CRAZY_88_FOX: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Faina rau! S-ai parte!
    Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

    Comment


    • #32
      O parte din Defileul Jiului Gorj

      crazy_88_fox
      Senior Member
      Last edited by crazy_88_fox; 20-11-16, 21:20.
      Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

      Comment


      • #33
        Astazi am vizitat Castelul Corvinilor din Hunedoara,o locatie super si o ocazie sa-mi testez masina pe distanta mai mare.Am parcurs peste 400km,sunt foarte multumit de tot directie foarte precisa fata de Focusul Mk1,tinuta de drum este super ok,suspensia face fata drumurilor noastre fara probleme,consumul este mult mai mic fata de focusul meu de 1.6 16v 101CP
        O singura problema a aparut cu 70 km inainte sa ajung acasa,cand stationez si virez usor stanga-dreapta se aude un zgomot..cred de la caseta de directie

        Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

        Comment


        • #34
          Drumul a fost bun.caseta nu se strica asa usor.vezi sa nu fi luat ceva pe la vreo roata sa iti agate ceva pe acolo.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Sunt probleme cu caseta la 4d in sensul ca este fragila, dar sper sa nu ai ghinionul asta atat de repede!
            Eu am avut o problema cu un clancanit persistent, insa la service au descoperit ca era nu-stiu-ce prindere slabita la planetare si s-a rezolvat rapid.
            Alt zgomot tampit de inegal am avut la schimbarea placutelor de frane pana s-au mai ros.

            Comment


            • #36
              Sa înțeleg ca și tu ai 4D 8th gen. ?
              '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
              Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

              Comment


              • #37
                A mea are un mic joc la casetă de vreo 2 ani și coafura rezistă în continuare. Nu e dracul chiar atât de negru, plus ca se poate reconditiona cu câteva sute de lei.

                Comment


                • #38
                  maine merg la service pentru verificare,oricum nu se aude foarte tare...in mers nu se aude nimic
                  Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                  Comment


                  • #39
                    Am gasit problema,putin joc la caseta pe partea dreapta.

                    Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by crazy_88_fox View Post
                      O singura problema a aparut cu 70 km inainte sa ajung acasa,cand stationez si virez usor stanga-dreapta se aude un zgomot..cred de la caseta de directie
                      S-ar putea sa fie si de la flansele de la amortizoare, e o problema a acestui model.
                      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                      Comment


                      • #41
                        jocul la roata dreapta, in servicul Honda, mie mi s-a spus ca e de la caseta de directie si ca asa e la toate.......si l-am avut de la inceput ....

                        a fost o explicatie ceva de genul ca deoarece caseta e in partea opusa e firesc ca roata din acea parte sa aibe un joc usor mai pronuntat decat roata de pe partea cu caseta....

                        parerea mea ca atata timp cat nu ai simtome majore nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi.
                        07 Honda Civic Type R Milano Red
                        Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                        Comment


                        • #42
                          Probabil celebra bucse de teflon pt care multe ateliere de reconditionat casete cer sume cu 3 zerouri.

                          Comment


                          • #43
                            Asta sa fie singurul ei defect [emoji14]
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Momentan nu este nimic grav,ramane de vazut daca se agraveaza!
                              Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by crazy_88_fox View Post
                                Am gasit problema,putin joc la caseta pe partea dreapta.

                                Jocul se simte la miscarea rotii dr fata pe elevator? E mare (adica se simte usor la mana)?

                                Comment

                                Working...
                                X