JOZSI: '16 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC M/T, Lifestyle, White Orchid Pearl (FK2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by ticker View Post
    Revizia la 1000 nu e pe carnetul de service. Sunt niste verificari facute de reprezentanta
    A facut cineva treaba asta? Sau i s-a spus?
    Eu cānd am ridicat mașina de la Asko am fost cu un prieten și el a īntrebat asta printre primele chestii.
    Eu știam de la prima mașină că nu. Chiar dacă era din Ungaria și īn ambele cazuri mi s-a spus: 10k sau anul īn condiții grele și ideal 10k orice ar fi.
    Cel puțin la CTR cīnd am fost la prima revizie, uleiul era aproape neschimbat la culoare (aproape incolor). Dar 6k i-am făcut doar la drum lung și nu mers tocmai legal.
    Nr de km pānă la revizie īn oraș scad la fiecare km parcurs cu 4 km. Ceva de genul...
    Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
    Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

    Comment


    • #47
      Am ajuns la 1000km:


      Saptamana viitoare ii sun pe cei de la Honda Oradea sa vad daca ma primesc la revizia de 1000km. Nu ma astept sa fie nereguli, masina functioneaza perfect

      Comment


      • #48
        Multi inainte fara probleme!

        Comment


        • #49
          Doar 1000??? Eu ma apropii repejor de 7000 ))
          My cars:
          2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
          ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

          Comment


          • #50
            Am ajuns la 3000km si am primit papuci noi:

            Comment


            • #51
              Suuuper frumos arata jucaria ta!!!
              La multi km!!!

              Comment


              • #52
                Am ajuns la 5.000km:


                Singura problema intampinata pana acum: un bec de semnalizare ars, inlocuit cu Hella.

                Comment


                • #53
                  Foarte puțin mergi cu ea S-o stăpānești sănătos īn continuare!
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #54
                    Cand ai 2 masini, azi cu una, maine cu alta
                    Fain consum, aproape la 5k am ajuns si eu, am 7.5 insa; mers nu neaparat batraneste

                    Comment


                    • #55
                      Masina intra la vanzare datorita unui proiect imobiliar http://www.hondafan.ro/forum/showthr...e-ADAS-5-000km

                      Comment


                      • #56
                        Bafta cu proiectul! Si la mine a fost victima Jazz-ul unui proiect identic.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Mersi Ticker! Se spune ca materialul nu dispare, doar se transforma: uite, Jazz-ul tau s-a transformat intr-un garaj frumos care va gazdui (cat de curand, sper) un CR-V si mai frumos

                          Comment


                          • #58
                            Dude! Wtf! 11.2016-08.2017.
                            9 luni. Spor cu proiectele! Daca e imobiliar....vezi ca 2018 va semana cu 2008, daca nu mai repede...

                            Comment


                            • #59
                              Cand iti contruiesti viata familiala, se elimina din ecuatie factorul financiar. Mai bine sarac si fericit din octombrie devin Oradean (acum stau la 60km), apartamentul este foarte locuibil si "cozy", doar in stilul aniilor '90. Daca reusesc sa dau masina, renovez acum sa fie mai "modern", altfel doar anul viitor (sau dupa). Nu prea sunt doritori pe masina pana acum, nici nu am postat-o altundeva decat aici. Din fericire, am garaj si stau la max. 15 minute mers pe jos de punctele mele de interes, deci va fi ferita in continuare de o gramada de riscuri. Pana acum a adunat doar putina vopsea pe o portiera din spate de la o usa trantita, teoretic nu a intrat sub lac si ar iesi cu diluant, pasta sau chiar "clay bar".

                              Comment


                              • #60
                                Pentru ca inboxul tau e plin, raspund aici: 1.8 ES Galaxy Grey.

                                Comment

                                Working...
                                X