DUPRE: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DUPRE: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T, Alabaster Silver Metallic

    Salut,

    De curand am intrat si eu in club, cumva neasteptat. Eram convins sa-mi iau o masina SH dotata decent cu an de fabricatie minim '14. Pana la urma am aflat de promotiile de sfarsit de stoc si am ajuns pe lista scurta cu Opel Mokka, Astra J Sedan, Mazda 3 sedan si surprinzator Honda Civic sedan.

    Recunosc ca nu eram foarte informat despre Honda, imi aduc aminte doar Civic-ul '07 hatchback pe care inca l-as cumpara fara indoieli. Dupa ce am cerut mai multe oferte, m-am decis sa-l comand la Asko. Procesul a decurs foarte repede si in regula.

    Intr-adevar am condus-o foarte putin pana acum, urmand ca in weekend sa primeasca anvelopele de iarna si sa ne cunoastem mai bine. Ce minusuri ar fi pentru mine pana acum:
    - designul destul de simplist al consolei de bord
    - culoarea tapiteriei la care n-am avut de ales, fiind masina pe stoc achizitionata prin programul Rabla
    - finisajele in portbagaj, cel mult mediocre

    Ei bine mai sus am spus compromisurile pe care le-am facut, in schimb ce m-a facut sa ma decid pentru Honda a fost experienta la volan. Dupa test-drive m-am dat jos cu un mare zambet pe fata. Motorul, directia si cutia de viteze sunt de vis.

    Ca si investitii extra, momentan mi-am comandat presuri de cauciuc. As vrea sa-mi montez si bandouri laterale si ceva geanta de organizare in portbagaj. Daca aveti recomandari sunt mai mult decat binevenite.

  • #2
    Felicitari pentru decizie si sa o folosesti sanatos!

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Salut si bine ai venit.
        Multi km impreuna.

        Daca la geanta de organizare te referi la un loc unde sa-ti pui cateva scule, un WD40 si alte cateva chestii, vezi ca in Auchan sau Carrefour au o geanta ce are arici sau o poti prinde cu capse de materialul textil din portbagaj, costa cam 20lei.
        Mai exact asta este modelul: http://shop.exmobi.ro/Content/Images...9045940511.jpg
        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
        https://www.instagram.com/iamrusu/

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos si fara probleme !
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #6
            Sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme !

            Comment


            • #7
              Sa o foloseti cu placere si fara probleme !
              Felicitari pentru alegere .

              Comment


              • #8
                Felicitari, sa o stapanesti sanatos si sa aveti o relatie lunga si fara "certuri" 😛

                Comment


                • #9
                  sa o stapanesti cu zambetul pe buze
                  Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                  Comment


                  • #10
                    Sa ai noroc de ea!

                    Am observat si eu multe Hondite in trafic si ma bucura acest lucru.

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari si bine ai venit printre samurai. Ce-i drept cu oferta asta la sedan multa lume a ales honda si a intrat pe forum
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sa te poarte cu placere si in siguranta!
                        GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by M4R1U5 View Post
                          Felicitari si bine ai venit printre samurai. Ce-i drept cu oferta asta la sedan multa lume a ales honda si a intrat pe forum
                          Multumesc tuturor pentru urari. Intr-adevar la banii astia e best-buy pt o masina noua, mai ales pentru dotarile pe care le are. In schimb stim cum e in Romania, majoritatea si-ar fi luat de aceeasi bani un Passat "full" si neaparat TDI.

                          Comment


                          • #14
                            Second hand.

                            Comment


                            • #15
                              Din Germania, condus de o bunicuta doar in weekend pana la supermarket sa faca cumparaturile...
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X