GABRIEL77: '15 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC ?/T Lifestyle , White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am tot citit cu probeleme astea de sarit vopseaua de pe masina si de pus folii pe faruri si capota. Vineri ma duc la bucuresti sa iau masina si daca tot sunt in zona as vrea sa stiu unde as putea sa imi pun niste folii bune pe faruri si capota. In constanta toti prietenii imi spun sa ma duc la bucuresti...

    Sent from my H60-L04 using Tapatalk

    Comment


    • #17
      Eu personal la faruri n-am avut probleme in 5 ani, la vopsea am ceva ciupituri dar sincer nu stiu daca ar fi mai bine cu folie sau nu. Oricum daca pui trebuie si pe aripi

      Comment


      • #18
        As vrea sa pun preventiv . am mai avut probleme cu faruri matuite si daca tot o duc pun si pe capota.de abia astept sa o iau vineri!!! Apropo am vazut una noua la un dealer (depozitata afara)si avea deja rugina pe discurile de frana, sper ca nu livreaza masini cu 0 km fara sa rectifice chestii de genu asta

        Sent from my H60-L04 using Tapatalk

        Comment


        • #19
          Sa o stapinesti sanatos ...era singura culoare ?

          Comment


          • #20
            Era ultima masina din stoc si in consecinta si singura culoare. Asta din spusele dealerului ca discutiile s-au purtat telefonic si plata s-a facut fara sa vad masina

            Sent from my H60-L04 using Tapatalk

            Comment


            • #21
              Originally posted by gabriel77 View Post
              As vrea sa pun preventiv . am mai avut probleme cu faruri matuite si daca tot o duc pun si pe capota.de abia astept sa o iau vineri!!! Apropo am vazut una noua la un dealer (depozitata afara)si avea deja rugina pe discurile de frana, sper ca nu livreaza masini cu 0 km fara sa rectifice chestii de genu asta

              Sent from my H60-L04 using Tapatalk
              Si ce te faci la prima ploaie cand or sa rugineasca iar? Se duce rugina la prima frana. Probabil cand o vor muta prin reprezentanta ca sa o pregateasca de livrare se va rezolva si cu rugina.

              Comment


              • #22
                Eu sunt mai tipicar din fire . fii sigur ca o sa verific asta .
                La ce sa ma uit cand fac receptia la masina noua? La sh stiam la ce sa ma uit )

                Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                Comment


                • #23
                  Felicitari! Sa ai parte de masinuta din plin!
                  Asteptam poze.

                  Comment


                  • #24
                    Multzam!!! Or sa vina si pozele

                    Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      colantari auto:
                      http://www.dcmdesign.ro/colantari/piese-caroserie
                      civic 2.2 5D FK3
                      CR-V 2.2 AT RE6

                      Comment


                      • #26
                        Si-a pus cineva folie in culoarea caroseriei pe bara fata? Sunt curios cum ar arata.daca tot pun folie as putea sa o personalizez un pic.
                        Multumesc chipson78 pentru link. Pare firma serioasa

                        Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                        Comment


                        • #27
                          Am primit oferta de la dcm design....450 euro fara tva pt bara fata ,faruri ,10 cm din capota, oglinzi si colturile la aripi. La banii astia cred ca o vopsesc profesional

                          Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by gabriel77 View Post
                            Am primit oferta de la dcm design....450 euro fara tva pt bara fata ,faruri ,10 cm din capota, oglinzi si colturile la aripi. La banii astia cred ca o vopsesc profesional

                            Sent from my H60-L04 using Tapatalk
                            Parerea mea este ca mai bine sa protejezi decat sa revopsesti, la nevoie. Iar in 450 euro nu cred ca reusesti sa vopsesti profesional toate elementele mentionate de tine (elementele se revopsesc complet, indiferent de procentul de vopsea sarita, din cate stiu eu). Iar partea cu profesionalismul e tot timpul discutabila.
                            Nu inteleg insa, de ce doar 10 cm din capota si nu complet.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by scarr View Post
                              Parerea mea este ca mai bine sa protejezi decat sa revopsesti, la nevoie. Iar in 450 euro nu cred ca reusesti sa vopsesti profesional toate elementele mentionate de tine (elementele se revopsesc complet, indiferent de procentul de vopsea sarita, din cate stiu eu). Iar partea cu profesionalismul e tot timpul discutabila.
                              Nu inteleg insa, de ce doar 10 cm din capota si nu complet.
                              Preturile erau fara tva , deci 540 euro si trebuie sa las masina 2 zile, lucru care nu imi convine deloc. Iar drumuri Ct-Buc. Cand zic vopsire profesionala vorbesc despre cabina de vopsit si camera de coacere...si ce m-a frapat (eu vroiam o folie mai ieftina de fapt) e ca in incercarea de a-mi vinde produsul mai scump a spus despre cel mai ieftin ca se ingalbeneste dupa 6 luni => nu mai pun nimic. Vopsire pe casco daca e nevoie si aia e.

                              Sent from my H60-L04 using Tapatalk

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by gabriel77 View Post
                                Preturile erau fara tva , deci 540 euro si trebuie sa las masina 2 zile, lucru care nu imi convine deloc. Iar drumuri Ct-Buc. Cand zic vopsire profesionala vorbesc despre cabina de vopsit si camera de coacere...si ce m-a frapat (eu vroiam o folie mai ieftina de fapt) e ca in incercarea de a-mi vinde produsul mai scump a spus despre cel mai ieftin ca se ingalbeneste dupa 6 luni => nu mai pun nimic. Vopsire pe casco daca e nevoie si aia e.

                                Sent from my H60-L04 using Tapatalk
                                Eu ma refeream si la profesionalismul celui care vopseste, cum ca ar fi discutabila treaba, am plecat si eu de la premisa cu cabina de vopsit cu toate cele. Mda, si eu zic ca poti sa o lasi asa, desi e noua si vrei sa o ingrijesti cat mai bine, vor mai aparea mici urme de uzura sau alte chestii cu care va trebui sa traiesti sunt multi factori, e lunga povestea, dorintele sunt tot timpul altele (vin de la persoane diferite) iar buzunarele la fel.

                                Sa ne bucuram de prezent: sa vina pozele!

                                Comment

                                Working...
                                X