VLADUTU20: '05 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    intake tegiwa?
    sigpic

    Comment


    • #62
      Dap. greu de instalat dar se aude frumos

      Comment


      • #63
        e greu pt ca e facut pt rhd.
        eu mi am gasit o tubulatura cai injen sh. trebuie doar sa imi iau un filtru nou .cica injen ul merge cel mai bine cu filtru 6 inch blox si velocity stack.
        sigpic

        Comment


        • #64
          Salut.

          Am fost sambata la Motor Park la Adancata. Rezumat:

          Nu mai am frane. Deloc. Imi trebuie discuri si placute. Masina a franat extraordinar in toate cele trei sesiuni. in drum spre casa, insa, au inceput zgomotele ciudate, fier pe fier. Nu mai exista suprafata de franare deloc. in cocluzie foarte bune Project "Miu" dar cam scump per total. Cred ca trbuie sa gasesc o solutie mai...eficienta dpdv financiar. Si racire pentru frane.

          Cauciucurile sunt remarcabile. Am avut PSS. Nu au nicio lagutara cu SC2. Alta liga... E posibil sa fi cotribuit la problemele cu franele de mai sus. In combinatie cu diferentialul(cel mai bun upgrade de departe dupa cauciucuri) am putut sa deschid gazul mult mai repede. Se simte cum te trage spre interior.

          Ceasurile se vad foarte bine chiar si intre curbe. Temperatura maxima la ulei a fost de 120 de grade si nu a crescut pe 13 ture.

          Admisia se aude excelent dar mai trebuie "masata" putin ca sa stea bine. In curs de realizare.

          Sunt sigur ca si bucsile au avut un efect la felul in care se simtea masina si parca sa zic ca aduc un plus de stabilitate.

          All in all a fost foarte distractiv, masina merge foarte bine, zic eu si timpii, pe circuit scurt au fost cam asa:


          Click image for larger version

Name:	Screenshot_20180524-131154_Speedhive (2).jpg
Views:	1
Size:	25.1 KB
ID:	726353

          Comment


          • #65
            Masina se aude cam asa :

            https://www.youtube.com/watch?v=_q_5HItl28I

            Comment


            • #66
              inteleg ca placutele sunt noi si la prima iesire s-au consumat complet? cate ture ai facut toata ziua ?

              vremea pare sa fi fost in avantajul tau, racoroasa si cu ploaie care ajuta mult la temperaturi in sensul ca ai aderenta mai mica si implicit viteze si franare mai redusa. Totusi, cu semislickuri si 13 ture e surprinzator ca ti-au tinut franele fara sa ajungi in fade sau sa-ti fiarba lichidul. Oricum si discurile le distrugi daca bagi peste 600 de grade in ele, apar crapaturi si degradari ale materialului si poti sa-ti iei la revedere dupa o folosire de genul asta.

              120 de grade e mult pentru ulei si iarasi 13 ture legate sunt extrem de multe pentru o masina de strada ... daca tii la masina si vrei mergi in ritmul asta fara ture de racire intermediare, atunci clar iti trebuie un oil cooler iar la frane un bbk sau un kit de racire.
              poti sa incerci cel de la http://bycdesigns.co.uk/index.php?ro...product_id=100
              R 42659 - Milano Red Ep3

              Comment

              Working...
              X