DOTZYKE: 00' Honda Civic 1.4iS , Red (EJ9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut, în legătura cu amortizoarele te ,sfătuiesc să, mergi pe kyb, eu am kyb ultra sr de 6 ani pe ej1, sunt un pic mai dure ca alea normale, dar îşi fac treaba foarte bine, plus că alea frontale, sunt un pic mai scurte ,folosite în combinaţie cu arcurile originale,cad perfect, acum depinde şi de buget, în legătură cu catalizatorul, te sfatuiesc să nu îl goleşti , pentru că cîştigi doar zgomot mai mare , şi asta la drum lung nu e prea bine( exp. propria) ,de ce nu schimbi linia de escape cu una de inox 55 -60mm, o finală Magnaflow sau ceva mai bun Vibrant,

    Enviado do meu SM-G355H através de Tapatalk

    Comment


    • #17
      Multumesc de sfaturi si pareri, oare daca schimb amortizoarele o sa-mi coboare sau urce masina ? Ca este destul de joasa pentru strazile noastre.

      Comment


      • #18
        Acum totul, depinde de ce, suspensie ai pe maşină, eu am 195 50 15 cu arcurile originale încape decît un deget între aripa şi cauciuc, dar toata treaba o face amortizorul pentru că are cursa mai scurtă, daca aş fi montat alte arcuri gen Fk Hr Apexi Vogtland Ventura şi altele o cobora şi mai mult, în combinaţie cu aceste arcuri merg nişte amortizoare normale tip EXCEL G, sau Premium nu ştiu dacă am scris corect, sau dacă nu AGX care este în topul marcii Kayaba, sunt şi mult mai scumpe dar au 4 sau 8 reglaje tip coilovers

        Enviado do meu SM-G355H através de Tapatalk

        Comment


        • #19


          Enviado do meu SM-G355H através de Tapatalk

          Comment


          • #20
            Va trebui sa verific ce arcuri am si daca sunt cele originale atunci iau KYB ?

            Sau o alta alternativa ar fi sa iau niste reglabile Ta-Technix
            dotzyke
            Junior Member
            Last edited by dotzyke; 17-11-16, 20:46.

            Comment


            • #21
              Nu te sfatuiesc să cumperi ta - technics sau v-max, sau altele de genul acesta, vezi în cît îţi coboară arcurile, 2,5 3,2 3,5 şi mergi pe kyb exel g, mulţi s-au plans de calitatea celor de la ta- technics sau v-max, dar acum tu, decizi ce şi cum ți ,se potriveşte stilului tau de mers şi, ce anume în general, ceri de la o suspensie fie ea sportiva sau oem, depinde acum şi marimea la jante şi cauciucuri pe care o foloseşti

              Enviado do meu SM-G355H através de Tapatalk

              Comment

              Working...
              X