CRAZY_88_FOX: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CRAZY_88_FOX: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Taffeta White

    Salutare!
    Sunt de ceva timp pe forum,dar abia ieri 16.11.2016 am devenit proprietar de Honda...de ceva timp incercam sa ma hotarasc intre Civic 5D,Sedan sau Accord 2.0 modelul pana in '08! Imi doream 6 trepte,deci Accordul a iesit din schema,iar intre 5D si Sedan a fost putin cam simplu de ales.
    De 2 luni ma tot uit pe forum in speranta sa apara un anunt la vanzari,dar nimic...pana la urma am gasit-o pe "respectiva" Civic Sedan '08 M/T 77.000km, am fost sa o vad si dupa 4 saptamani am venit cu o oferta nu prea atractiva...intr-un final am mai pus eu ceva peste oferta principala si am ajuns la o intelegere.
    Fostul proprietar in varsta de aproximativ 60 de ani,foarte cumsecade s-a oferit sa faca el schimbul de ulei si filtre plus un full de benzina.
    Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

  • #2
    Fostul proprietar a bagat doar ulei 0w20 Mobil 1 si il schimba pe la 3-4000 km,de cand a cumparat-o si pana in prezent nu a vazut nimic in afara de ulei si filtre...totul este din fabrica!
    Tinand cont ca are aproape 80k eu zic ca trebuie sa schimb macar bujiile,cureaua de accesorii si sa verific placutele de frana care par ok...eventual o sa merg la un service sa vedem daca mai este ceva de schimbat.

    Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk
    Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

    Comment


    • #3
      S-o porti sanatos si sa te bucuri de ea fara incidente!
      Nu cred ca e momentul sa schimbi cureaua de accesorii, in carte scrie ca la 120.000 de km se va schimba.
      Bujiile se schimba pe la 100.000 de km, deci nici acolo nu prea ai treaba.
      Ca sa dai bani pe ceva, schimba discurile si placutele de frana, ca daca-s cele stock, sunt proaste, "ecologice".
      Schimba-i lichidul de frana, de transmisie, uita-te la filtre si... la drum!

      A! Pozeeee!!!

      Comment


      • #4
        Discurile au uzura foarte putina si nu se simte nimic in neregula cand franez.
        Am facut 200km cu ea si sunt tot un zambet,nu am gasit nimic de reprosat la ea...are o tinuta de drum impecabila si fata de focusul meu de 1.6 16v este mult mai sportiva

        Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk
        Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

        Comment


        • #5
          O sa pun mai multe poze dupa ce trec cu ea pe la spalatorie
          Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

          Comment


          • #6
            Sa o conduci cu placere si la multi km. fara incidente.

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti cu placere brother! Si intreaba posesorii de 4d uri care merg sportiv ce uleiuri folosesc

              Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • #8
                Felicitari! Sa te plimbe sanatos si fara probleme!

                Comment


                • #9
                  sa ai noroc de ea!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sedanul e frumos, chiar și mai vechi Să te bucuri multă vreme de dânsa!

                    Văd că mașina e de DJ, sunt curios, de unde ai luat-o?
                    '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                    Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                    Comment


                    • #11
                      Din Craiova,a fost aproape de mine si am fost sa o vad de mai multe ori inainte sa o cumpar.

                      Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk
                      Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                      Comment


                      • #12
                        Se poate spune prețul?
                        '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                        Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                        Comment


                        • #13
                          7000 €

                          Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk
                          Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

                          Comment


                          • #14
                            ok. Să-ți schimbi semnătura
                            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                            Comment


                            • #15
                              Cele mai multe si cuprinzatoare informatii despre masina asta, le gasesti pe http://www.8thcivic.com/.

                              @benjk: 8-ul e mai fain decat 9-ul. In plus, 9-ul a fost facut in plina criza globala, intr-o peioada cand Honda a strans tare cureaua. Si se vede.

                              Comment

                              Working...
                              X