IORGA: '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC echipare? , Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Īnseamnă că nu ai Xenon, plafon panoramic și climă pe 2 zone ( astea era diferențele īn Ro īntre Sport și Executive).
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #17
      Asaaa, ok! Multumesc! incerc sa pun o poza, no comment!
      Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

      Comment


      • #18
        Originally posted by KMR View Post
        Īnseamnă că nu ai Xenon, plafon panoramic și climă pe 2 zone ( astea era diferențele īn Ro īntre Sport și Executive).
        + tapiterie de piele, eventual navigatie

        Sent from my LG-H815 using Tapatalk
        My cars:
        2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
        ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

        Comment


        • #19
          La noi nu cred sa existe piele si navigatie pe generatia 8.
          Eu unul nu am vazut asa ceva.

          Comment


          • #20
            Am vazut eu piele pe unul dintre site-urile de cautare...in timp ce cautam....masina . Intr-un topic mai sus am incercat sa pun o poza, care nu cred ca se vede!?! incercam sa ma laud cu consumul de 5.9..... Intre ele, toate bune si frumoase, masina e super de condus, sapt asta am sa schimb dscurile spate, am obs. pe stg spate in exterior dscul nu pare asa de "lustruit" pe exterior asa cum e pe interior, cea ce ma duce cu gandul ca ar fi o problema cu etrierul.... care chiar este foarte ruginit cat sii tabla aia din spatele dicului, cred ca am sa imi comand si un chit reparatie...hm, sa vedem! Ok, numai bine!


            P.S. Stitii ceva de kitul asta? http://images.google.de/imgres?imgur...bZDwEQ9QEIIDAC
            Iorga
            Senior Member
            Last edited by Iorga; 20-11-16, 21:22.
            Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

            Comment


            • #21
              Salutare baieti, as cumpara si eu o griila de facelift sau typeS, stiiti careva cumva ceva pe undeva? Nu trebuie sa fie noua!
              Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

              Comment


              • #22
                SH spor la gasit in RO. Sanse mai mari poate pe civicinfo.
                Noua de pe cox.

                Comment


                • #23
                  Ms Mariod!
                  Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                  Comment


                  • #24
                    Salut prieteni, ce parere aveti de uleiul asta? Castrol Edge Professional H 5w-30, am tot auzit lumea vorbind de el!.... Multumesc!
                    Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                    Comment


                    • #25
                      Din ce mi-am dat seama sunt singurul de pe forum ce folosesc Castrol Edge Professional H. Este adevarat ca folosesc 0W-20 dar sunt multumit. Din 2012 uleiul OEM pt productia din Europa acesta este.
                      Nu stiu daca este foarte bun, bun sau chiar prost dar sunt aici pe forum baieti care ne pot explica mai tehnic, adica din datele producatorului cum sta treaba cu aceasta gama de la Castrol. Si chiar rog cine se pricepe cu adevarat despre ulei sa faca o observatie fie pozitiva sau negativa. Multumesc anticipat!

                      Comment


                      • #26
                        Daca nu tin minte post, tudorart a zis ca e un ulei bun. Eu as pune dar sunt multumit de Eneos.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Si eu tin minte ca Tudor a scris la un moment dat ceva despre el. Din ce imi aduc aminte, reteta era buna, in special moly. Mie unul nu-mi plac vascozitatile lui pentru a fi folosit in R18 8th gen, in special cea la rece.

                          Ca specificatii, este extrem de apropiat cu fostul Honda 0W20 OEM, cu care eu nu m-am inteles bine.

                          Comment


                          • #28
                            Salutare, asa ca un mic review, am pus rotile de vara cu cauciucuri noi, am optat pt Hankook ventus prime, am vazut prea tarziu ca indicele de viteza este v in loc de y asa cum se cere, nu am inteles de ce se cere y..... am incercat sa dau drumul la clima dar nu merge nicicum, urmeaza sa fac o inspectie, poate sunt norocos si e ceva "usor". A aparut si un scartait in partea stg fata in momentul cand virez in dreapta, aiici as vrea sa va intreb, ar fi cazul sa iimi fac probleme de caseta? sau e bucsa telescop, .... in rest totul perfect, vede 4-5000 rpm fest, imii place la nebuniie cum suna, am tot stat cu ochii pe ulei, sta in acelasiii loc. Ma incanta din toate punctele de vedere. Pe viitor vreau sa schimb franele fata complet, daca stiti nste preturi dn tara va rog sa imi ziceti si mie, vreau sa stiu ca idee, are rost sa mai astept sau le fac aici. Multumesc
                            Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Iorga View Post
                              Salut prieteni, ce parere aveti de uleiul asta? Castrol Edge Professional H 5w-30, am tot auzit lumea vorbind de el!.... Multumesc!
                              La recomandarea lui kawamoto, am zis mecanicilor de la revizia de 60,000 km (64,000 de fapt ) sa schimbe uleiul curent cu acel 5w-30 castrol edge professional H.
                              Dupa aceea am fost in zona Govora, zapada, -5 grade (zi) -> -15 grade (seara). A fost OK, consum 5,5 tot drumul dus-intors, cu 130-160 km/h pe autostrada la intoarcere si in jur de 5 grade afara

                              Comment


                              • #30
                                Ai vazut bidoanele de ulei? Este versiunea noua de ulei, adica boosted cu titanium? Daca da atunci imi pare rau. Eu tocmai o sa il dau afara dupa nici 3k km. Motorul la mine este mai zgomotos cu aceasta noua versiune.
                                Eu am facut schimbul cu 0w20, poate la tine cu 5w30 vei fi multumit.

                                Comment

                                Working...
                                X