DOC: '16 Honda Civic Type R GT, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pentru că nu tot TVA-ul este deductibil, e simplu de înțeles asta. Pentru auto a căror valoare ( fără TVA) este mai mare 15.000 Eur, se poate deduce doar jumătate din TVA. Sau, cel puțin așa știu eu.
    KMR
    Super Moderator
    Last edited by KMR; 23-11-16, 16:12.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #47
      Tin minte doar ca trebuie declarat jumatate din TVA, dar nu cred ca trebuie platit... Se deduce din tranzactiile firmei.

      La Civic de ex, luat din Hu, nu am platit nici un leu TVA (atunci era deductibil integral).
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #48
        Hai sa vedem dupa ce ajung si la administratie, unde trebuie sa platesc taxa de mediu. Maine dimineata ma prezint la RAR pentru demersiurile cu inmatricularea, duminica ajungem la Adancata.

        Ma gandeam sa pun ceva folile de protectie pe faruri si capota. Iarna asta nu o sa merg cu ea, dar ar fi bine sa o protejez de pietre. Eventual, inainte sa o bag in garaj sa ii aplic un tratament cu ceara. Recomandari pentru aplicare de folie si ceara?
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #49
          avand si Evo sunt tare curios ce parere vei avea de TypeR dupa ce o vei duce pe track. Nu legat de timpi, ci overall.
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #50
            Felicitări că te-ai hotărât!
            Folie cică venture shield 3M este cea mai bună.

            Am vrut să merg și eu pe Adâncata să văd cum e, dar am plecat cu un prieten cu un gti (el a plecat cu 30 minute mai devreme) și i-a dat daună totală la masină și nu am mai ajuns 😢

            Sper să ajung și eu o dată și o dată. Desigur nu ca să scot timpi și altele. Bănuiesc că pe asta nu ai greieri cum era aia cu care si mers!
            Și mă bucur că nu am fost singurul care am constatat că este o mașină foarte bună și la drum lung

            Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

            Comment


            • #51
              Sa o stapanesti sanatos ! daca nu e deranj care a fost pretul de achizitie ?

              Comment


              • #52
                Originally posted by ady_uaic View Post
                avand si Evo sunt tare curios ce parere vei avea de TypeR dupa ce o vei duce pe track. Nu legat de timpi, ci overall.
                Inca nu am ajuns pe circuit cu FK2, dar sunt diferente destul de mari intre cele doua modele chiar si pe drumuri publice. Fiecare are plusuri si minusuri. Evo X iti ofera aderenta, stabilitate si siguranta la viteze mari. Parca si franarea este un pic mai buna, dar inca nu am testat CTR-ul la limita si nici gumele acestuia cred ca nu sunt mai bune decat ce aveam pe Evo. In schimb la FK2 imi place foarte mult pozitia la volan si modul in care se conduce. Te simti ca intr-un cockpit. Se simte ca nu este AWD la plecarile de pe loc si atunci cand fortezi un pic pedala de acceleratie. Are tendinta sa patineze si sa joace pe asfalt puntea fata. O sa fie dor de Evo la acest capitol.

                Originally posted by Toyboy View Post
                Sa o stapanesti sanatos ! daca nu e deranj care a fost pretul de achizitie ?
                Pretul cu taxe a fost de 33423 euro.

                Originally posted by ZiDan View Post
                Felicitări că te-ai hotărât!
                Folie cică venture shield 3M este cea mai bună.
                Ai idee cine pune asa ceva? Vreo recomandare daca ai ajuns pe la vreun centru.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #53
                  Toată lume se ferește de modelul ăsta să îl facă. De la faruri până la spoilere, totul este complicat. Nu există tipar și implicit kit de instalare pre tăiat și atunci fiecare trebuie să se descurce cu cuter-ul.
                  Și în Anglia ziceau băieții că stăteau câte o zi, două cu mașina prin service ca să le-o facă.
                  Singurul băiat de care am auzit că este priceput și face numai lucruri de calitate este un așa zis „Ploter“ prin Berceni sau Rahova.
                  Sincer vreau să ajung și eu, dacă nu toată masina, măcar anumite elemente.
                  O să încerc să fac rost de numărul lui dacă ai vrea să încerci tu primul 😅
                  Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                  Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by ZiDan View Post
                    Singurul băiat de care am auzit că este priceput și face numai lucruri de calitate este un așa zis „Ploter“ prin Berceni sau Rahova.
                    That name though! ))
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Xander View Post
                      That name though! ))
                      😂 și dacă îi zicea chirurugul era mai ok?
                      Doc se duce la Chirurgu'? 😆
                      Fiecare cu explicațiile lui
                      Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                      Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                      Comment


                      • #56
                        Nici eu nu vreau sa o colantez pe toata, ci doar anumite portiuni din fata. Oricum este in lucru o grafica pentru caroserie.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #57
                          Stiu ca baiatul cu carfashion din craiova are un fk2 si e colantat galben la atelierul lui. Il gasesti pe facebook carfashion
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Salut! S-o stapanesti sanatos! Sincer, sunt invidios ! Poate reusesc sa ajung la Bucuresti pentru navigatie si te contactez in legatura cu FN2-ul. Am vazut ca duminica e Hill Climb Racing pe Adancata. Daca as fi putut ajunge, m-as fi putut da si eu cateva ture cu a mea?
                            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                            "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                            Comment


                            • #59
                              Cred ca da. Cel mai bine il intrebi pe Alex Mirea pentru ca el este organizatorul. Cred ca o sa fiu cu ambele masini acolo.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • #60
                                Cam asa arata azi dimineata:

                                Click image for larger version

Name:	15253524_1607566369269344_2747471625893270303_n.jpg
Views:	1
Size:	69.7 KB
ID:	723228
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X