DOC: '16 Honda Civic Type R GT, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Haaai, cum sa ne lasi asa in suspans? Si cu problemele cu motorul diesel ne-ai facut la fel, deja devin paranoic

    Comment


    • Originally posted by Sindrom View Post
      Posibil mai multi cp.
      Nu stiu cum de reusiti sa ramaneti optimisti....
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • Sa vedem ce iese din airboxul Pandorei!
        Io merg pe mana Injectorului.

        Comment


        • Originally posted by InjectoR View Post
          Nu stiu cum de reusiti sa ramaneti optimisti....
          Poate ajută alcoolul
          Era o glumă, sper să nu se supere nimeni
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • Da, alcoolul medicinal...
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Pai...cam asa e cu dyno-urile, nu stii niciodata adevarul . E undeva la mijloc.
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • Probabil iese mai mult cam cu 10cp. Deci undeva la 315 ish
                '01 Honda Civic Type R EP3

                Comment


                • Posibil sa fie masina lui Doc.
                  https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net...d7&oe=59715C54
                  Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                  Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                  Comment


                  • Zic si eu, chiar si la benzina cu turbosuflanta, curba aia de cuplu n-ar trebui sa fie ascendenta pana spre 6-7k rpm? Nu de alta dar arata la fel cu cele de la diesel.
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • De abia am ajuns acasa dupa iesirea la MotorPark cu FK2-ul. Am consumat un rezervor de benzina astazi pe circuit si cred ca jumatate din gume. Cu impresii revin un pic mai tarziu, acum trebuie sa ies cu cei mici in parc.

                      Graficul mai apropiat de realitate arata asa:

                      Click image for larger version

Name:	Honda_Civic_TypeR_FK2_fisa_dyno.jpg
Views:	1
Size:	46.3 KB
ID:	723735
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • Comment


                        • Doc ziceai pe FB ca e cea mai buna masina sport pe care ai avut-o vreodata, poti sa detaliezi aici?
                          ....

                          Comment


                          • Salutare!

                            N-am mai scris nimic pe aici pentru ca nu am timp sa mai intru pe forum și seara când termin munca sunt prea obosit. Acasă nu e ușor cu cei mici, așa ca timp de postat nu prea îmi rămâne. FK2-ul a mai avut câteva ieșiri cu familia pe la munte și câteva sesiuni pe circuit. Am am deja 7000km parcurși, majoritatea făcuți in afara orașului, iar vineri am reușit sa ajung la Asko sa ii fac prima revizie (ulei și filtru). Am pus ulei Amsoil 0w20 după specificațiile Honda. In rest, mașina sta in departe de soare, ploaie și praf.

                            Am tot sperat sa fac un mic review la mașina, dar de fiecare data după un drum n-am reușit sa ma lipesc de un calculator. Poate reușesc in concediu sa am mai mult timp și sa scriu de pe plaja, dar nu o sa am mașina cu mine.

                            Acum sunt in drum spre Hungaroring, dar cu celălalt Type-R FN2. Poate mai reușesc sa scriu de pe tableta.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Unde te duci la plaja? La noi?
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • Da. De vreo 3 ani ma duc la mare in Olimp. Am gasit un club de vacanta foarte fain acolo si este ceea ce trebuie pentru familie cu copii. Nu duci lipsa de nimic, mancare foarte buna si conditii ca afara. Uite adresa ca sa-ti faci o idee:

                                http://mediterraneo.ro/index.html
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X