RupOase(Dan): '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Alabaster Silver Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    1. Urmeaza sa fac ITP-ul in luna iunie. Sunt statii / service-uri mai bune / rele la capitolul asta?
    2. Sticker HondaFan, data tot ne vedem in perioada 4-5 august, de unde pot lua? Am observat ca s-a recomandat sa cerem de la user-ul Maruta, insa nu stiu daca a mai intrat in ultima vreme aici....

    Comment


    • #47
      Salut... sunt de parere ca e bine sa te duci oriunde si daca ai ceva sa ti se semnaleze decat sa nu sti si sa treci asa peste; daca esti constient ca nu ai nicio problema poti merge oriunde. Eu l-am facut in 2 locatii diferite fara sa dau bani
      "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

      The Power of Dreams

      Comment


      • #48
        Same here .
        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
        https://www.instagram.com/iamrusu/

        Comment


        • #49
          ITP poti sa faci si la Asko (eu m-am programat deja). In rest, subscriu la parerile colegilor postate anterior, fa-l " pe bune". Daca iti da cu revenire, rezolvi ce e de rezolvat si gata. Ma indoiesc totusi ca vei avea vreo problema. Ai grija la becuri, trusa sanitara si alte "nimicuri" din astea.
          La un ITP anterior am avut surpriza neplacuta sa imi spuna ca nu pot trece din cauza unui bec de pozitie ars (asta dupa ce verificasem toate becurile cu vreo 2 ore inainte de a pleca de acasa si erau toate in regula). Rezolvarea a fost simpla: am scos un bec de la plafoniera din fata si l-am pus unde era nevoie de el.
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #50
            Tocmai ce l-am facut astazi la o statie in cartier (Balta Alba) urmand sa fac si revizia saptamana viitoare la Asko .Le-am programat intentionat separat sa aud si o a 2-a opinie .
            Stiu ca si a ta are putini km asa ca nu vad de ce ai fi stresat de ceva. Singura ''problema'' sa zic asa era cu stiau unde e seria ascunsa

            Comment


            • #51
              Originally posted by Wagner View Post
              ITP poti sa faci si la Asko (eu m-am programat deja). In rest, subscriu la parerile colegilor postate anterior, fa-l " pe bune". Daca iti da cu revenire, rezolvi ce e de rezolvat si gata. Ma indoiesc totusi ca vei avea vreo problema. Ai grija la becuri, trusa sanitara si alte "nimicuri" din astea.
              La un ITP anterior am avut surpriza neplacuta sa imi spuna ca nu pot trece din cauza unui bec de pozitie ars (asta dupa ce verificasem toate becurile cu vreo 2 ore inainte de a pleca de acasa si erau toate in regula). Rezolvarea a fost simpla: am scos un bec de la plafoniera din fata si l-am pus unde era nevoie de el.
              Asta cu pozitia am si eu o problema, deja caut un bec... ideea e ca vazusem aici pe forum, mai demult, ce fel de bec trebuie sa pun la masina pentru pozitie... W5W T10, insa erau pareri pro si contra, intr-un post al lui IB aici. Problema la mine e ca uneori se aprinde, alteori e stins Tatal prietenei mi-a zis ca oricum ar trebui sa-l schimb, daca e halogen, de la gropi se poate sa se fi desprins filamentul de pe acolo si sa fi avut noroc sa intre in aceeasi pozitie. Nu ma gandesc altfel decat pe bune sa fac ITP-ul. Ma intereseaza sa tin masina in forma, caci... mi se pare "best in class at her age"

              O parere pentru aceste LED-uri? Vor fi probleme la ITP sau voi fi oprit de politie pe strada?
              Am vazut o comparatie pe youtube la chestiile astea cu LED
              RupOase
              Senior Member
              Last edited by RupOase; 02-05-17, 16:00.

              Comment


              • #52
                Click image for larger version

Name:	P_20161123_153633.jpg
Views:	1
Size:	36.5 KB
ID:	723945
                Sunt cele de 4000k, cele de 6000k sunt mai albastre. Nu au zis nimic la itp.

                Comment


                • #53
                  Par in regula... lumineaza cat de cat noaptea?

                  Comment


                  • #54
                    Uite ziua, doar pozitiile aprinse

                    Click image for larger version

Name:	P_20161225_105804.jpg
Views:	1
Size:	51.6 KB
ID:	723947

                    Comment


                    • #55
                      Perfect. Multumesc mult pentru imagini

                      Comment


                      • #56
                        Am pus si eu pozitiile... am dat cam tarziu comanda pentru Philips-urile acelea de la VagAuto si m-au anuntat ca sosesc in cel putin 10 zile lucratoare... asa ca am luat un set LED Narva W5W T10, 0.6W, 6000K. Se vad bine, nu sunt puternice... revin cu unele poze mai tarziu... cand incep sa o fotografiez seara cu pozitiile aprinse.
                        Initial am crezut ca se schimba greu, cu intorsul rotii, scos aparatori de cauciuc, si umblat pe acolo. De fapt s-au schimbat in maxim 10 minute, cu ajutorul tatalui prietenei
                        Apoi... luni, la ITP cu ea si o mica inspectie sa vad de ce mai are nevoie... o paste un drum spre Bucovina in minivacanta asta de 1-5 iunie

                        Comment


                        • #57
                          Trecut pe la ITP, masina rezista ) 100 RON, si 30 de minute.

                          Comment


                          • #58
                            Am o intrebare legata de interiorul masinii.
                            Aveti idee care sunt codurile pentru covorasele de cauciuc si pentru tavita din portbagaj pentru FK2, Gen 8, 5D, 2008?

                            LE: Si totodata pragurile acelea care se imbina cu usile si care se prind intr-un fel de clips-uri... stiu ca mi-a recomandat cineva un user de pe forum care are asa ceva...
                            RupOase
                            Senior Member
                            Last edited by RupOase; 31-05-17, 15:49.

                            Comment


                            • #59
                              @RupOase vezi aici http://rimimg.ro/autoshop/62-covorase-auto-de-cauciuc gasesesti si una si alta si se potrivesc perfect.. Tavita ia-o pe aia premium daca mai ei si cealalta ca-i mai ok.

                              Comment


                              • #60
                                De ziua copchiilor am tras o fuga prin Bucovina. Frumoase peisaje, mai putin frumoase drumurile prin anumite satuce

                                Click image for larger version

Name:	20170602_161742.jpg
Views:	1
Size:	70.1 KB
ID:	725629

                                Click image for larger version

Name:	20170601_185328.jpg
Views:	1
Size:	35.5 KB
ID:	725630

                                Click image for larger version

Name:	20170601_185335.jpg
Views:	1
Size:	50.8 KB
ID:	725631

                                Click image for larger version

Name:	20170602_161713.jpg
Views:	1
Size:	59.0 KB
ID:	725632

                                Click image for larger version

Name:	20170602_164655.jpg
Views:	1
Size:	65.7 KB
ID:	725633

                                L.E. : cred ca exista o problema cu attachment-ul de poze

                                Comment

                                Working...
                                X