GABRIEL77: '15 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC ?/T Lifestyle , White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cred ca pana la urma o sa pun folie mai ieftina pe elementele enumerate mai sus si doar pe faruri o sa pun folie scumpa. 200E e cu folia ieftina si la faruri e dif de 100 lei. Daca imi fac oferta cu 200E si ma rezolva in ziua de vineri ma au client. Astept sa imi raspunda la mail. Stiu ca vreau multe , repede si pe bani putini

    Sent from my H60-L04 using Tapatalk

    Comment


    • #32
      Amr 4 ore. Am urcat in tren!!

      Sent from my H60-L04 using Tapatalk

      Comment


      • #33
        Luat frumusica acasa!!! Superba!!!! Sunt cateva mici chestii care ma deranjeaza da o pun pe faptu ca sunt obisnuit cu altceva. Mai astept pana sa reprosez ceva. Maine revin cu poze.

        Sent from my H60-L04 using Tapatalk

        Comment


        • #34
          poze cu mandria
          am instalat si waze asa cum am gasit pe forum, totul a decurs bine.
          400 km facuti in 2 zile(condus si pe zi si pe intuneric) pe modul econ majoritatea pe autostrada cu pilotul automat treptat la 100 - 110 si apoi 120. maine o sa urc incet la 130.
          nu am trecut de 3500-4000 rpm desi ma mananca talpa...mai astept...

          Constatari contra: (cu care pot trai fericit si pana la adanci batraneti )

          - pozitia la volan - nu reusesc deocamdata sa gasesc o pozitie confortabila sau cand o gasesc nu mai vad vitezometru iar cand vad vitezometru volanul imi sta aproape pe picioare si lovesc cu genunchii coloana de directie
          - ledurile de la butoanele de lane assist si de la senzorii parcare sunt in raza vizuala a soferului si sunt cam puternice, deranjeaza noaptea. ori le dezactivezi ori mergi pe pilot si le obturezi cu genunchiul
          - scaunele - nu ofera destul suport lateral si nu au reglaj lombar
          - lipsa lumina torpedou care mi se pare chiar o prostie fara logica
          - iluminatul interior - lampile alea par si cred ca si sunt f f f ieftine si asa si arata. o sa incerc sa le schimb cu ceva...ceva idei????
          - bucata aia din consola centrala unde iti vine in mers genunchiul drept e tare, la inceput credeam ca e captusita cu ceva dar de unde, e tapiterie direct peste plastic
          - cotierele din usi mi se par mult prea mici si inguste, nu prea ai unde sa iti odihnesti bratul stang
          - nu are buton de Mute la muzica(sau nu l-am gasit eu)
          - de ce au facut doua rulouri diferite de portbagaj unul pt prindere normala si unul pt prindele de plafon?
          - nu stiu daca am luat eu teapa sau chiar nu echipeaza masinile cu cric si cheie de roti!!!!!

          Argumente pro:
          - sotia e absolut indragostita si incantata de masina
          - arata intr-un mare fel!!!! in realitate arata si mai bine decat in poze. este in primele doua cele mai frumoase breacuri(alfa 159)
          - interiorul deosebit - unic si specific civic
          - spatiul interior si bagaje - 4 adulti si un bebe cu scaun dedicat au incaput confortabil plus bagajele de rigoare, carut,etc
          - raportul pret/calitate/spatiu/fiabilitate/unicitate imbatabil
          - farurile LED - mi se par excelente, fosta avea xenoane si credeam ca sunt bune dar LED e altceva. iti vine sa feliciti drumarii ca tocmai ce au refacut marcajele pe toate drumurile pe care se intampla samergi
          - suspensiile - desi am mers mai mult singur in masina si pe Dinamic nu au parut depasite de situatie in nicio circumstanta
          - infotainment - inca mai am de sapat in el sa vad ce stie dar cu waze instalat parca mergi mult mai relaxat la drum,desi inca nu m-am dat la ea, o mai las macar inca 1000 km
          - consum combustibil de la 0-400 km viteza medie 65km/h consum 6.8 . adevarat ca mers numai pe econ si preponderent pe pilot automat
          - volanul mic si gros, grip-ul e perfect
          - modularitate interior - scaunele spate cu magic seats si rabatabile
          - vizibilitate - am ramas suprins sa constat ca vad bine din masina chiar si in spate
          - nu am zic nimic de dinamica si motor pentru ca inca il menajez dar va urma in curand



          cam atat dupa 2 zile de convietuire,

          VA SALUT!

          http://imgur.com/a/UHKGg

          Comment


          • #35
            Foloseste-o cu sanatate! Stai linistit, nu am nici eu cric si cheie de roti, doar compresor si solutie reparat pana.

            Comment


            • #36
              Dar locasul este imprimat in spuma in compartimentul ala

              Sent from my H60-L04 using Tapatalk

              Comment


              • #37
                Frumoasa! Sa va plimbe sanatosi!

                Comment


                • #38
                  Multumim! Si juniorului pare ca ii place, a dormit dus in masina

                  Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                  Comment


                  • #39
                    Cum se simt suspensiile, mai ales pe spate la gropi, denivelari etc?

                    Comment


                    • #40
                      Nu am stat in spate. Am mers 4 pers + bebe pe 10 km drum drept deci nu pot sa imi dau cu parerea. In rest eu singur sau 2 adulti plus bebe in spate.

                      Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                      Comment


                      • #41
                        Eu stiam ca nu e indicat sa faci asa zisul rodaj pe autostrada la viteze si turatii constante, ci sa mergi cat mai variat (pe nationale de ex) si fara sa soliciti masina (fara acceleratii la maxim cu masina incarcata). In rest, se utilizeaza masina absolut normal. Dar na...pentru ca s-a facut cu econul activat hai sa zicem ca merge si asa
                        Sa te bucuri mult de masina, o sa vezi ca peste 4500 e o adevarata placere

                        Comment


                        • #42
                          Pai am luat masina de la bucuresti am facut o vizita in calarasi si am venit acasa la constanta. Nu am avut de ales ! am mers azi putin si prin oras si iar atostrada. Merg unde am nevoie nu fac km doar pt rodaj

                          Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                          Comment


                          • #43
                            Eu pe a mea am luat-o din CT si m-am intors cu ea jumate drumuri DN jumate autostrada . E mai fun to drive pe DN -uri clar pentru mine in special peste 4000 rpm.La acelasi rotatii pe A1/A2,etc pare doar deranjanta pt mine in mod ciudat.Nici mie nici masinii mele se pare ca nu ne plac liniile drepte
                            Pozitia la volan sigur la un moment dat ai sa o gasesti ca altfel e nasol ...e de obisnuinta si multe incercari .
                            Lipsa reglajului lombar intradevar e o mare prostie dar scaunele mi s-au parut ok ca si sustinere laterala la mine pe 5D . Ar trebui sa fie fix acelasi scaune si pe tourer dar probabil e vorba de alte gusturi .
                            Oricum sa o conduci cu placere si fara evenimente neplacute .
                            Bafta!

                            Comment


                            • #44
                              Multumesc de urare botz! De abia astept sa trec de rodaj sa ma bucur de ea.
                              Botz tu cati km ai rodat-o ? Eu ma gandesc sa o las moale pana pe la 1500 km. Pana atunci mai cer pareri.

                              Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                              Comment


                              • #45
                                A mea era deja rodata de alti.Am luat masina de TD cu aproape 3000km pe bord de la AutoKlass CT . Era fara sens sa mai incerc ceva cum scrie la carte drept urmare a vazut red line aproape instantaneu .1500km cred ca e suficient .Treci prin toate treptele ,chiar si frane de motor dar incearca cat mai putin sa treci de 4000-4500rpm .Ocoleste cat mai mult mersul constant gen 100 pe cruize control .Iti spun si eu ceea ce m-au sfatuit altii nu ca as fi vreun guru al rodajelor
                                Daca gresesc poate sunt alti colegi de ma pot corecta fara probleme.
                                E adevarat ca la 3000 km i-am facut si prima revizie ( filtre,ulei) dar aia a fost decizia mea .

                                Comment

                                Working...
                                X