ai fixat plasa pentru bagaje?

                          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Am niste inele special pentru asta in partea din fata si in cea din spate a portbagajului
                            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                            Comment


                            • #29
                              Poti pune niste poze?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by ro861 View Post
                                Am niste inele special pentru asta in partea din fata si in cea din spate a portbagajului
                                Trebuie sa ma uit mai atent atunci, eu nu am văzut nimic.

                                Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X